reklama
CNN Prima News Zuzana Štíchová
Zuzana Štíchová

Zuzana Štíchová

editorka CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Nebezpečná mutace covidu z JAR už je v Evropě. Vakcíny mohou ztratit 40 procent účinnosti
Koronavirus

Nebezpečná mutace covidu z JAR už je v Evropě. Vakcíny mohou ztratit 40 procent účinnosti

 • Aktualizováno
 • Nebezpečná varianta koronaviru už je v Evropě. První případ nákazy variantou B.1.1.529 hlásí belgická Lovaň. Nakaženou je mladá dospělá žena, která se vrátila z Egypta a Turecka. Tuzemská vláda rozhodla, že Češi, kteří přicestují z JAR, musejí do izolace. Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid si myslí, že nová varianta může snížit efektivitu vakcín minimálně o 40 procent.

  Další příspěvky autora

  Perušič kritizuje ČOV: Lékař olympijské výpravy mi nabízel na covid kloktání

  Český beachvolejbalový reprezentant Ondřej Perušič prozradil detaily své nákazy a izolace během letní olympiády v Tokiu. Tvrdou kritiku si od něj vysloužil jak Český olympijský výbor (ČOV), tak někteří lékaři výpravy. Jeden z nich ho prý naváděl ke kloktání a „vystříkání nosu“, aby mu test po příletu do Japonska vyšel negativně. Lékaři se také po skončení jeho karantény vůbec nezajímali o jeho zdravotní stav a možné následky. Olympijský výbor označil lékařovy rady za preventivní.

  „Premiérka“ EU hodnotí současnou situaci i covid. Co Česko v Unii čeká?

  Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová seznámí Evropský parlament se stavem Evropské unie a plány do budoucna. Každoroční projev, která má zhodnotit aktuální situaci a nastínit vize a plány do budoucna, přednese první žena v čele EU od svého zvolení teprve podruhé. Očekávanými tématy je mimo jiné pandemie COVID-19. Projev „premiérky EU“ přinášíme živě s českým tlumočením.

  Je to odpovědnost každého, reagoval Vojtěch na kritiku ve Varech. Respirátor prý měl

  Zahajovací večer filmového festivalu v Karlových Varech bude mít nejspíš dohru. Řada osobností na něm totiž porušila protikoronavirová pravidla, včetně samotného ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Ten podle svých slov situace lituje, ale sám prý respirátor měl, stejně tak jeho manželka. Incidentem by se měla zabývat krajská hygienická stanice, řekl novinářům.

  Zpověď evakuovaného Afghánce: V Kábulu mi zůstal bratr s dětmi, už tři dny nevyšli ven

  Roky spolupracoval s českou ambasádou v Kábulu. S převratem Tálibánu se kvůli tomu musel strachovat o život. Nejen svůj, ale i svých nejbližších. Nakonec se na něj ale alespoň trochu usmálo štěstí a po počáteční nevoli se česká vláda rozhodla afghánské spolupracovníky evakuovat. Mohl s sebou vzít manželku a matku. Druhou polovinu rodiny – mladšího bratra se třemi dětmi – musel nechat v Afghánistánu. Právě kvůli jejich bezpečnosti ponecháváme rozhovor anonymní.

  reklama