Řidič kamionu vjel do zákazu, navíc nadýchal přes 2 promile

Kamion s návěsem projížděl obcí Dolní Lhota na Jindřichohradecku. Neměl tam ale co dělat, protože kvůli opravě tamní komunikace je dočasně zakázán vjezd vozidlům s hmotností nad 3,5 tuny. Navíc byl řidič opilý. Policista mu naměřil přes 2 promile alkoholu v dechu.

Hlídka šoféra přistihla v pondělí kolem půl desáté dopoledne na hlavním tahu mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem.

‚‚Dopravní policista v rámci výkonu své služby při dohledu na bezpečnost provozu spatřil ve směru z Jindřichova Hradce do Českých Budějovic nákladní automobil s návěsem o celkové hmotnosti nejméně 15 400 kg,“ uvedla policejní mluvčí Hana Millerová.

Policista řidiče zastavil přímo u autobusové zastávky. Tam totiž byla umístěna i dopravní značka, která informuje o zákazu a směruje těžká vozidla na objízdnou trasu.

Řidiče přepravní společnosti ihned podrobil silniční kontrole. Při orientační dechové zkoušce však ani zkušený muž zákona nevěřil vlastním očím. ‚‚Poprvé řidič nadýchal téměř 2 promile alkoholu. Při druhé zkoušce nadýchal opět pozitivní výsledek, a to dokonce přes 2 promile v dechu,“ doplnila mluvčí.

Muž byl zadržen a umístěn do policejní cely v Českých Budějovicích. Podezřelý je z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Druhý den byl muž po vystřízlivění propuštěn na svobodu, kde bude dále stíhán třeboňskými policisty. Hrozí mu vězení na šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Tagy: