zuby

Výpis příspěvků ke štítku „zuby“

V péči o zuby jsou Češi stále „Švejkové“, míní stomatolog. Varoval před bělením podomácku

Češi nemají vřelý vztah k prevenci v zubní hygieně, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS stomatolog a vedoucí Centra dentální péče Radoslav Lacina s tím, že lidé stále nechápou jednoduchou rovnici: Čistý zub se nezkazí. Za leckdy laxním přístupem prý stojí naše švejkovská povaha – vše se snažíme ošidit a poté ospravedlnit. Lacina rovněž varoval před nebezpečím, které představuje doma prováděné bělení zubů.

„Baba Jaga“ se slzami v očích: Cloui má zlomená žebra, ale bude v pořádku. Fenku čeká léčba

Děkuji všem, kteří mi pomohli, mou fenku Cloui budu mít za chvíli doma, sdělil v emotivním videu zápasník MMA Václav „Baba Jaga“ Mikulášek. V záznamu, který zveřejnil na Instagramu, se jen těžko bránil slzám. Jeho mazlíček utrpěl několik zranění po srážce s autem. Psa Mikuláškovi v neděli k večeru v Praze kdosi odcizil. Před půlnocí se dozvěděl, že Cloui je zraněná u veterináře.

Recidivista z Jablonecka udusil tetu a vytrhal jí zlaté zuby. Mám debilní povahu, hájil se

Liberecký soud začal projednávat případ brutální vraždy seniorky v Jablonci nad Nisou. Recidivista Tomáš P. podle obžaloby uškrtil svou tetu, sebral jí cennosti a kleštěmi vytrhl zlaté zuby. K líčení se však nedostavil. V trestním rejstříku má těžké ublížení na zdraví či mnohočetné brutální znásilnění servírky. Podle obžaloby mu hrozí i výjimečný trest.

Návštěva zubaře zřejmě podraží. Hrazené plomby z amalgámu skončí, jiné zdarma nebudou

Zdravotní pojišťovny by měly nově hradit dospělým 40 procent ceny bílé plomby, na zbytek přispějí těm, kteří nebudou zanedbávat preventivní prohlídky. Vyplývá to z návrhu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění. V současné době bílé plomby pojišťovna nehradí, zdarma jsou jen plomby z amalgámu a není možné si doplatit rozdíl. Amalgám bude v polovině roku 2026 zakázán, uvedl web Seznam zprávy.

Tragédie na zubařském křesle: Pětiletý chlapec zemřel při běžném zákroku, případ šetří policie

Nečekaná ztráta milovaného pětiletého syna zasáhla ukrajinský pár ze Lvova. Během rutinní návštěvy, při které měl zubař vytrhnout chlapci mléčné zuby, došlo při zákroku k srdeční zástavě dítěte. Chlapec byl následně převezen do nemocnice, kde o několik dní později zemřel. Policisté nyní vyšetřují, zda nejsou za smrt zodpovědní zaměstnanci dentální ordinace. O smutném případu píše web The Mirror.

Zkoumali útes, pak přišel útok. Žralok se potápěčce zakousl do tváře, žena přišla o zuby

Momenty hrůzy prožila 32letá potápěčka Bridgette O’Shannessyová. Minulý týden v pátek ji při zkoumání útesu v australském městě Adelaide nečekaně napadl žralok bílý, ženě se zakousl přímo do tváře. Díky pohotové reakci jejího kolegy se dravce podařilo odehnat a dostat ji do záchranného člunu. V nemocnici podstoupila několik chirurgických zákroků, lékaři jí museli odstranit i několik zubů.

Příliš zeleniny škodí. Experti varují před osmi návyky, které považujeme za zdravé

Snažíte se do svého jídelníčku zařadit hodně zeleniny, doplňků stravy nebo intenzivně cvičit či si neustále čistíte zuby? Možná si neuvědomujete, že některé z těchto zdánlivě prospěšných návyků mohou mít negativní dopad na vaše zdraví. Odborníci odhalili stinné stránky osmi takových zvyků. Přečtěte si, o jaké se jedná, a zvažte, zda si náhodou nevědomky neškodíte.

Kdy a proč by měl pes nosit rovnátka?

Elektronické a mezizubní kartáčky, dentální hygiena, bělící pasty, rovnání zubů. To vše člověk dnes bere jako běžnou péči o svůj chrup. Proč tomu ale tak není i u našich mazlíčků? Z nějakého důvodu mají majitelé psů a koček pocit, že se o zuby zvířat starat nemusíme.

Psi poznají, kdy jsme smutní a kdy veselí. Umí se podle vás smát?

Psí majitelé tento výraz dobře znají – tlama psa je doširoka otevřená, pysky ohrnuté nahoru a dolní zuby vyceněné. Většina chovatelů to vnímá jako nezaměnitelný pokus o úsměv. Opravdu psi tento výraz používají jako signál k vyjádření své radosti a spokojenosti? Lidé a psi mezi sebou za 30 000 let společného života vytvořili jedinečné sociální pouto. Důležitou roli ve vztahu člověk–pes hraje oxytocin, hormon lásky a věrnosti, který napomáhá rozvíjet náklonnost a důvěru.