CNN Prima News Liberec

Liberec

Výpis příspěvků ke štítku „Liberec“

Kdo ji pije bude ještě krásnější! Město nejznámější minerálky proslavil Ferdinand Porsche

Vratislavice nad Nisou. Městečko, které leží na půlce cesty mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, proslavilo jméno Porsche. Slavný automobilový konstruktér se narodil právě tady a v jeho rodném domě se teď nachází muzeum. Ve spojení s Vratislavicemi se vám ale vybaví možná i kyselka a není se čemu divit. Dnes je to jedna z nejznámějších minerálek u nás. Ale není to tak dlouho, co hrozilo, že zůstane jen ve vzpomínkách pamětníků. Jedinečných zážitků Vratislavice nabízejí mnohem víc a pořad Prima Město vám je představí.

ODS zrušila místní sdružení v Liberci kvůli korupci. Začínáme znovu, řekl šéf strany v kraji

Výkonný výbor ODS zrušil místní sdružení občanských demokratů v Liberci. Spolu s ním ve straně skončili také náměstek libereckého primátora Petr Židek a šéf stavební firmy Syner Petr Syrovátko. Strana tak reagovala na korupční skandál, v němž oba dva bývalí vlivní členové místní buňky figurují. Policie je obvinila kvůli machinacím s veřejnými zakázkami a korupci.

V korupční kauze liberecké radnice je obviněný i šéf hokejového klubu Bílí Tygři. Vinu odmítá

Aktualizováno

V korupční kauze spojené s libereckou radnicí je obviněný předseda představenstva liberecké stavební, developerské a investiční společnosti Syner Group a prezident hokejového klubu Bílí Tygři Liberec Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal, vinu ale, jak plyne z jeho prohlášení, odmítá. V případu rozděleném na tři části je tak obviněných celkem osm lidí, dva z nich soud ve čtvrtek poslal do vazby.

Posun v liberecké kauze: Soud uvalil vazbu na dva aktéry, zbylé policie prošetří na svobodě

Okresní soud v Liberci ve čtvrtek odpoledne uvalil vazbu na dva obviněné v korupční kauze spojené s libereckou radnicí, potvrdila dozorující státní zástupkyně Martina Dědková. Má se jednat o vedoucího odboru správy veřejného majetku libereckého magistrátu Lukáše Hýbnera a spolumajitele liberecké firmy Investing CZ, která se zabývá projektováním staveb i investorskou a inženýrskou činností, Josefa Nadrchala. V případu rozděleném na tři části bylo obviněno sedm lidí, zbývajících pět je nadále vyšetřováno na svobodě.

Pokračování korupční kauzy v Liberci. Policie zřejmě byla doma u hejtmana Půty

Aktualizováno

Třetí část korupční kauzy spojené s radnicí v Liberci se podle regionálního serveru Náš Liberec týká vedení Libereckého kraje. Státní zastupitelství k tomu zatím oficiálně nic neuvedlo, podle serveru kriminalisté prošetřují podezření z korupce ohledně plánované výstavby krajské solární elektrárny v Ralsku na Českolipsku. Server napsal, že kriminalisté dělali domovní prohlídku u hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj). Ten k tomu řekl, že v úterý podal policii vysvětlení. K možnému vyšetřování zakázky Libereckého kraje se nevyjádřil.

Sedm obviněných po razii na radnici v Liberci. Policie šetří několik kauz, včetně korupce

Policie po úterním zásahu na radnici v Liberci vyšetřuje tři věci. V jedné, která souvisí se zadáváním veřejných zakázek na opravy komunikací, obvinila šest osob. Z nich je jednou úředník libereckého magistrátu. Ve druhé věci čelí obvinění kvůli podezření z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby jeden člověk a ve třetí kauze zatím nikdo obviněn nebyl. Ve středu o tom informovala náměstkyně ústecké krajské státní zástupkyně Kateřina Doušová.

Na radnici v Liberci zasahují policisté. Mezi prověřovanými je i náměstek primátora

Aktualizováno

Ve dvou budovách liberecké radnice a soukromém S toweru od úterního rána zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Prověřují možné korupční jednání, podle informací ČTK je mezi prověřovanými osobami i náměstek primátora Petr Židek (ODS). Od rána byl nedostupný i telefon dalšího náměstka Jiřího Šolce (ANO), odpoledne řekl, že to bylo kvůli tomu, že policistům poskytoval součinnost při vyšetřování.