VIDEO: Policisté zadrželi muže, který se pokusil znásilnit tři ženy!

Muž chtěl znásilnit tři ženy

Podezřelý z několika pokusů znásilnění zadržen (Zdroj: PČR)

Policisté v průběhu minulého týdne zadrželi muže, který se pokusil znásilnit tři ženy. Velkou měrou k jeho dopadení přispěl operátor městského kamerového systému.

Od čtvrtka 1. srpna pracovali kriminalisté na případu znásilnění, který se stal v Dolnojirčanské ulici na Praze 4. Šestadvacetiletou ženu tam v odpoledních hodinách nečekaně zezadu napadl neznámý muž. Jednou rukou ji chytil kolem těla, druhou začal osahávat na intimních partiích a snažil se ji strhnout na zem. Napadená se však nezalekla, začala volat o pomoc a po chvíli zápasení se jí podařilo vymanit i z pevného sevření. Pachatel tak od dalšího jednání upustil a dal se na útěk.

I když se na místo po události sjelo hned několik hlídek policistů, kteří začali podle poměrně přesného popisu násilníka hledat, nalézt se ho nepodařilo. O dva dny později kolem půl desáté večer si operátor městského kamerového systému všiml na monitoru muže, který stál několik minut na autobusové zastávce Kačerov, sledoval okolí a nápadně odpovídal popisu hledaného násilníka. Na místo tak bylo vysláno hned několik hlídek a ty začaly po muži, který mezitím zmizel v prostorách metra, pátrat. Po hodině byl podezřelý objeven na kamerách ve vestibulu metra Háje. Tam byl také následně zadržen členy speciální pořádkové jednotky a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Prošetřováním celého případu kriminalisté zjistili, že zadržený jednadvacetiletý cizinec má na svědomí další dva pokusy znásilnění, které spáchal ve středu 31. července na Praze 5 a 10. Je tak možné, že počet jeho skutků není konečný. Touto cestou se proto policie obrací na ženy, které mají stejnou zkušenost, aby kontaktovaly bezplatnou linku 158.

V uplynulých dnech bylo násilníkovi sděleno obvinění pro trestné činy znásilnění ve stádiu pokusu. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi.

Tagy: