CNN Prima News nájemníci

nájemníci

Výpis příspěvků ke štítku „nájemníci“

Vytrhané zábradlí a lepenka v oknech. Tak se žije v ubytovnách poslance Volného

14. března 2021 05:33

Balkony bez zábradlí a papírové kartony místo skleněných tabulí, i tak vypadají domy v majetku nezařazeného poslance Lubomíra Volného, které využívá k takzvanému obchodu s chudobou. Reportér CNN Prima NEWS navštívil dva jeho ubytovací domy v ostravské chudinské čtvrti Přívoz, díky nimž Volný pumpuje státní pokladnu. Přemrštěné nájemné totiž za nemajetné Romy dostává rovnou z eráru formou státní sociální podpory.

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

6. března 2021 05:57

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Zoufalí nájemníci: Sousedé demolují byty i domy a my platíme jejich dluhy

7. února 2021 09:22

Když vám majitel domu do vedlejšího bytu nastěhuje neslušného souseda, může být velký problém nejen pro váš klidný život, ale i pro vaši peněženku. Jestliže se z něj stane dlužník neplatící společné poplatky, musí se na něj složit sousedé. A vymáhání peněz z lidí, kteří jsou třeba v exekuci, je často nekonečný příběh.

Lidem hrozí, že za byty zaplatí o statisíce víc, než měli. Město zpochybnilo smlouvy

16. září 2020 23:52

Jako o nehoráznosti mluví obyvatelé asi čtyř stovek bytů v Olomouci o situaci, ve které se nyní ocitli. Hrozí jim, že za své bydlení budou muset zaplatit o statisíce, možná i miliony korun víc, než mají ve smlouvách, které před 20 lety podepsali s radnicí. Město totiž teď přišlo s tím, že má o platnosti smluv pochybnosti a chce, aby je posoudil soud.

Jedna rodina a jedna obyvatelka už se nechtějí vrátit do domu, ve kterém v sobotu hořelo

11. srpna 2020 11:16

Představitelé města Bohumín oznámili, že během úterý by měla být do domu v Nerudově ulici, ve kterém v sobotu hořelo, obnovena dodávka vody, o den později i elektřiny. Zároveň se snaží pomoci nájemníkům, kteří se chtějí co nejdříve vrátit zpět do svých bytů. Jedna obyvatelka domu a další rodina se ale po tragédii do svých bytů už vrátit nechtějí.

Aktivista Kumar Vishwanathan: Někteří Romové kvůli nouzovému stavu i hladovějí

10. května 2020 05:04

Ve vyloučených lokalitách jsou stále hlasitěji slyšet stesky na dopady nouzového stavu. „Dneska mi zrovna volali z jedné rodiny, že už doma nemají co jíst,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitel obecně prospěšné společnosti Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan. Aktivista indického původu s ostravskými Romy pracuje od roku 1997 a za svoji činnost s minoritou získal řadu ocenění.