reklama
CNN Prima News autobusy

autobusy

Výpis příspěvků ke štítku „autobusy“

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu

21. června 2021 10:26

Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala v pondělí, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí

27. října 2020 23:13

Denní provoz pražské integrované dopravy (PID) bude od 2. listopadu ukončen už ve 22:00 hodin. Důvodem je zákaz vycházení po deváté večer, který nařídila vláda v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 od středy 28. října. V MHD platí povinnost nosit roušky ve vozech i na zastávkách, uzavřeny jsou první dveře vozů nebo zrušen prodej jízdenek u řidičů.

Lidé v metru často nenosí roušky, pokuta může být až deset tisíc

21. července 2020 09:22

V průměru padesát lidí denně eviduje v Praze městská policie proto, že v metru a jeho prostorech nemají zakryté dýchací cesty. Informovala o tom vedoucí Kanceláře ředitele městské policie Praha Irena Seifertová a upozornila, že za porušení tohoto nařízení, které vláda vydala v souvislosti s opatřeními proti koronaviru, hrozí pokuta až 10 000 korun. Většinu případů však policisté zatím řeší domluvou.

Mezinárodní osobní doprava bude obnovena 11. května

4. května 2020 17:22

Vláda od pondělí 11. května zrušila zákaz provozování mezinárodní drážní a autobusové dopravy. Na hranicích bude policie u cestujících kontrolovat plnění podmínek pro cesty do a ze zahraničí. Lidé se musí při návratu do vlasti prokázat negativním testem na koronavirus, nebo nastoupit do čtrnáctidenní karantény.

reklama