CNN Prima News Liberec

Liberec

Výpis příspěvků ke štítku „Liberec“

Yemi o letu do vesmíru: Černému klukovi z libereckého paneláku se splnil sen, budu tam tančit

9. prosince 2022 20:11

Milion lidí toužilo podívat se na Měsíc z paluby kosmické lodi, jen osmi z nich se to podaří. Mezi těmi, kteří letenku do vesmíru získali, je i Čech – respektovaný choregraf a tanečník Yemi A.D., rodák z Liberce, syn české matky a nigerijského otce. „Je to neuvěřitelný, černý kluk z libereckého paneláku si dokázal splnit svůj sen. To je důkaz, že nic není nemožné,“ směje se jednačtyřicetiletý muž s copánky a ukazuje zářivé bílé zuby. „Kvůli nim jezdím do Liberce každého půl roku, už od dětství tu mám pořád stejnou zubařku,“ říká pro CNN Prima NEWS aktuálně nejslavnější rodák z města pod Ještědem.

Pedofil vedoucím na táboře? Už nikdy, slibují experti. Chystají změny kvůli kauze Jana R.

5. prosince 2022 19:37

Vyšetřování kauzy sexuálního predátora z Liberce, který měl znásilnit sedm dětí, se chýlí ke konci. Obviněný Jan R. se k dětem dostal prostřednictvím spolku Děti ráje železnice (pořádajícího tábory a kroužky). Muž byl přitom už dřív dvakrát trestaný za znásilnění dítěte. Zatímco policie se chystá uzavřít poslední spis, experti pracují na změně zákona, aby se něco takového už nemohlo opakovat.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Klopotský vodopád, muzeum loutek i liberecká záchranná stanice

18. listopadu 2022 00:01

V posledním díle Prima Česka jsme zabrousili do ne tolik dávné historie – s kamerou jsme se vydali ke Klopotskému vodopádu v Krušných horách. Dříve se tam přitom nesmělo. Navštívili jsme také Muzeum loutek v Plzni. A došlo i na odpočinek. Jak se nechat hýčkat jsme se dozvěděli v lesích na Vysočině. A koho nejvíce potěší chlupatí nebo opeření přátelé, i ten se dočkal. Navštívili jsme Záchrannou stanici Archa v Liberci. Kdo nás sledoval, ten ale ví, že k vidění toho bylo mnohem víc.

Mladík z Liberce popsal drsné bitky s Ukrajinci: Časté, stačí do nich omylem strčit

8. listopadu 2022 19:18

Bitky mezi Čechy a Ukrajinci uprostřed Liberce jsou časté. Nebyla to jen surová rvačka o uplynulém víkendu, tvrdí návštěvníci zdejších barů. Video, které obletělo sociální sítě, zachycuje několik mužů, kteří do sebe bijí pěstmi, nechybějí ani kopance do hlavy. Další účastníci incidentu je buď povzbuzují, nebo se je naopak od sebe snaží odtrhnout.

Jak se zachovat, když narazíte na zraněné zvíře? Poradila záchranná stanice v Liberci

31. října 2022 23:41

V našem pořadu vás často zveme na výlety do přírody. A při takových vycházkách se může stát, že narazíte na zvíře v nouzi, na opuštěné mládě, zraněného ptáka nebo srnku. Co v takové chvíli dělat? Ochránci zvířat jednoznačně doporučují kontaktovat jednu ze tří desítek záchranných stanic po celém Česku. Do jedné takové v Liberci vás teď vezmeme.

Detaily tragické nehody po šílené jízdě v protisměru: Obětí v Liberci mohlo být víc

22. října 2022 07:33

Obětí šílené jízdy seniora v protisměru na průtahu Libercem mohlo být víc. Policisté zjistili, že takto ujel dva a půl kilometru a v počínající ranní špičce ohrozil desítky řidičů. Na poslední chvíli se mu musel vyhýbat i řidič autobusu, ve kterém cestovalo dvacet lidí. Od srážky s řidičem v protisměru autobus podle profesionálního šoféra dělil zlomek vteřiny. Řidička malého červeného vozu už takové štěstí neměla.