VIDEO: Policisté žádají veřejnost o spolupráci

Pátrání

Žďárští kriminalisté se obracejí na občany se žádostí o spolupráci při prověřování případu vloupání do podniku, ke kterému došlo začátkem září ve Žďáru nad Sázavou. V rámci vyšetřování této trestné činnosti by policisté potřebovali zjistit totožnost muže na kamerovém záznamu.

K případu došlo v ranních hodinách v úterý 2. září v podniku na ulici Nádražní. Neznámý pachatel vnikl do provozovny, přičemž poškodil vstupní dveře. Odnesl si mimo jiné finanční hotovost i s příručním trezorkem. Škoda na odcizených a poškozených věcech byla vyčíslena na zhruba třicet tisíc korun.

Policisté na místě provedli ohledání, šetření a zadokumentování. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. V rámci prověřování policisté shromažďovali veškeré získané poznatky a informace a vyhodnotili zajištěné kamerové záznamy. Na videozáznamu se v podniku pohybuje neznámý muž s delšími vlasy a brýlemi, v bundě a světlém triku. V současné době se kriminalisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti tohoto muže na záznamu.

Žádáme tedy všechny, kteří muže na kamerovém záznamu znají nebo mají informace o tom, kde by se v současné době mohl nacházet či pohybovat, aby se policistům přihlásili na lince tísňového volání 158. Uvítáme také jakékoli jiné informace vedoucí k objasnění případu.