VIDEO: Případ střelby před brněnskou základní školou začne projednávat soud

Střelba v Brně

V úterý začne soud projednávat střelbou před ZŠ

Jeden případ, dva vyšetřovatelé, dva státní zástupci, dva soudci, dva soudní procesy ve stejné soudní budově a dva absolutně odlišné pohledy na celou věc. V úterý u brněnského soudu začíná proces, který v historii soudnictví nemá obdoby. A to případ střelby před základní školou v Brně.

Případ se odehrál loni v březnu. Konflikt nejspíš začal kvůli tomu, že otec jednoho z dětí do školy nesměl, škola totiž vstup rodičům z bezpečnostních důvodů zakázala. Podle svědků muž nejdříve nadával. Následná hádka s trenérem plavání, který vyběhl ze školy, aby situaci uklidnil, pak vyvrcholila střelbou, rvačkou a následným postřelením otce dítěte.

Na lavici obžalovaných jako první usedne otec dítěte, který je obžalovaný z pokusu o vraždu. O několik týdnů, možná měsíců, později pak i trenér plavání, který bude čelit obvinění z pokusu o zabití a právě postřelený otec v tomto případu figuruje jako poškozený.

Jak si s tímhle soudy poradí, vůbec není jasné. Co jasné ale je, že takovýto případ nikdo nepamatuje a nemá u nás obdoby. Reportérovi Michalovi Janotkovi se podařilo promluvit si s advokátem trenéra plavání Karlem Schellem.

Tagy: