reklama

zuby

Výpis příspěvků ke štítku „zuby“

Sledujte ZÁZNAM: Víte, jak správně pečovat o svůj chrup? Odpoví zubař Roman Šmucler

20. května 2021 09:47

Před měsícem znovu odstartovala kampaň za důkladnější ústní hygienu. Světový den ústního zdraví se každý rok snaží lidem připomenout, jak má péče o zuby a dásně správně vypadat. Prezident České stomatologické komory proto ve čtvrtek společně s ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem (za ANO) zdůrazní prevenci proti zubnímu kazu či parodontóze. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě od 10:00 v tomto článku.

Překvapivé zjištění: S onemocněním zubů násobně roste riziko úmrtí na covid, tvrdí vědci

2. května 2021 17:32

Vědci z McGillovy univerzity v Kanadě našli spojitost mezi periodontitidou – zánětlivým onemocněním zubů a dásní – a vážnými následky nemoci COVID-19. Ze studie, kterou zveřejnili v časopise Klinická periodontitida, vyplývá, že u lidí s onemocněním zubů je vyšší pravděpodobnost úmrtí v důsledku covidu. Riziku se však dá předejít důkladnou ústní hygienou. Informoval o tom web Medical News Today.

Jak rok pandemie změnil naše těla? Bolavá záda, problémy se zuby a mozek v depresi

23. března 2021 05:26

Mělo to být jen na pár týdnů. Jenže koronavirová nákaza už vězní lidi doma, až na krátké výjimky, více než rok. A lockdowny, dlouhodobý stres a strach si vybírají svou daň. Naše tělo chátrá, lidé mají potíže se zády, krční páteří, stěžují si na ochablé svaly, problémy s vlasy i zuby. Jiní zase kvůli duševní krizi poptávají psychology.

Protest proti cenzuře skončil násilím. Extremisté vyrazili zuby organizátorovi

18. října 2020 18:16

Násilím na organizátorech i policii skončil v sobotu protest proti cenzuře sociálních médií v San Francisku. Za ním stála konzervativní skupina „Tým zachraňme Ameriku“. Podporovatelé prezidenta Donalda Trumpa byli ale mnohonásobně přečísleni svými oponenty. Ti nesouhlas s protestem rozhodně neskrývali a ještě před jeho začátkem napadli hlavního pořadatele Philipa Andersona.

Není to jen cukr. Sedm potravin, které vám ničí zuby

19. července 2020 21:29

Za nezdravým chrupem stojí mnohdy zdánlivě nevinně vyhlížející potraviny. Tušili jste třeba, že kyselé okurky a kyselé salátové zálivky patří mezi hlavní viníky opotřebování zubů? Kromě kvalitní zubní pasty, kartáčku a ústní vody je tak zapotřebí hlídat si i jídelníček. Na které potraviny je dobré si dát pozor?

reklama