reklama
CNN Prima News škola

škola

Výpis příspěvků ke štítku „škola“

Experiment japonských školáků pokračuje i po 37 letech. Na Havaji vyplaval vzkaz v lahvi

Tichý oceán vyplavil na Havaji lahev se vzkazem, kterou před 37 lety vhodili do moře studenti japonské střední školy v rámci vědeckého experimentu. Cílem pokusu bylo monitorování oceánských proudů, uvedl web The Guardian. V letech 1984 a 1985 školáci hodili do oceánu poblíž Tokia 750 lahví. Od té doby se našly na 17 místech planety. Například na japonském ostrově Okinawa, v Číně, na Filipínách nebo na západním pobřeží USA.

Adenubi: K moderování jsem se dostal jako slepý k houslím. Z kamery jsem měl strach

Tým moderátorů lifestylového pořadu Showtime na CNN Prima NEWS má novou posilu – mladíka s exotickými kořeny – Immanuela Adenubiho. Jedná se o známou tvář české tiktokové a youtubové scény, která se věnuje natáčení videí zejména o fitness sportech. V minulosti uspěl i v soutěži Muž roku, v níž obsadil třetí místo. Jak prozradil v pořadu Nový den, k práci moderátora se dostal úplně náhodou.

Nevybuchlou munici se podařilo zneškodnit. Evakuovaní Ostravané se mohou vrátit domů

Aktualizováno

Pyrotechnici zneškodnili ve čtvrtek v podvečer v ostravské části Poruba nevybuchlou leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti zhruba 100 kilogramů. Asi tisícovka lidí, kteří byli v průběhu dne evakuováni, se tak může po několika hodinách vrátit zpět domů, řekli okolo 19:00 mluvčí radnice Martin Otipka a policejní mluvčí René Černohorský. Pumu o velikosti 60 na 90 centimetrů našli dělníci při kopání plynové přípojky mezi rodinnými domy okolo 10:00.

reklama