reklama
CNN Prima News zrušení opatření

zrušení opatření

Výpis příspěvků ke štítku „zrušení opatření“

Testování zaměstnanců na koronavirus může pokračovat, potvrdil Nejvyšší správní soud

8. dubna 2021 14:19
Aktualizováno

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl návrh na zrušení opatření ministerstva zdravotnictví, které v březnu odstartovalo testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách. Povinnost podrobit se testování podle soudu vyplývá z pandemického zákona, opatření ministerstva jen upravuje podmínky a rozsah. Výtěr z nosní dutiny, který je nejvíce invazivní formou antigenního testování, neznamená takový zásah do integrity nebo lidské důstojnosti, aby kvůli tomu bylo nutné rezignovat na testování zaměstnanců, uvedl NSS.

Hokejové kluby píší Prymulovi. Chtějí povolit tréninky v halách a obnovit extraligu

12. října 2020 16:37

Kluby české hokejové extraligy požádají ministra zdravotnictví Romana Prymulu otevřeným dopisem o povolení tréninku v halách a chtějí dosáhnout i obnovení soutěže. Na mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ledního hokeje prostřednictvím videokonference potvrdila přerušení extraligy, které si vyžádala vládní opatření proti šíření koronaviru. Do 25. října jsou v zemi zakázány všechny soutěže a nesmí se sportovat ve vnitřních prostorách.

Lidé na Frýdecko-Místecku odloží roušky v obchodech. Kraj ruší mimořádná opatření

28. srpna 2020 12:29
Aktualizováno

Ostravští hygienici ruší od 1. září mimořádná opatření kvůli šíření COVID-19 platná pro Moravskoslezský kraj. Lidé na Frýdecko-Místecku tak už například nebudou muset mít roušky v autech a obchodech. Řekl to mluvčí hygieniků Aleš Kotrla. V celém kraji ale budou od stejného dne platit celostátní opatření. Tedy povinnost nosit roušky v MHD, na úřadech či ve zdravotnických zařízeních.

Na Kutnohorsku končí mimořádná opatření kvůli koronaviru

24. července 2020 11:49

Na Kutnohorsku od půlnoci na sobotu končí zbylá mimořádná opatření kvůli zvýšenému výskytu případů nákazy koronavirem. Odvolán je například zákaz návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory. Důvodem je zlepšující se situace, řekl starosta Josef Viktora (ANO) po dnešním jednání krizového štábu města.

Plošné rozvolňování opatření se Karvinska týkat nebude, uvedl Adam Vojtěch

25. června 2020 15:40
Aktualizováno

I přes rostoucí počet nakažených koronavirem bude rozvolňování opatření od 1. července pokračovat na většině území v Česku podle plánu. Výjimkou jsou pouze lokální ohniska jako Praha, Frýdecko-Místecko nebo Karvinsko. Zde se situace v posledních dnech zhoršuje nejvíce a o tom, jaká tam budou platit nadále pravidla, informuje vláda nejpozději v pondělí.

Krajská hygienická stanice ruší mimořádná opatření na Karvinsku

12. června 2020 15:28

Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě zrušila mimořádná opatření zavedená kvůli šíření koronaviru na Karvinsku. Povolila akce nad 100 lidí i návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Města a obce v okrese Karviná už rovněž nemusí pravidelně provádět dezinfekci veřejných prostranství. Zrušení opatření dnes (KHS) oznámila na svých internetových stránkách.

Ministerstvo financí navrhne zrušit opatření, kterým vláda zmrazila nájemné bytů

1. června 2020 09:57

Zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů, navrhne ministerstvo financí. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Vyplývá to z návrhu připraveného pro jednání vlády. Ministerstvo v něm uvádí, že moratorium se zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v době koronavirové epidemie.

reklama