CNN Prima News koleje

koleje

Výpis příspěvků ke štítku „koleje“

Nehoda u Karlštejna: Rychlík se 150 lidmi narazil do skály, doprava mezi Prahou a Plzní stojí

30. června 2022 07:17
Aktualizováno

Mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní narazil rychlík do spadlé skály na kolejích, lokomotiva a první vagon vykolejily. Informaci potvrdil mluvčí Českých drah (ČD) Lukáš Kubát. Provoz na trati mezi Berounem a Prahou je přerušený, ČD zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Jde o část koridoru na Plzeň. Podle mluvčí krajských hasičů Dagmar Zemanové ve vlaku cestovalo zhruba 150 lidí. Mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková řekla, že pět z nich utrpělo lehké zranění.

Zvrat v případu smrti studentky: Soud poslal vraha do vazby. Uhraje to na nepříčetnost?

16. června 2022 08:17

Soud poslal do vazby muže, který na bratislavských kolejích zavraždil jednadvacetiletou studentku z Ukrajiny. Vrah si nejdříve vytvořil falešné alibi, aby oklamal policii. Později ho dohnalo svědomí a přiznal se, že Marii uškrtil. Přesto jeho obhájce podal proti umístění do vazby stížnost. Podle něj je možné, že vrah byl v době činu nepříčetný.

Tragická nehoda vlaku na jihu Bavorska: Zemřeli čtyři lidé, 15 dalších se vážně zranilo

3. června 2022 15:50

Nejméně čtyři lidé zahynuli a zhruba 30 dalších utrpělo zranění, když v pátek severně od bavorského alpského letoviska Garmisch-Partenkirchen vykolejil dvoupatrový vlak. Patnáct osob se zranilo vážně, uvedla agentura DPA s odvoláním na místní úřady. Proč vlak sjel z trati, není jasné. Vyprošťování cestujících už skončilo, oznámila vpodvečer policie.

Železniční nehoda na Žďársku: Vlak po srážce s náklaďákem vykolejil, nejméně dva zranění

29. prosince 2021 07:15
Aktualizováno

Na železničním přejezdu v Rožné na Žďársku se ve středu srazil osobní vlak s nákladním autem a vykolejil. Zranění utrpěli řidič auta a jeden cestující z vlaku. S podezřením na lehké zranění byla převezená na ošetření do nemocnice také průvodčí z vlaku, sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Drážní inspekce odhadla škodu na vozidlech a trati v součtu na 32,5 milionu korun.