reklama

Zrůdnost! Petarda ukrytá v ovoci expolodovala a zabila slonici v Indii

Petarda zabila slonici
Foto: Twitter.com

V Indii vyšetřují okolnosti smrti březí slonice, která zřejmě před svým uhynutím snědla ovoce naplněné petardou, která jí explodovala v tlamě. Jak ve středu uvedla agentura Reuters, po pachateli tohoto krutého zacházení se zvířaty místní policie pátrá.

reklama

Incident vyvolal vlnu pobouření na sociálních sítích poté, co jeden z ochránců místního parku zveřejnil již 30. května dojemnou omluvu určenou uhynulému zvířeti. V textu uvedl, že slon zemřel, když snědl ananas nebo jiné ovoce naplněné nějakým menším výbušným zařízením.

Podle indických úřadů zvíře zemřelo 23. května ve státě Kérala na jihu země poblíž zemědělské půdy, kde místní farmáři někdy rozmísťují ovoce naplněné petardami, aby odradili zvířata od ničení úrody.

„Víme jen, že zranění (slona) bylo způsobeno nějakou výbušnou látkou,“ uvedl ochránce místního parku Sunil Kumar. Slonice se podle něj vydala hledat potravu mimo národní park Silent Valley. Pachatelům krutého zacházení se zvířaty hrozí nejen pokuta, ale i vězení.

Sloni patří v Indii k velmi uctívaným zvířatům. Souvisí to s hinduistickým bohem Ganéšou, který bývá zobrazován se sloní hlavou. V asijské zemi žije největší populace slonů indických, zvíře je nicméně označeno za ohrožený druh. Střety mezi místními obyvateli a slony nejsou neobvyklé, často se totiž stává, že se zvířata vydají do lidských obydlí hledat jídlo.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama