reklama

Zrůdnost! Petarda ukrytá v ovoci expolodovala a zabila slonici v Indii

Petarda zabila slonici
Zdroj: Twitter.com

V Indii vyšetřují okolnosti smrti březí slonice, která zřejmě před svým uhynutím snědla ovoce naplněné petardou, která jí explodovala v tlamě. Jak ve středu uvedla agentura Reuters, po pachateli tohoto krutého zacházení se zvířaty místní policie pátrá.

reklama

Incident vyvolal vlnu pobouření na sociálních sítích poté, co jeden z ochránců místního parku zveřejnil již 30. května dojemnou omluvu určenou uhynulému zvířeti. V textu uvedl, že slon zemřel, když snědl ananas nebo jiné ovoce naplněné nějakým menším výbušným zařízením.

Podle indických úřadů zvíře zemřelo 23. května ve státě Kérala na jihu země poblíž zemědělské půdy, kde místní farmáři někdy rozmísťují ovoce naplněné petardami, aby odradili zvířata od ničení úrody.

Mrtvá slonice byla březí
Mrtvá slonice byla březí
Zdroj: Twitter.com

„Víme jen, že zranění (slona) bylo způsobeno nějakou výbušnou látkou,“ uvedl ochránce místního parku Sunil Kumar. Slonice se podle něj vydala hledat potravu mimo národní park Silent Valley. Pachatelům krutého zacházení se zvířaty hrozí nejen pokuta, ale i vězení.

Sloni patří v Indii k velmi uctívaným zvířatům. Souvisí to s hinduistickým bohem Ganéšou, který bývá zobrazován se sloní hlavou. V asijské zemi žije největší populace slonů indických, zvíře je nicméně označeno za ohrožený druh. Střety mezi místními obyvateli a slony nejsou neobvyklé, často se totiž stává, že se zvířata vydají do lidských obydlí hledat jídlo.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama