Mladík položil na koleje těžký betonový blok. Narazil do něj rychlík

Kdyby se jednalo o malý kámen, mohla by to být klukovina. V případě, který teď šetří kriminalisté, už se ale jednalo o velký hazard s lidskými životy.

Koncem měsíce července neznámý pachatel v Moravském Písku položil ve večerních hodinách na kolejnici železniční trati ve směru na Přerov betonový panel o rozměru 80 x 50 cm a široký 7 cm. Ten byl předtím uložen jako betonový kryt odtokového kanálu nedaleko železniční trati.

Do této betonové překážky v nočních hodinách narazil projíždějící rychlíkový vlak jedoucí z Vídně na Ostravu. Došlo k rozdrcení betonového panelu na několik různě velkých kusů. K vykolejení vlaku ani k újmě na zdraví cestujících naštěstí nedošlo. Jen těžko domýšlet, jaké následky mohly vzniknout, kdyby k vykolejení vlaku ve velké rychlosti došlo.

Přibližně po dvou týdnech se kriminalistům na základě operativního šetření podařilo ustanovit pachatele tohoto skutku. Jedná se o mladého muže, proti kterému je v současné době vedeno trestní řízení. Dle jeho výpovědi šlo o impulsivní nápad při večerní procházce. Policisté nyní došetřují další okolnosti, které poté povedou ke stanovení konečné právní kvalifikace a možnému obvinění.

Tagy: