VIDEO: Na Národní filatelistické výstavě je k vidění více než sto tisíc známek

Unikátní výstava známek

Výstava známek

V Liberci jsou aktuálně k vidění jedny z nejvzácnějších známek světa. Národní filatelistická výstava je nejvýznamnější akcí sběratelského Česka v letošním roce.

‚‚Je vystavena řada opravdových rarit, z nichž některé nebylo možné spatřit ani na loňské Světové výstavě poštovních známek PRAGA 2018. Například dopis z prvního dne platnosti první známky světa (1840), unikátní vzácnosti z mysu Dobré naděje (1853 - 1864), královské dopisy odeslané z Prahy ze 16. století, chybotisk československé známky "50/50",“ popisuje organizátor výstavy Josef Chudoba.

Celkem je k vidění zhruba sto tisíc známek v celkové hodnotě v řádu desítek milionů korun. Přesné ceny exponátů sběratelé prozrazovat nechtějí z důvodu obav o jejich bezpečnost. Některé z nich ale pod milion korun rozhodně nepořídíte.

‚‚Zcela mimořádné je zastoupení tzv. polární filatelie, tato třída je zastoupena i pozvanými exponáty z Francie a USA. Jsou vystaveny například vůbec první dochované dopisy odeslané z Antarktidy (kolem roku 1820), dopisy z dalších expedic a exponát je ukončen dopisy odeslanými Roaldem Amundsenem a Robertem Scottem i s jejich podpisy,“ upozorňuje organizátor.

Výstava se koná symbolicky v bývalé kavárně Pošta v samém centru Liberce, a to od 25. do 29. září od 9 do 18 hodin (v neděli pouze do 12 hodin). Vstupné je dobrovolné.

Tagy: