Informace o požáru v českém zařízení pro postižené a jeho obětech obletěla celý svět

O tragické události, která se odehrála v západočeských Vejprtech, informují média celého světa.

Server Al Jazeera píše o osmi lidech, kteří zemřeli v důsledku požáru, který vznikl v zařízení pro postižené, kde jsou umístěni klienti s mentálním a kombinovaným postižením. Událost popisují podle německé agentury DPA, která čerpala z vysílání českých televizí, kde promluvil mluvčí regionálního hasičského sboru. Mimo zprávy o premiérovi Andreji Babišovi, který odjel na místo neštěstí, agentura informuje, že se jedná o druhé největší neštěstí tohoto druhu v třicetileté české historii, když v roce 2010 zahynulo při požáru opuštěné budovy v Praze devět bezdomovců.

Podobně o neštěstí píše největší ruská agentura TASS, která mimo uvedené zprávy podává informaci o zdravotnickém zařízení ve Vejprtech, kde jsou léčeni hlavně pacienti s duševním onemocněním. Zprávu také doplňuje o vyjádření starostky města, že se jedná o zařízení pro 38 osob, z nichž třicet se podařilo zachránit. Většina obětí požáru podle ní zemřela na otravu oxidem uhelnatým. TASS uvádí, že příčina požáru by měla být stanovena speciálně vytvořenou komisí odborníků.

Server BBC pod fotografií zdravotnického zařízení ve Vejprtech píše stručně o tragédii a navíc publikuje mapu České republiky s označením města.

Podobně s fotografií domu, kde je vidět zásah požárníků, uvádí zprávu server německé stanice Deutsche Welle. Zejména podtrhuje skutečnost, že se na hašení požáru podílely i dvě německé hasičské jednotky.

Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Vadym Prystajko vyjádřil soustrast v souvislosti s tragédií ve Vejprtech. ‚‚Děsivá tragédie se stala dnes ráno v domě pro zdravotně postižené ve Vejprtech v České republice, kde následkem požáru zahynulo 8 lidí. Upřímnou soustrast rodinám obětí a brzké uzdravení všem zraněným.“

Tagy: