reklama
CNN Prima News škola

škola

Výpis příspěvků ke štítku „škola“

Školák došel ke správnému výsledku, dostal ale pětku. Bohužel nejsem po tobě, řekl otci

18. ledna 2022 10:18

Namísto toho, aby žáka pochválila a dala mu zpětnou vazbu, udělila mu učitelka pětku. A to i přesto, že se chlapec dobral správného výsledku, avšak při přemýšlení použil vlastní úsudek. Když se pak tatínek školáka obrátil na učitelku matematiky s dotazem, proč jeho syn dostal za rovnici „kouli“, sdělila mu, že to chlapec „nějak pomotal“.

Muž, který v Chomutově ukradl auto s dítětem, bude stíhán na svobodě. K činu se přiznal

17. ledna 2022 09:48

Muž, který ve středu 12. ledna v Chomutově odcizil nastartované auto i s ročním chlapcem, bude stíhán na svobodě. Informaci potvrdila policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Státní zastupitelství podle ní podnět vyšetřovatele k návrhu na vzetí obviněného do vazby neakceptovalo. Šestačtyřicetiletý obviněný byl v neděli propuštěn.

Petr Janda: Z dcer si občas dělají spolužáci legraci, že pro ně přišel dědeček

15. ledna 2022 12:39

Hudebník Petr Janda oslaví v květnu osmdesáté narozeniny. Aktuálně dodělal novou sólovou desku a plánuje dovolenou v Krkonoších a na Floridě. Při tom všem se stíhá věnovat i rodině, hlavně svým dcerám. I když to nemá občas úplně jednoduché. Přiznává, že si z jeho dcer spolužáci občas utahují, že je přišel vyzvednout dědeček. Nejmladší Jandovy děti jsou totiž ročníky 2009 a 2012.

Hrůza na hokeji. Středoškoláka řízli při zápase bruslí do krku, v nemocnici zemřel

8. ledna 2022 17:58

K hrozivému momentu došlo při studentském zápase v americkém městě Greenwich ve státě Connecticut. Jeden z hráčů ze školy St. Luke – Teddy Balkind – při hře spadl na led, a to tak nešťastně, že jiný z hokejistů nestihl zabránit vzájemné srážce a omylem řízl nešťastníka na zemi bruslí do krku. Balkind na následky krvavého zranění zemřel.

Jestli nezavřeme školy? Slíbit můžu jen to, že jednou umřete, prohlásil Gazdík

7. ledna 2022 16:17

Snahou ministerstva školství bude, aby se školy zavíraly jako poslední, ubezpečil rodiče ve Zprávách CNN Prima NEWS šéf resortu Petr Gazdík (STAN). Množí se totiž obavy, že nová varianta omikron bude vysoce nakažlivá, a vláda proto bude muset přistoupit k přísnějším restrikcím. Jak by v takovém případě postupoval, prý však předpovědět nedokáže. Řekl také, že ví, jak dostat do resortu školství více peněz a že by si přál zrušit státní maturitu ve stávající podobě.

Škola na pražském Proseku zamířila do karantény. Žáky testovali přesnějšími PCR testy

4. ledna 2022 23:30

Žáci jedné ze škol na pražském Proseku se po pondělním plošném testování na covid ocitli v karanténě. Škola totiž na rozdíl od většiny ostatních testuje nikoliv antigenními, ale přesnějšími PCR testy, u nichž se ale výsledek dozví až se zpožděním, a děti přitom byly celý den při výuce bez roušek či respirátorů. V úterý o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

Testování na covid ve školách: Odhaleno bylo téměř 3 700 pozitivních případů

4. ledna 2022 12:08

Při testování na covid ve školách se v pondělí zjistilo 3 695 pozitivních výsledků z 1,1 milionu testů. Pozitivních bylo 0,33 procenta z celku. Na Twitteru to oznámil ministr školství Petr Gazdík (STAN). Testování se podle něj konalo na téměř 5 000 školách, pozitivní výsledek se vyskytl na 1 944 z nich. Údaje zahrnují pouze antigenní testy, které nejsou potvrzené přesnějšími PCR testy, doplnila mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Na školách se bude testovat dvakrát týdně, bez ohledu na očkování, oznámila vláda

22. prosince 2021 15:45

V prvních 14 dnech nového roku se budou testovat žáci, studenti a zaměstnanci škol dvakrát týdně, a to všichni bez ohledu na to, zda jsou očkovaní nebo prodělali nemoc covid v posledním půlroce. Testování se uskuteční vždy v pondělí a ve čtvrtek. O schválení návrhu ministerstva zdravotnictví vládou informoval po jednání kabinetu premiér Petr Fiala (ODS). Jde podle něj o jedno z opatření k omezení šíření koronaviru.

reklama