reklama
CNN Prima News koleje

koleje

Výpis příspěvků ke štítku „koleje“

PŘEHLEDNĚ: Testování seniorů, sport i školní plavání. Co všechno se od pondělí mění?

Vláda zveřejnila nová protikoronavirová pravidla. Na společné plavání od pondělí 13. září mohou děti z jedné školy bez testů, při sportu pak nebudou muset dodržovat rozestup 1,5 metru. Vysoké školy mohou organizovat velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Semestr tak zřejmě zahájí prezenčně. Navíc se od pondělí musí jednou týdně testovat zaměstnanci a klienti zařízení následné péče. To se ale týká pouze těch, kteří nejsou očkovaní nebo nedávno neprodělali covid. Mění se také pravidla ohledně cestování.

Srážku s vlakem nepřežila ani 13letá Linda. Matka poslala do nebe srdceryvný vzkaz

Tragickou nehodu v Devínské Nové Vsi na Slovensku nepřežila ani druhá dívka, kterou v úterý odpoledne srazil vlak. Třináctiletá Laura zahynula přímo na kolejích, její nejlepší a stejně starou kamarádku Lindu odvezla sanitka v kritickém stavu do nemocnice, kde následně svůj boj prohrála. „Odpočívej v pokoji, lásko,“ vzkázala na sociálních sítích Lindina matka. Další dvě dívky stačily na poslední chvíli před vlakem uskočit.

Tragická smrt na kolejích. Čtveřice dívek si fotila selfie, dvě srazil vlak

Tragédií skončila zábava několika školaček v Devínské Nové Vsi na Slovensku. Čtveřice dívek si tam pořizovala takzvaná selfie přímo na kolejích, najednou se ale přihnal vlak. Jedna dívka byla na místě mrtvá, druhou odvezla záchranná služba s těžkým zraněním do nemocnice. Další dvě stačily na poslední chvíli před vlakem uskočit. Možné je, že svou roli při neštěstí sehrál i alkohol. Na místě měly být nalezeny prázdné lahve.

Výhybkář hrdinou. Sekundu před srážkou vysvobodil chlapce, který spadl před rozjetý vlak

Obrovské štěstí měl teprve šestiletý chlapec, o jehož životě rozhodla jediná sekunda. Dítě táhlo svou matku co nejblíže ke kolejišti, pak ale zavrávoralo a spadlo do něj. Jeho matka od nástupiště, kam se řítil vlak, ustoupila, pomoci mu sama nemohla. Duchapřítomný výhybkář však riskoval vlastní život a pro chlapce skočil. Z 30letého Inda je nyní hvězda.

Hlídku městské policie přivítal ohňostrojem. Alkohol je svi*a, řekl

Nečekaným způsobem na porušování vládních nařízení upozornil 38letý muž v centru Brna. Těsně před půlnocí postavil krabici plnou zábavní pyrotechniky do středu tramvajového pásu v ulici Cejl a odpálil ji. „Kolega měl narozeniny, tak jsme chtěli odpálit petardu, jenže ta svi*a byla 20 let stará. Bouchla mi přímo do obličeje. Alkohol je svi*a,“ popsal muž svůj skutek pro CNN Prima NEWS. Měl smůlu, ve stejnou chvíli, kdy petardy odpálil, projížděla ulicí hlídka městské policie.

reklama