reklama

zuby

Výpis příspěvků ke štítku „zuby“

Sledujte ZÁZNAM: Víte, jak správně pečovat o svůj chrup? Odpoví zubař Roman Šmucler

Před měsícem znovu odstartovala kampaň za důkladnější ústní hygienu. Světový den ústního zdraví se každý rok snaží lidem připomenout, jak má péče o zuby a dásně správně vypadat. Prezident České stomatologické komory proto ve čtvrtek společně s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) zdůrazní prevenci proti zubnímu kazu či parodontóze. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě od 10:00 v tomto článku.

Překvapivé zjištění: S onemocněním zubů násobně roste riziko úmrtí na covid, tvrdí vědci

Vědci z McGillovy univerzity v Kanadě našli spojitost mezi periodontitidou – zánětlivým onemocněním zubů a dásní – a vážnými následky nemoci COVID-19. Ze studie, kterou zveřejnili v časopise Klinická periodontitida, vyplývá, že u lidí s onemocněním zubů je vyšší pravděpodobnost úmrtí v důsledku covidu. Riziku se však dá předejít důkladnou ústní hygienou. Informoval o tom web Medical News Today.

Protest proti cenzuře skončil násilím. Extremisté vyrazili zuby organizátorovi

Násilím na organizátorech i policii skončil v sobotu protest proti cenzuře sociálních médií v San Francisku. Za ním stála konzervativní skupina „Tým zachraňme Ameriku“. Podporovatelé prezidenta Donalda Trumpa byli ale mnohonásobně přečísleni svými oponenty. Ti nesouhlas s protestem rozhodně neskrývali a ještě před jeho začátkem napadli hlavního pořadatele Philipa Andersona.

Není to jen cukr. Sedm potravin, které vám ničí zuby

Za nezdravým chrupem stojí mnohdy zdánlivě nevinně vyhlížející potraviny. Tušili jste třeba, že kyselé okurky a kyselé salátové zálivky patří mezi hlavní viníky opotřebování zubů? Kromě kvalitní zubní pasty, kartáčku a ústní vody je tak zapotřebí hlídat si i jídelníček. Na které potraviny je dobré si dát pozor?

reklama