reklama
CNN Prima News chovatel

chovatel

Výpis příspěvků ke štítku „chovatel“

Miniprasátko není pes. Péče o ně je náročná, kvůli váze pak mnohdy končí v útulcích

22. září 2021 21:43

Učenlivá, mazlivá, čistotná, ale mnohdy také paličatá. Tak charakterizují své miláčky chovatelé miniprasátek, která se stala hitem posledních let. U těchto společníků si ale před koupí musí dát člověk pozor, aby nenaletěl prodejcům. Ti mnohdy slibují, že zvířata budou vážit třeba dvacet kilo, ve skutečnosti to však v jejich dospělosti je i sedmkrát více. I kvůli tomu vznikají útulky pro odložená prasátka, ve kterých končí právě ty, jejichž přibírání se vymkne kontrole.

Covid mu zkřížil plány, založil minizoo. Teď učí děti chovat hady, ještěry a vakoveverky

9. září 2021 08:47

Pandemie koronaviru nenapsala jen mnoho tragických příběhů. Někteří lidé v sobě díky zdravotnické krizi objevili skryté vlohy a začali si plnit sny. Jedním z nich je Michal Havránek, který pracuje jako obchodní zástupce v jedné rodinné strojírenské firmě v Krupce na Teplicku. Mimo to během lockdownů nezahálel. Podařilo se mu zásadně rozvinout neuvěřitelný projekt, který může Krupce leckteré město závidět.

Pátrání po krokodýlovi je u konce: Po pročesání celé Ostravy ho našli ve sklepě chovatele

27. července 2021 19:19

Zhruba metrový krokodýl, který v sobotu utekl chovateli ze zahrady v Ostravě-Hrabůvce, byl v úterý nalezen ve sklepě domu, v němž chovatel žije. Řekla to policejní mluvčí Eva Michalíková. „Okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policisty a pracovníky veterinární správy,“ uvedla. Podle dostupných informací je zvíře v dobrém stavu.

Jak předejít napadení psem. Nedovolte dětem hladit je bez dovolení, říká chovatel

7. dubna 2021 22:16

V Česku se rozmohla móda pořizovat si plemena velkých psů. „Lidé ale vůbec nepřemýšlí o tom, k čemu psi byli určeni. Pořizují si silná plemena, aniž by měli nějaké dosavadní zkušenosti s jejich chovem,“ řekl chovatel a trenér František Šusta v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle něj by měl mít majitel nacvičený se svým psem seznam pokynů a povelů. Tím mohou zabránit jeho nečekané agresi.

reklama