Tragická nehoda na Blanensku: Motorkáři se stalo osudným předjíždění autobusu

S letními teplotami jdou ruku v ruce i vyjížďky motorkářů, kteří v sedle svého stroje zahajují motorkářskou sezónu. Ne všichni motocyklisté mají ale to štěstí a z projížďky se vrátí zpátky domů. Jedna z tragických nehod se stala na silnici u Kotvrdovic v okrese Blansko.

Čtvrtek 30. května se stal tragickým pro motorkáře, který nezvládl řízení. Na silnici u Kotvrdovic na Blansku se motorkář snažil předjet jedoucí autobus, když v tom se z protisměru vyřítilo osobní auto. Motocyklista začal zprudka brzdit, ale dostal smyk a havaroval. V té chvíli osobní auto muže i motorku srazilo. Motorkář, kterému bylo 46 let, na místě zemřel.

Nehoda si vyžádala několik zraněných - řidič vozidla a jeho spolujezdkyně si při nárazu způsobili lehká zranění, stejně jako další motorkář, který jel v blízké vzdálenosti za motocyklistou. Muž se havarovanému motorkáři nestačil vyhnout a sám havaroval. Naštěstí vyváznul jen s lehkými zraněními.

Policie prosí o pomoc

Podle informací obvodního oddělení vyškovské policie žádají v současné chvíli policisté o pomoc především řidiče předjížděného autobusu a jeho pasažéry. Právě oni by mohli být nápomocni při zjišťování dalších okolností týkajících se dopravní nehody. Jak totiž policie uvádí, místem nevedou žádné autobusové linky. Pokud máte i vy o této tragické nehodě nějaké informace, neváhejte kontaktovat policii na čísle 158.

Tagy: