Transgender panenka s holčičím vzhledem a penisem vyvolala na sítích pozdvižení

Transgenderová panenka s holčičími šaty, dlouhými blonďatými vlasy, dívčím vzhledem a mužským přirozením byla podle Daily Mirror i dalších britských serverů spatřena v obchodě „Planet Of Toys“ (Planeta hraček) v sibiřském městě Novosibirsk v Rusku.

Progresivní panenka, podle všeho představující transgenderové dítě, měla po svém objevení na policích hračkářství spustit pozdvižení a její fotky vyvolaly v konzervativní slovanské zemi, která nepodléhá agendě LGBTQ tak jako západní svět (mimo jiné zákonem zakazuje propagandu LGBT mezi dětmi a mládeží), smíšené reakce.

Podle organizace Human Rights Watch Rusko v praxi zakazuje veškeré zmínky o LGBT v médiích, na internetu nebo ve školní výuce.

LGBT panenky vyvolaly ve světě pozdvižení už dříve

Jedná se vůbec o první takovou panenku spatřenou v ruském obchodě a je považována i za jednu z vůbec prvních na světě.

V roce 2018 rozdělila společenský názor v Argentině transgenderová panenka, kterou měl na skladě obchod Toys R Us. V září minulého roku zase oznámila společnost Mattel uvedení své první genderově neutrální panenky Barbie.

Jednou z nejmladších transgenderových osob, které v USA přitáhly pozornost médií, byla toho času šestnáctiletá Jazz Jenningsová, která se narodila jako muž, ale nyní se považuje za ženu. V roce 2017 vyrobila společnost Tonner Doll Company panenku inspirovanou právě aktivistkou Jenningsovou.

Tagy: