ONLINE: Prezidentské volby 2018

Do druhého kola s největší pravděpodobností postupují Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Někteří neúspěšní kandidáti už vyzvali své voliče, aby ve druhém kole podpořili protikandidáta Miloše Zemana. Průběžné výsledky sledujete zde v přímém přenosu. Krom toho vám pravidelně přinášíme také aktuální informace a zajímavosti z volebních štábů včetně reakcí prezidentských kandidátů.

Sledujte aktuální výsledky prezidentskýchvoleb v roce 2018 pomocí grafu.

var widgetStaticOverallMuni = irozhlas.renderComponent("WidgetStaticMunicipality", document.getElementById("irozhlas-election-widget"), {data: {regionId: "99"}, settings:{showArticles:false, theme:"light"}});

17:05 - Pavel Fischer oficiálně podpořil Jiřího Drahoše v boji o Hrad:

17:00 - Jiří Hynek poděkoval svým voličům:

16:45 - Miloš Zeman na tiskové konferenci uvedl, že by se duelu s Jiřím Drahošem vysílaném na naší televizi nebránil.

16:30 - Michal Horáček prohlásil, že udělá všechno pro to, aby Zeman ve druhém kole neuspěl. Drahošovi nabídne například své billboardy, které má zaplacené do konce roku.

16:25 - Předseda komunistů Vojtěch Filip bude dál podporovat Zemana. Společné stanovisko před druhým kolem prezidentských voleb zatím KSČM nepřijala, uvedla ČTK.

16:20 - Marek Hilšer hodnotí svoje umístění a celou prezidentskou kampaň:

16:15 - Novináři čekající na tiskovou konferenci Miloše Zemana, která by měla podle mluvčího Jiřího Ovčáčka začít v 16:30:

16:10 - Jiří Drahoš během svého vystoupení ocenil své protikandidáty za kultivovanou kampaň. Doufá, že ho proti Miloši Zemanovi podpoří také jejich voliči. Ve druhém kole změní strategii, hodlá se zaměřit především na mimopražské voliče.

16:05 - KDU-ČSL doporučí svým voličům i pro druhé kolo, aby hlasovali pro Jiřího Drahoše. Oznámil to předseda strany Pavel Bělobrádek. Stejné doporučení vydali lidovci už pro první kolo.

15:58 - Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila je třeba spojit ve druhém kole demokratické síly a porazit Miloše Zemana.

15:52 - Neúspěšný kandidát Mirek Topolánek vyzval své voliče před druhým kolem voleb, aby hlasovali pro Jiřího Drahoše. Podle bývalého premiéra má Drahoš šanci porazit Miloše Zemana.

15:48 - Miloš Zeman vyhraje první kolo prezidentských voleb. Jiří Drahoš ho už nemá šanci dostihnout.

15:47 - Na Vysočině vyhrál první kolo prezidentských voleb Miloš Zeman před Jiřím Drahošem. Volební účast je tam okolo 67 procent.

15:45 - Stále čekáme na příchod a řeč Jiřího Drahoše...Ten si zatím dává na čas:

15:35 - Rozhovor se zpěvákem Petrem Jandou, který podporuje Jiřího Drahoše přímo v jeho štábu:

15:25 - Ačkoliv je zatím Pavel Fischer třetí s velkou ztrátou na druhé místo, v jeho štábu vládne podle našich reportérů dobrý nálada.

15:15 - Horáček počítá s tím, že v případném druhém kole podpoří Zemanova protikandidáta. Nabídne mu i prostor na billboardech, které má předplacené, informuje ČTK.

15:05 - Kdo by vyhrál volby podle zmínek na internetových diskuzích a sociálních sítích?

14:55 - Jak to vypadá ve štábu Mirka Topolánka?

14:50 - Takto sleduje výsledky Jiří Hynek:

14:40 - Michal horáček, který je zatím na 5. místě, přišel pozdravit novináře a všechny příznivce ve volebním štábu. Poděkoval zároveň všem svým poradcum a celému týmu za to, ze připravili dle jeho slov perfektni kampaň.

14:35 - Ve štábu Jiřího Drahoše vládne zatím uvolněná atmosféra:

14:28 - Naši reportéři jsou ve všech prezidentských štábech. Toto jsou obrázky od Jaroslava Mareše, kam právě dorazil Pavel Fischer. Ten očekává dvouciferný výsledek.

var widgetStaticOverallMuni = irozhlas.renderComponent("WidgetStaticMunicipality", document.getElementById("irozhlas-election-widget"), {data: {regionId: "99"}, settings:{showArticles:false, theme:"light"}});

14:18 - Ve volebním štábu Jiřího Drahoše je vše připraveno:

14:15 - Jiří Hynek dorazil do svého volebního štábu:

14:05 - Aktuálně z volebního štábu Pavla Fischera, který dnes sídlí v restauraci Šmik

14:01 - Zde je zajímavý průzkum společnosti GoodMentions, který mapuje zmínky na sociálních sítích a internetových diuskuzích. Podle grafu bychom jméno prezidenta znali už dnes večer. Uvidíme, jaká bude realita.

14:00 - Je dohlasováno. Právě začíná sčítání hlasů.

13:25 - Do štábů jednotlivých kandidátů už pomalu přijíždějí novináři. Například Mirek Topolánek, jehož štáb je v pivovaru nedaleko Národního divadla, dorazí ale až kolem čtvrté odpolední, kdy by pomalu mohly být známé výsledky prezidentských voleb.

13:12 - Americký zpravodajský deník CNBC odhaduje vítěze! Stručně a jednoduše řečeno. Pokud Miloš Zeman nezvítězí v prvním kole, což je podle tamního deníku velmi pravděpodobné, tak ho ve druhé volbě porazí Jiří Drahoš. K Drahošovi by se totiž následně otočili všichni voliči, kteří v prvním kole nepodpořili stávajícího prezidenta.

12:05 - Volební účast je zatím podle ČTK nadpoloviční, pohybuje se mezi 50 a 55%.

11:30 - Předseda ODS Petr Fiala na kongresu ODS v Ostravě řekl, že další mandát prezidenta Miloše Zemana není v nejlepším zájmu České republiky. „Obracím se na občany České republiky, kteří včera ani dnes ještě nebyli volit v prezidentských volbách, prosím vás, zvažte to. Věnujte tomu pozornost, nenechte rozhodnutí na jiných, ani neodkládejte svůj hlas na druhé kolo,“ vzkázal Fiala voličům.

10:45

10:10

10:00 - Prezidenta si do pátečního pozdního večera přišly vybrat v průměru dvě pětiny voličů. Vyplývá to z informací ČTK od volebních komisařů. Zájem nebyl ve všech krajích a obcích stejný, pohyboval se od 30 do 50 procent.

Autor: Alexandr Božilov, Jiří Kubeš, Daniela Soukalová, ČTK

Tagy: