reklama
CNN Prima News autobusy

autobusy

Výpis příspěvků ke štítku „autobusy“

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu

Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala v pondělí, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí

Denní provoz pražské integrované dopravy (PID) bude od 2. listopadu ukončen už ve 22:00 hodin. Důvodem je zákaz vycházení po deváté večer, který nařídila vláda v souvislosti s bojem proti šíření nemoci COVID-19 od středy 28. října. V MHD platí povinnost nosit roušky ve vozech i na zastávkách, uzavřeny jsou první dveře vozů nebo zrušen prodej jízdenek u řidičů.

Lidé v metru často nenosí roušky, pokuta může být až deset tisíc

V průměru padesát lidí denně eviduje v Praze městská policie proto, že v metru a jeho prostorech nemají zakryté dýchací cesty. Informovala o tom vedoucí Kanceláře ředitele městské policie Praha Irena Seifertová a upozornila, že za porušení tohoto nařízení, které vláda vydala v souvislosti s opatřeními proti koronaviru, hrozí pokuta až 10 000 korun. Většinu případů však policisté zatím řeší domluvou.

Mezinárodní osobní doprava bude obnovena 11. května

Vláda od pondělí 11. května zrušila zákaz provozování mezinárodní drážní a autobusové dopravy. Na hranicích bude policie u cestujících kontrolovat plnění podmínek pro cesty do a ze zahraničí. Lidé se musí při návratu do vlasti prokázat negativním testem na koronavirus, nebo nastoupit do čtrnáctidenní karantény.

reklama