CNN Prima News známky

známky

Výpis příspěvků ke štítku „známky“

První známky světa se na pražské aukci prodaly za rekordní částku. Majitele stály miliony

Nepoužitý blok dvanácti prvních známek světa Penny Black z roku 1840 se v pražském aukčním domě Burda Auction o víkendu prodal za 9,1 milionu korun. Jde tak o nejdražší zahraniční známky v české aukci, uvedl majitel aukčního domu Richard Burda. Nového majitele našla rovněž jedna z nejvzácnějších československých známek, takzvaná žilkovaná desetikoruna. Zaplatil za ni bezmála 1,9 milionu korun, což je pro tuto položku aukční rekord. Celkem se o víkendu vydražily známky za téměř 30 milionů korun.

Známkám na vysvědčení zvoní hrana, mohla by je nahradit slova. Učitelé to hodnotí všelijak

Svá pololetní vysvědčení si během středy převezme přibližně jeden milion žáků základních škol a více než 485 tisíc středoškoláků. Hodnocení práce ve škole obdrží 118 264 prvňáků. Na základkách se jedná možná o poslední vysvědčení v tradiční podobě, na jakou jsme byli dosud zvyklí. Už na konci letošního školního roku by totiž mohlo být zavedeno nové hodnocení, kde vyučující poskytují žákům zpětnou vazbu slovně podle určených kritérií. CNN Prima NEWS se ptala učitelů, jaký mají na tento nový přístup názor.

GLOSA: Jak babičkově motorkový Petr Pavel pověsil sám sebe na zeď

Petr Pavel je především marketingovým prezidentem. A protože národ (a filatelista Ivan Bartoš v SMS) chtěl, aby byl Pavel na známce, je Pavel na známce. I když sám Pavel fakt nechtěl! V „českomotorkové“, „babičkově malinovkové“, „hřibově pravé“ a všech dalších zajímavých kreativních vlasteneckých slovnohříčkových barvách, které vás napadnou, když to přeženete s microdosingem LSD, který je u mladých markeťáků dost populární.

Pavel nechce být olizován, na známkách bude možná neobvykle. Mám dvě varianty, přiznává

Ačkoliv původně na známkách být nechtěl, teď nově zvolený prezident Petr Pavel připustil, že tuto myšlenku zcela nezavrhuje. Byl by ovšem rád, kdyby jeho známky vypadaly jinak, než je obvyklé. „Říkal jsem si, že když už, bude to omezená sběratelská série. Napadly mě dvě varianty,“ řekl generál ve výslužbě v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Následky ruských ztrát? Moskva kovové vojenské známky nahrazuje papírem, hlásí Kyjev

Rusům kvůli obrovským ztrátám na východní Ukrajině dochází kovové vojenské známky, v důsledku čehož Moskva nutí okupanty nosit kvůli identifikaci papíry se základními údaji v náprsní kapse. Ve svém hlášení to uvedl ukrajinský generální štáb. Podle něj také Kreml ve své propagandě vojáky finančně motivuje za každý obsazený kilometr čtvereční. Rusové podle Kyjeva i dalších expertů trpí během posledních dnů na Donbase rekordními ztrátami.

Půlka října a dyslektik má už čtyři pětky. Učitel ukázal „ignorantství“ češtinářky na diktátu

Ačkoliv české školství prochází neustálými proměnami, podle některých jsou určité systémy stále „za zenitem“. Hlasitým kritikem je například učitel a psycholog Robert Čapek. Na sociální síti tentokrát uveřejnil diktát nejmenovaného žáka, který dostal za pár chyb v diktátu pětku. Podle Čapka šlo však o dyslektika a postup pedagoga ohodnotil ztrátou soudnosti.

Ukrajinci se bojí jedniček. Je to nejhorší známka, říká pedagog, který zdarma učí uprchlíky

Chvíli to trvá, než si ukrajinské děti zvyknou, že jednička je v českých školách nejlepší známkou. „Několik ukrajinských rodičů se mě vyděšeně ptalo, proč zrovna jejich dítě muselo dostat jedničku. Na Ukrajině je to nejhorší známka, naše pětka,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 55letý pedagog Vladimír Kovář z Loštic na Olomoucku. Nyní se věnuje jazykové výuce dospělých uprchlíků, uvádí je také do české reality. „Zažívají i civilizační nárazy, na Ukrajině třeba nic nejde bez úplatků, korupce je všudypřítomná,“ říká.