CNN Prima News škola

škola

Výpis příspěvků ke štítku „škola“

Známí popsali poslední chvíle rodiny z Michalovců. Otec je odstřihl a napsal vzkaz

19. ledna 2023 16:08

Zrušení všech účtů na sociálních sítích, údajný dopis pod rohožkou i telefonát bratrovi. Detaily kolem hrozivého činu ve slovenských Michalovcích vzbuzují stále více otázek. Sousedé, známí i naprostí cizinci se nedokážou vysvětlit, proč by se otec Stanislav měl rozhodnout ukončit život svých dvou dětí a manželky. Jak se však ukazuje, tragédii mohly předcházet finanční problémy i neshody ve vztahu.

Ani pro jedničkáře už nemáme místo. Střední školy očekávají rekordní počet odmítnutých dětí

17. ledna 2023 05:24

Pražské střední školy trápí nedostatek míst pro nové studenty. Jistou židli ve třídách už nemají ani jedničkáři. Premiantů se skvělými výsledky bylo v loňských přijímacích zkouškách tolik, že byli mnozí z nich odmítnuti. Podle ředitelů gymnázií a středních škol nebude letošní situace o nic lepší, spíše naopak – očekávají mimořádně vysoký počet přihlášek a rekordní počet nepřijatých zájemců. Řešení problému se navíc může protáhnout na dlouhé roky, školám totiž kromě prostor chybí i pedagogové.

Rychlá dohra školního dramatu v Jablonci: Muž, který ohrožoval ředitelku pistolí, zná trest

13. ledna 2023 20:33

Soud rozhodl o případu muže, který ve středu napadl ředitelku základní školy. Při konfliktu, který se odehrál ve školní budově, měl ukázat, že má u sebe střelnou zbraň. Policisté ho obvinili z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování a ve zkráceném řízení ho poslali k soudu, který už ho stihl potrestat. „Muž dostal podmíněný trest – jeden rok se zkušebním odkladem na dva roky. Rozsudek je pravomocný,“ uvedl Jaroslav Kneř, mluvčí Okresního soudu v Jablonci nad Nisou.

Drahota tvrdě dopadá i na studenty. Vysokoškolské koleje zdražily až o třetinu

25. prosince 2022 18:46

Zdražování citelně zasáhlo i studenty, kteří se musejí vyrovnávat mimo jiné s vyšší cenou za bydlení na kolejích. Studentské ubytování zdražilo až o 34 procent. Pro některé vysokoškoláky to znamená nutnost hledání nového přivýdělku, případně se ocitají ve finanční nouzi. Koleje přesto stále zůstávají o dost levnější variantou než pronájem bytu, takže je o ně nadále velký zájem.

Měl jsem okno, neznám všechno, o Vánocích si přečtu Švejka. Babiš hájí svůj debakl u tabule

16. prosince 2022 18:19

Před tabulí jsem nestál 50 let, měl jsem okno. Tak hájí prezidentský kandidát a expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj debakl před školáky, kteří mu pokládali vědomostní otázky. V odpovědích totiž opoziční politik příliš nezazářil – neznal planety Sluneční soustavy ani nejznámější dílo Jaroslava Haška. Babiš nicméně slíbil, že si mezery ve všeobecném přehledu doplní. „Poslušně hlásím, že mám plán na víkend a koupil jsem si Švejka,“ sdělil redakci CNN Prima NEWS.