VIDEO: Tělo mladé Britky vydala po týdnu pátrání malajská džungle

Rodina při ohledání těla dívky potvrdila její totožnost

Mrtvá dívka

Po týdnu pátrání je konec nadějím, že pohřešovaná patnáctiletá dívka bude nalezena živá. Její nahé tělo se našlo v malajské džungli nedaleko turistického resortu.

Patnáctiletá Nora Anne Quoirinová byla nezvěstná více než týden. Během hledání záchranné týmy používaly i megafony, ze kterých zněl hlas matky dívky. Byla na něj zvyklá a předpokládalo se, že pokud by byla naživu, určitě by zareagovala. Bohužel, poslední naděje pohasly.

Podle agentury AP pátrací tým nalezl tělo dívky vedle potoka asi 2,5 kilometru od ekologického resortu ve vnitrozemí jižní Malajsie. Právě tady byla Nora 4. srpna naposledy spatřena.

Ostatky byly vrtulníkem přepraveny do nemocnice k identifikaci a provedení pitvy. Její výsledky budou pravděpodobně dnes k dispozici. Rodina při ohledání zemřelé, která trpěla mentálním i fyzickým postižením, už potvrdila její totožnost.

Jednou z vyšetřovacích verzí je i ta, že dívka vylezla z okna chaty v turistickém resortu, kde spolu s rodinou trávila dovolenou. Rodina ale nesouhlasí - podle ní dívka nebyla samostatná, sama by se nikam nezatoulala a přiklání se k verzi, že byla zřejmě unesena. Ihned po jejím zmizení proto vypsala i odměnu přes 275 000 Kč tomu, kdo poskytne informace vedoucí nalezení dívky.

Do rozsáhlé pátrací akce, jak je vidět na záběrech agentury AP, se zapojily stovky lidí, včetně elitních jednotek s tepelnými detektory a policejními psy, dobrovolníci i místní šamani.

Tagy: