reklama
CNN Prima News známky

známky

Výpis příspěvků ke štítku „známky“

Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek

3. března 2021 16:29
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pro letošní maturanty takzvanou úřednickou maturitu. Nemuseli by tak podle něj skládat klasickou maturitní zkoušku a na maturitním vysvědčení by mohli mít známky podle průměru za celé své studium střední školy. Premiér to řekl v rozhovoru pro Mladou frontu DNES. Ministerstvo školství nyní jedná se zástupci škol o dalších možných úpravách maturit, jejich termínů a obsahu. Rozhodnout chce do konce příštího týdne, uvedla jeho mluvčí Aneta Lednová.

Pololetní vysvědčení během pandemie? Ministerstvo doporučuje slovní hodnocení

5. ledna 2021 08:19

Vysvědčení za první pololetí aktuálního školního roku se bude moct předávat později, pokud do konce ledna neskončí zákaz přítomnosti žáků ve školách. Obsah vysvědčení ale budou muset školy žákům sdělit v termínu 28. ledna. V úterý o tom informovala mluvčí úřadu Aneta Lednová. Úřad podle ní již školám poskytl doporučení k tvorbě pololetního hodnocení. S ohledem na výuku na dálku by se mělo zaměřit na odpovědnost dětí za vlastní učení, práci s časem a plnění povinností. Na vysvědčení ministerstvo doporučuje slovní hodnocení, možné ale budou i známky.

Revoluce ve školství. Maturitní testy se nebudou známkovat, Plaga podepsal vyhlášku

16. října 2020 13:01

Státní maturitní testy se od jara příštího roku nebudou známkovat. Hodnotit se budou jen slovy „uspěl“, či „neuspěl“ podle procenta zvládnutých úkolů. Hranici úspěšnosti v testech bude určovat Cermat, který má státní zkoušky na starosti. Vyplývá to z nové úpravy vyhlášky k maturitám, kterou podepsal ministr školství Robert Plaga (za ANO).

reklama