VIDEO: Našli těla zavražděných kvůli vile!

Nalezený zavražděný pár

Vražda partnerského páru (Zdroj: PČR)

Kriminalisté objevili těla partnerů, po kterých pátrají od letošního června. Dvojice se měla stát obětí brutální vraždy. Pro ni kriminalisté stíhají mladého muže. Těla našli potápěči ve vodní nádrži Švihov.

Případ zaměstnával detektivy napříč českými a moravskými kraji i středoevropskými státy od letošního června. Nakonec pohřešovanou dvojici objevili až potápěči. Záběry byly pořízeny zhruba třicet metrů pod hladinou. To už bylo jasné, že se partnerský pár stal obětí násilného trestného činu. Podezření, že má dvojici někdo na svědomí, přitom měli kriminalisté od samého začátku vyšetřování.

Stopy nasměrovaly kriminalisty k historické vile v Praze Bubenči. Právě nemovitost v hodnotě desítek milionů korun ve vlastnictví zmizelé ženy byla nejdůležitějším bodem v případu. Jen pár dní poté, co začalo policejní pátrání, začal na katastrálním úřadu její převod na nového majitele. Kriminalisté zjistili, že za tím stojí dvojice mladých studentů. Ti podle našich informací tvoří pár. Jeden měl zařídit převoz, druhý se podle kriminalistů zbavil původních majitelů vily.

Právě v chatové osadě nedaleko vodní nádrže Švihov byla zmizelá dvojice zřejmě naposledy naživu. Jeden z mladíků je sem musel nalákat. Ke zbavení se těl posloužila podle vyšetřovatelů nedaleká přehrada. Pak už prý bylo jen otázkou času, kdy potápěči ve velké hloubce objeví těla. V absolutní tmě pátrali jen po hmatu. Přesto měli štěstí - na konci října skutečně dvojici našli. Vyšetřování případu ale nekončí. Dál probíhá expertiza věcí z domovních prohlídek. Jeden z mužů je stíhán pro podvod, druhý pro dvojnásobnou vraždu. Za tu může skončit za mřížemi klidně i na doživotí.