CNN Prima News nájemníci

nájemníci

Výpis příspěvků ke štítku „nájemníci“

Zaplaťte dluh. Stát vyžaduje po Harrachovských obří nedoplatek, starosta mluví o sprosťárně

Statisícové částky požaduje ministerstvo financí po nájemnících bytových domů v Harrachově s tím, že je to dlužné nájemné. Lidé ale tvrdí, že platí přesně tolik, kolik mají ve smlouvách. Stát získal dva domy po vleklém soudním sporu s městem a netají se tím, že je chce prodat. Radnice proto podala další žalobu a jejím prostřednictvím se domáhá zbourání obou domů.

V „domě hrůzy“ v Klášterci stále žijí lidé. Je to stres, kdo nám pomůže? ptá se paní Pavla

I přes velmi špatný technický stav někteří obyvatelé zůstávají v přezdívaném „domě hrůzy“ v Klášterci nad Ohří. Do konce roku se přitom podle oznámení měli vystěhovat. Ti, kteří odmítli, argumentují, že nemají kam jinam jít. Najdou se ale i tací, kteří byt v domě vlastní, a tak jim vystěhování přijde absurdní.

Vytrhané zábradlí a lepenka v oknech. Tak se žije v ubytovnách poslance Volného

Balkony bez zábradlí a papírové kartony místo skleněných tabulí, i tak vypadají domy v majetku nezařazeného poslance Lubomíra Volného, které využívá k takzvanému obchodu s chudobou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil dva jeho ubytovací domy v ostravské chudinské čtvrti Přívoz, díky nimž Volný pumpuje státní pokladnu. Přemrštěné nájemné totiž za nemajetné Romy dostává rovnou z eráru formou státní sociální podpory.

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.