VIDEO: Terorizování nájemníků prý pokračuje. Nový vlastník je chce z domu dostat

Trus v domě, nepořádek a všudypřítomný zápach

Trus v domě, nepořádek a všudypřítomný zápach

Trus v domě, nepořádek a všudypřítomný zápach. Tak to vypadá v nájemním domě v pražském Karlíně. Nájemníci tady prý už několik měsíců zažívají teror. Nový majitel se je údajně snaží z domu vyštvat. S kamerou jsme se na místo přijeli podívat.

Po několika dnech urgencí se nám ozvala společnost, která dům spravuje a potvrdila, že jejím zájmem je nájemníky z domu dostat. „Cílem vlastníka je realizace developerského projektu v dané nemovitosti. Cílem je budovu, která je ve zcela nevyhovujícím technickém stavu, sanovat, rekonstruovat a vytvořit moderní bytové jednotky,“ uvedl mediální zástupce společnosti Acord Invest Karel Pluhař.

Podle něj jsou v budově závažné problémy, které se týkají zejména rozvodů elektřiny, plynu a statických poruch pavlačí. „Z těchto důvodů je nezbytné, aby byla nemovitost zcela vyklizena a byly ochráněny životy lidí uvnitř budovy i v jejím okolí,“ uvedl Pluhař. Ten zároveň potvrdil i informaci televize Prima o tom, že jiné nájemníky společnost vyplatila za to, že z domu odejdou.

„S většinou nájemníků došlo k dohodě, kdy vlastník zajistil přestěhování do náhradní nemovitosti a vyplacení dohodnutého odstupného. Se třemi z původních devatenácti nájemníků v současnosti probíhá několik právních sporů, v nichž se vlastník cítí poškozen,“ dodal Pluhař.

Tagy: