Vydatný déšť a rozvodněné řeky způsobují v Česku lokální záplavy. Výstraha meteorologů dál trvá

Po vydatném dešti stouply hladiny vodních toků.Třetí, tedy nejvyšší stupeň povodňové aktivity, je na Olši v Českém Těšíně. Tady řeka vystoupala v místním parku z břehů. Hasiči už postavili hráze, aby se řeka nevylila na přilehlou silnici. Domy zatím v ohrožení nejsou. Smědá na Liberecku a Bečva už klesly na druhý stupeň. Stouply i hladiny některých řek v Pardubickém kraji. Druhého povodňového stupně dosáhla Novohradka v Úhřeticích, v Luži už klesla na prvn

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před extrémními srážkami, která dál platí pro severovýchodní část Pardubického kraje, sever Olomouckého kraje a západní část Moravskoslezského kraje do dnešního poledne. Pro východní část Zlínského a Moravskoslezského kraje až do 18 hodin.

V severovýchodní části Zlínského kraje a východní části Olomouckého kraje také platí výstraha až do odvolání. Výstrahy před nižšími stupni povodňové aktivity nebo silnými srážkami platí také v dalších oblastech zmíněných krajů a částečně v Libereckém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji.

Podívejte se mapu výstrah ČHMÚ. Největší množství srážek by mělo spadnout na severní a východní Moravě /červená barva/.

Podle předpovědi ČHMÚ bude dnes zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky, v Beskydech trvalejší a vydatnější. Během dne s výjimkou východu a severovýchodu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty 15 až 19 °C, na východě a severovýchodě kolem 14 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, na Šumavě až 12 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude odpoledne a večer slábnout. Na západě a jihozápadě Čech vítr jen slabý do 4 m/s.

Tagy: