VIDEO: Ivanka Trumpová vzbudila rozruch v Davosu!

Ivanka Trumpová dmítla komentovat otázky novinářů na probíhající impeachment ZDROJ: CNN

Ve švýcarském horském letovisku Davos druhým dnem pokračuje jubilejní 50. zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). V centru pozornosti by dnes měly stát klimatické a geopolitické otázky. Rozruch ale vzbudila i dcera prezidenta Trumpa. Odmítla komentovat otázky novinářů na probíhající impeachment otce. A navíc recykluje oblečení!

Dnes pronese projev předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Promluvit by měli také například dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová a britský princ Charles. A právě Ivaka, která v Davosu doprovází svého otce, odmítla odpovídat na otázky, ohledně probíhajícího impeachmentu v USA, jak je vidět na záběrech CNN.

Senát USA začal v úterý odpoledne projednávat ústavní žalobu, kterou proti prezidentovi Donaldu Trumpovi vznesla Sněmovna reprezentantů. Šéf Bílého domu čelí obvinění ze zneužití funkce a obstrukcí vůči Kongresu. O probíhajícím zasedání podrobněji tady.

Zároveň světová média upozorňují na oblečení, které měla na sobě. Matka tří dětí Ivanka měla na sobě dlouhé černé šaty s kabátem Oscar de la Renta, které přepásala pásem s velkou zlatou sponou. Toto oblečení už na sobě měla v dubnu 2018, když opouštěla svůj domov ve Washingtonu, D.C.

Na zasedání se bude řešit i Hongkong

Značná pozornost by se mohla upírat k dnešnímu vystoupení správkyně Hongkongu Carrie Lamové, která bude chtít účastníky zasedání přesvědčit, že i přes několikaměsíční protivládní protesty není postavení poloautonomní čínské provincie jako jednoho z nejvýznamnějších světových finančních center ohroženo.

O včerejším vystoupení řečníků jsem psali zde:

Tagy: