reklama
CNN Prima News povodně

povodně

Výpis příspěvků ke štítku „povodně“

Na Česko se ženou další bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Hrozí i povodně

Aktualizováno

I v pondělí potrápí Česko silné bouřky. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) tak zůstává v platnosti. Před bouřkami meteorologové varují především v Jihočeském, Jihomoravském a Zlínském kraji a na Vysočině. V poledne se pak výstraha rozšířila i na Slezsko, severní Moravu a východ Čech. Na Plzeňsku hrozí povodně. Teploty během dne budou šplhat na 23 až 28 °C, místy mohou atakovat i 30 °C.

Část Belgie zasáhly bleskové záplavy. Z ulic se staly řeky, záchranáři evakuovali domy

Belgická města Dinant a Namur v sobotu odpoledne a večer zasáhly bleskové záplavy vyvolané silnými bouřkami. Ulice se proměnily v řeky, voda strhávala zaparkovaná auta a vytrhávala asfalt. Záchranáři museli evakuovat blíže neurčený počet lidí. Následky na mnoha místech nadále komplikují dopravu, oběti na životech ani zraněné však belgická média ani v sobotu ráno nehlásila.

Záplavy devastují Čínu. Za dva dny napršelo stejně jako za rok, vodní nádrže přetékají

Záplavy, které tento týden sužují čínskou provincii Che-nan, si už vyžádaly nejméně 33 obětí; osm osob je pohřešováno. Desítky tisíc lidí byly evakuovány, zatímco se nepříznivé počasí s přívalovými dešti šíří dál na sever a povodně postupují do dalších měst. Podle oficiální tiskové agentury Nová Čína jsou zatím přímé ekonomické škody vyčísleny na 1,22 miliardy jüanů (asi 4,11 miliardy korun).

reklama