VIDEO: Cyklistu smetl zdrogovaný řidič

Sražený cyklista

Stačí jedna vteřina a člověku se může obrátit život vzhůru nohama. Své o tom ví čtyřiatřicetiletý Lukáš Janků z Brna, kterého loni srazil neopatrný řidič. Vášnivý cyklista tehdy skončil ve vážném stavu v nemocnici. Hlavně díky špičkové lékařské péči se postupně uzdravuje a vrací zpátky do běžného života.

Řidič osobního auta nedal loni v srpnu na jedné z křižovatek v Brně přednost cyklistovi a ten po drsném pádu skončil bezvládně ležet na silnici. Vážně zraněný muž skončil v nemocnici. O řidiče se okamžitě začala zajímat policie. Jeho test byl pozitivní na přítomnost amfetaminu. Lukáš Janků jel tehdy na kole centrem Brna do nedalekého obchodu. Ze samotné bouračky si nic nepamatuje.

Dva měsíce strávil na jednotce intenzivní péče, další čtyři pak na nemocničním lůžku, než se mohl vrátit zpátky domů. Lékaři mluvili o zázraku, že vůbec přežil. V invalidním důchodu se učí se znovu mluvit, špatně vidí a pokulhává. Když byl předvolán k soudu, který se zabýval jeho nehodou, nestačil se divit. Podle výpovědi jedné ze svědkyň měl jet po chodníku a vjet zničehonic do silnice. Jenže podle záběrů z průmyslových kamer to nebyla pravda.

Zklamáním byly pro Lukáše nejenom výpovědi svědků, ale i samotné rozhodnutí soudu. Zfetovaný řidič vyvázl s podmínkou bez povinnosti zaplatit jakkékoliv odškodné.