VIDEO: Žena, která zohavila lidi kyselinou, stanula před soudem. Hrozí jí až 12 let

Žena, která zohavila lidi kyselinou, stanula před soudem

VELKÉ ZPRÁVY: ONLINE: Žena, která zohavila lidi kyselinou, stanula před soudem

Dnes začal soud se ženou, která loni v březnu polila v jednom z plzeňských nočních klubů tři lidi kyselinou. Šestačtyřicetiletá žena pocházející z Moldávie se brání tím, že jednala v afektu. Teď jí hrozí za těžké ublížení na zdraví až dvanáct let vězení.

Žena, která má na svědomí tři lidi zohavené kyselinou, se k incidentu doznala. Zároveň ale dodává, že si v inkriminované chvíli neuvědomila možné důsledky použití kyseliny. Po dvou mužích a ženě, kteří bili dalšího muže v klubu, kde obžalovaná pracovala, chtěla prý chrstnout vodu. Místo vody však sáhla po lahvi s kyselinou. Sama obžalovaná měla po incidentu zlomenou nohu a i ona sama byla kyselinou poleptána.

Napadené muže ve věku 39 a 27 let a dvaatřicetiletou ženu kyselina zasáhla na pěti až sedmi procentech povrchu těla. Nyní po útočnici požadují náhradu škody a nemajetkové újmy dohromady ve výši 2,6 milionu korun. Dalších 430 tisíc korun pak chtějí zdravotní pojišťovny a majitel domu za vzniklé škody.

K incidentu došlo loni 24. března v nočním klubu na Americké třídě v Plzni. Žena a dva muži odešli do pokoje a obžalovaná po nich po čase začala podle obžaloby chtít peníze, jakoby pokoj využili k poskytování placených sexuálních služeb. Hádka mezi nimi přerostla ve fyzický konflikt, do něhož se zapojil ještě další muž. Obžalovaná ale tvrdila, že žádné peníze nechtěla, chtěla jen, aby všichni odešli, protože spěchala na vlak.

Ženě z Moldavska nyní hrozí až 12 let vězení.

Tagy: