reklama
CNN Prima News Zuzana Štíchová
Zuzana Štíchová

Zuzana Štíchová

editorka CNN Prima NEWS

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

„Premiérka“ EU hodnotí současnou situaci i covid. Co Česko v Unii čeká?

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová seznámí Evropský parlament se stavem Evropské unie a plány do budoucna. Každoroční projev, která má zhodnotit aktuální situaci a nastínit vize a plány do budoucna, přednese první žena v čele EU od svého zvolení teprve podruhé. Očekávanými tématy je mimo jiné pandemie COVID-19. Projev „premiérky EU“ přinášíme živě s českým tlumočením.

Je to odpovědnost každého, reagoval Vojtěch na kritiku ve Varech. Respirátor prý měl

Zahajovací večer filmového festivalu v Karlových Varech bude mít nejspíš dohru. Řada osobností na něm totiž porušila protikoronavirová pravidla, včetně samotného ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Ten podle svých slov situace lituje, ale sám prý respirátor měl, stejně tak jeho manželka. Incidentem by se měla zabývat krajská hygienická stanice, řekl novinářům.

Zpověď evakuovaného Afghánce: V Kábulu mi zůstal bratr s dětmi, už tři dny nevyšli ven

Roky spolupracoval s českou ambasádou v Kábulu. S převratem Tálibánu se kvůli tomu musel strachovat o život. Nejen svůj, ale i svých nejbližších. Nakonec se na něj ale alespoň trochu usmálo štěstí a po počáteční nevoli se česká vláda rozhodla afghánské spolupracovníky evakuovat. Mohl s sebou vzít manželku a matku. Druhou polovinu rodiny – mladšího bratra se třemi dětmi – musel nechat v Afghánistánu. Právě kvůli jejich bezpečnosti ponecháváme rozhovor anonymní.

Třetí dávka? Nesmysl. V zemích, kde vakcíny chybí, vzniknou ještě horší mutace

Pokud se Spojené státy a Evropská unie rozhodnou pro očkovaní třetí dávkou dříve, než bude vakcína celosvětově dostupná, bude to jako dávat náplast na rozšiřující se ránu. Vyspělé země by proto měly více pomoci těm rozvojovým, kde nemá většina lidí ani první dávku. Pokud se rychle nezačne očkovat například v Africe, mohou tam vzniknout ještě nebezpečnější, rychleji přenosné a infekčnější varianty viru. Varuje před tím Andrea Taylorová z amerického Globálního centra zdravotnických inovací.

Veselý sháněl oblečení na ceremoniál: Trenky dostal od Doktora, ten tančil v elasťácích

České oštěpaře překvapily medaile. Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý neměli ve svých taškách na Olympijském stadionu v Tokiu to správné oblečení na slavnostní ceremoniál. Dnešní stříbrný medailista Vadlejch před závodem zaúkoloval svého trenéra Jana Železného. Překvapivě třetí muž olympijské soutěže Veselý se ale spletl a musel si oblečení půjčovat. Trenky tak musel svléknout Martin Doktor, šéf české výpravy.

reklama