CNN Prima News autobusy

autobusy

Výpis příspěvků ke štítku „autobusy“

Nevozil lidi k zubaři, ale ordinaci za lidmi. Historický autobus Praga RND z Liberce

Pětasedmdesát let starý a přitom jako nový. Technické muzeum v Liberci se chlubí svým unikátním exponátem – historický autobus Praga RND je po náročné práci restaurátorů opět v provozuschopném stavu. Podobných autobusů se dochovalo jen pár. Tento je navíc unikátní svou historií, původně totiž sloužil jako pojízdná zubařská ordinace a objížděl především odlehlé horské oblasti.

V pražské MHD bude na cestující mluvit Vočko ze Simpsonů. Změna přišla po 30 letech

Názvy zastávek a další informace bude v pražských autobusech a tramvajích nově hlásit herec a dabér Jan Vondráček, který po 26 letech vystřídá Dagmar Hazdrovou. V anketě o tom rozhodlo více než 200 tisíc cestujících. Změnu Pražané zaznamenají už letos na podzim. Herec proslul mimo jiné jako hlas Vočka ze seriálu Simpsonovi, propůjčil svůj hlas také Bradleymu Cooperovi nebo Chrisovi O’Dowdovi

Syn se zastřelil kvůli bývalému společníkovi, tvrdí Ivan Vyskočil. Kdo je Jiří V.?

Herec Ivan Vyskočil má jasno v tom, proč si jeho syn Jakub vzal život. Podle něj se zastřelil kvůli bývalému společníkovi z podnikání, k sebevraždě ho údajně dohnal podnikatel Jiří V. Muž, který dlouhá léta ovládal firmu BusLine, jednoho z největších autobusových dopravců v Česku, a také muž obviněný v korupční kauze kolem nákupu autobusů za evropské dotace. V neposlední řadě je Jiří V. i pravomocně odsouzený za to, že střílel z brokovnice na auto, v němž seděla rodina s dětmi.

Tříkilometrové kolony a hodinové zpoždění autobusů. Popraskaná D35 komplikuje dopravu

Velké dopravní komplikace způsobuje od rána na Olomoucku a Přerovsku uzavřená dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde se v sobotu kvůli vysoké teplotě zvlnila vozovka. Před objízdnou trasou vedoucí po nedaleké silnici se tvoří několikakilometrové kolony. Doprava kolabuje také v Přerově, přes který se zřejmě hodně řidičů kvůli uzavřené dálnici rozhodlo jet, aby se vyhnuli kolonám u Přáslavic a Velkého Újezdu. Oprava poškozené vozovky D35 začala v pondělí, úsek mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem by měl být zprovozněn ve čtvrtek.