CNN Prima News škola

škola

Výpis příspěvků ke štítku „škola“

Matěje zasáhl brok ze vzduchovky do ucha. Střelec nabídl své verze, chlapci se omluvil

Slovenskem o v sobotu zahýbala další střelba, tentokrát vzduchovkou dovezenou z Česka. Nyní se ví, že brok ze vzduchovky ve Zvolenu trefil do ucha patnáctiletého Matěje, který hrál fotbal. Naštěstí nedošlo k vážnějšímu zranění. Policii se i díky jednomu z chlapců, kteří byli s Matějem na hřišti, podařilo střelce vypátrat. Ten nabídl dvě verze, co se stalo. O tom, že někoho zasáhl, prý netušil, informoval web Nový Čas.

Česko má co dohánět. Studentka líčí, jak vypadají přijímačky na zahraniční školu, je nadšená

Nedostatečné kapacity tuzemských středních škol nutí nadějné české talenty, aby zkusily své štěstí spíše v zahraničí. Někteří dokonce přeskočili přijímací zkoušky v ČR a rovnou vsadili svůj čas a úsilí na známé školy ve Spojených státech, Velké Británii či Německu. A neskrývají radost – nejen z přijetí ke studiu, ale také s průběhem přijímaček. Jak vypadá celý proces, co chtějí školy od uchazečů vědět a v čem se liší od českých jednotných testů?

Školy po střelbě na FF UK posilují zajištění budov. Existuje celá řada chytrých řešení

Prosincová střelba na Filozofické fakultě UK v Praze přinesla řadu otazníků ohledně zabezpečení základních, středních i vysokých škol v Česku. Ukazuje se, že mezi jednotlivými institucemi jsou značné rozdíly: Některé používají sofistikované zabezpečovací systémy, jiné spoléhají na prostý zámek na dveřích. Moderních řešení přitom existuje mnoho, jsou to například vstupní systémy s identifikátory v telefonu. Nutnost posílit úroveň zabezpečení potvrzuje i ministerstvo školství.

Absurdita. Dostat se na školu ve Francii nebo Německu je jednodušší než do Prahy, líčí rodiče

Nedostatečné kapacity na středních školách vyhánějí do zahraničí mladé české premianty. Ukazuje se, že je někdy paradoxně jednodušší se dostat právě na prestižní lyceum ve Francii či Německu než na gymnázium v Praze. A to včetně získání studijního stipendia. „Což je absurdní. Děti pak nemají šanci se pořádně rozvinout,“ řekla redakci CNN Prima NEWS Markéta Valášková, matka jednoho z „neúspěšných talentů“, kterému se ale poštěstilo v Mnichově.

Druhé kolo přijímaček: Na kterých středních školách je ještě místo a proč nepomůže odvolání?

Více než polovina dětí u osmiletých gymnázií a přes dvě třetiny uchazečů o šestileté obory – tolik neúspěšných zájemců o studium na středních školách přinesly první úvodní přijímací zkoušky. Nyní mají druhou šanci získat židli ve třídě – Cermat zveřejnil v Digitálním přihlašovacím systému (DiPSy) seznam škol, které mají ještě volné kapacity. Na co se připravit, které termíny neprošvihnout a komu pomůže odvolání?

Syn uspěl, ale systém ho nepustí za přáteli na jinou školu. Jediné řešení matku netěší

Touto dobou se měl Tomáš spíše radovat. Jeho píle se vyplatila a dostal se na střední školu, na kterou chtěl nejvíce. Stovky jiných dětí takové štěstí neměly. I přesto mu ale není příliš do smíchu – jeho tři nejlepší kamarádi totiž nakonec nastoupí společně jinam. Všichni se shodou náhod dostali na osmiletý obor, který si Tomáš dal do pořadníku až na druhé místo. A třebaže by na body splnil veškeré podmínky k zápisu na studium, udělat to nemůže. Alespoň ne s novým systémem na přihlášky.

Vystřílím školu, hrozil agresor ve škole na Semilsku přes QR kódy. Policie zasáhla okamžitě

Výhrůžka střelbou ve škole spustila policejní manévry ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku. Na zdejší Integrované střední škole se objevily lístečky s QR kódy, po jejich naskenování se na displeji zobrazila zpráva: „16. 5. 2024 vystřílím školu. Dávejte si pozor.“ Policisté okamžitě zahájili pátrání, autora výhrůžky se jim podařilo vypátrat během několika hodin.

Chlapec promlouval ke svému nádoru: Jdi pryč. Do školy se vrátil jako hrdina v hasičském voze

Autobusem, v autě rodičů, na kole či pěšky. Způsobů, jak se dopravit do školy, je spousta, osmiletý Colby z Hampdenu v USA využil zcela mimořádný. Do budovy, před níž stály desítky dětí s transparenty, ho v pondělí dovezli hasiči. Poprvé po dvou měsících, kdy podstupoval náročnou léčbu nádoru na mozku, se mohl podívat zpět za svými spolužáky. Nic jiného si ani nepřál. Jak přiblížila jeho babička, každý den nádoru s jistotou opakoval, že to on velí, nikoliv nemoc.

Bizarní reakce zoufalých rodičů ve Francii: Do školy zapsali ovce, aby jim nezavřeli třídu

Když počítáte děti jako ovce, tak pošleme ovce do školy. K absurdní reakci na absurdní postup ministerstva školství přikročili rodiče ve městě Moselle na východě Francie. Do školy zapsali čtyři ovce, aby splnili předpisy. Právě čtyři děti jim totiž chybí, jinak hrozí, že jim jednu třídu zavřou, což nechtějí dopustit. Informoval list Le Républicain Lorrain.

Cermat zveřejní výsledky přijímacích zkoušek. Neponocujte, vzkazuje rodičům i žákům

Už v noci na středu se žáci i jejich rodiče definitivně dozvědí, jestli se dítě dostalo na vytouženou střední školu. Výsledky přijímaček se objeví v systému Dipsy. Proces zveřejnění ale jen pár hodin před spuštěním zkomplikovali ředitelé některých škol. Při vytváření pořadníku přijatých studentů udělali chyby a Cermat je na poslední chvíli napravuje. Část expertů se navíc obává, že počítačový systém nápor nevydrží.

Potíže s přijímačkami. Některé školy předaly špatné pořadí uchazečů, Cermat neví, jak to řešit

Některé střední školy daly státní organizaci Cermat špatné pořadí uchazečů o studium. Uvedl to v pondělí ředitel organizace Miroslav Krejčí. Podle mluvčí ministerstva školství Terezy Fojtové se jedná o drobné chyby, které se ředitel Cermatu snaží napravit. Krejčí ujistil, že chyby nebudou mít na uchazeče o studium žádné důsledky. Výsledky přijímacího řízení mají být zveřejněny ve středu 15. května v systému DiPSy a na veřejně přístupném místě ve škole.

Pekarová je pod palbou kvůli tlaku na rezignaci Beka. K jeho odchodu není důvod, zní ze STAN

Slova předsedkyně TOP 09 a šéfky Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové, že by hnutí STAN mělo vyměnit svého ministra školství Mikuláše Beka, vyvolala na politické scéně bouři. Starostové a nezávislí se proti šéfce Poslanecké sněmovny postavili. Místopředsedkyně dolní komory Parlamentu Věra Kovářová například poznamenala, že byla nepříjemně překvapená. Podle Jana Farského (oba STAN) neexistuje důvod, proč by Bek měl ve vládě končit.