Zabavení tygři už jsou v liberecké zoo!

Liberecká zoo má ode dneška o dva bílé tygry víc. Česká inspekce životního prostředí do zdejšího pavilonu šelem umístila dva tygry zabavené soukromému chovateli, který nedokázal prokázat jejich původ. V Liberci teď budou v dočasné péči, zřejmě několik týdnů. 

Jsou to dvě zhruba tříleté samice - podle mluvčí liberecké zoo jsou v dobrém zdravotním stavu. "Je znát, že o zvířata bylo dobře postaráno, mají dobrou srst, jsou dobře živená, možná mají i nějaké to kilo navíc," uvedla pro televizi Prima Barbora Tesařová. Podle odborníků ale zejména jejich oči prozrazují, že jsou produktem nekontrolovaného páření zřejmě příbuzných jedinců. "Viditelně šilhají," dodala mluvčí zoo.

Česká inspekce životního prostředí zatím neprozradila, z jakého chovu bílí tygři pocházejí, ani to, v jakých podmínkách žili. „Tygřice byly zabaveny soukromému subjektu ve správním řízení zahájeném na jaře letošního roku. Důvodem bylo neprokázání jejich zákonného původu a současně zákaz držení takovýchto exemplářů s neprokázaným původem. Po ukončení řízení připadly samice ze zákona do majetku Ministerstva životního prostředí," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Obě samice bílých tygrů dnes zůstanou uvnitř pavilonu šelem, který bude výjimečně pro veřejnost uzavřen. Už zítra by ale návštěvníci mohli obě zvířata vidět ve venkovním výběhu.

Tagy: