CNN Prima News povodně

povodně

Výpis příspěvků ke štítku „povodně“

Vodní zkáza i ohnivé inferno. Živly krotí i dobrovolní hasiči, neprávem přehlížení hrdinové

29. srpna 2022 06:19

Jsou hrdiny bojů se stoletými požáry i záplavami, často přitom čelí despektu a řečem o pivních strejcích. Dobrovolní hasiči se krocení živlů věnují nad rámec svého civilního povolání, na úkor vlastního volného času. Zrovna teď se téměř nezastaví. Platí to alespoň o mužích z podkrušnohorského Proboštova, kteří se nedávno podíleli na pacifikování velkého ohně nad Hřenskem. A kteří jsou i teď v akci častěji, než je jim milé.

Velmi silné bouřky udeřily na Česko. Postupují pomalu, hrozí lokální povodně

28. srpna 2022 15:41

Velmi silné bouřky se v neděli odpoledne místy vyskytují v Orlických horách, na Jesenicku a Krnovsku a na jižní Moravě v pásu přibližně od Třebíče po Vyškov. Srážkové úhrny mohou být ojediněle nad 40 milimetrů. Aktuální upozornění před velmi silnými bouřkami vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), výstraha platí do 17:00. V ostatních částech na východě Česka by bouřky měly být o něco slabší, jejich výskyt odhaduje ČHMÚ do 19:00.

Valí se další silné bouřky s přívalovým deštěm. Pro část Česka platí zpřísněná výstraha

27. srpna 2022 12:35

Na východě Čech, Moravě a ve Slezsku mohou být odpolední a večerní bouřky velmi silné. Meteorologové očekávají přívalové srážky s úhrny kolem 60 milimetrů a menší kroupy. Na severovýchodě Čech a na východě Moravy hrozí rozvodnění menších toků. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Další výstraha před bouřkami a silným větrem v Česku. Hrozí i krupobití a povodně

25. srpna 2022 11:21

Celé Česko zasáhnou ve čtvrtek a v pátek silné bouřky. Doprovázet je budou přívalové deště a kroupy. Hladiny toků tak mohou vystoupat na povodňové stupně. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Už v předchozích dnech v části země vydatně pršelo a hladiny některých řek se dostaly na nejvyšší povodňový stupeň.

Meteorology intenzita nočního deště zaskočila. Klabava je na třetím stupni, hrozí povodně

20. srpna 2022 15:09

Vytrvalý déšť v Plzeňském kraji zvednul hladiny menších toků. Na říčce Klabavě v Hrádku na Rokycansku platí třetí stupeň povodňové aktivity, na Holoubkovském potoce je druhý. Meteorologové vydali výstrahu před záplavami právě pro Rokycansko a Plzeňsko. Následně by se měly zvedat i hladiny na spodních tocích řek, varují meteorologové. Kvůli dešti také hlavně na Rokycansku zasahují hasiči.

Konec podzemních bytů z filmu Parazit. Soul po povodních přesídlí chudé rodiny

13. srpna 2022 23:44

Hlavní město Korejské republiky zažívalo v tomto týdnu nejsilnější deště za posledních sto let. V následných povodních zemřelo nejméně 13 lidí. Mezi nimi byla i rodina uvězněná v podzemním bytě. Soul se zavázal problematiku pronajímání sklepů řešit. Jak vypadá život v tomto v Koreji běžném typu příbytku, přiblížil světové veřejnosti oscarový film Parazit. Tamější vláda nyní čelí kritice za sociální politiku a škrty v rozpočtu věnovanému zvládání povodní.