reklama

10 věcí, které by vám rád řekl každý majitel psa

1. „Prosím, nehlaď mého pejska bez svolení" Například pejsci z útulků za sebou nemají nejlepší zkušenosti s lidmi a kontakt s kýmkoliv cizím je pro ně jako operace mozku. Zaživa. Někdy jde prostě jen o živějšího psa a majitel je rád, když je chvilku klid a zvíře nelomcuje vodítkem. Což se změní, když na něj začnete mluvit a chtít si ho za každou cenu pomazlit. Taky není ideální pouštět k cizímu psovi na vodítku vlastního mazlíčka, kterého máte na volno. Že je váš Rexík v pohodě, neznamená, že mu pes na vodítku neurve hlavu. Prosím, než se vrhnete na cizího psa, ptejte se. Pro klid všech.

reklama

1. „Prosím, nehlaď mého pejska bez svolení"

Například pejsci z útulků za sebou nemají nejlepší zkušenosti s lidmi a kontakt s kýmkoliv cizím je pro ně jako operace mozku. Zaživa. Někdy jde prostě jen o živějšího psa a majitel je rád, když je chvilku klid a zvíře nelomcuje vodítkem. Což se změní, když na něj začnete mluvit a chtít si ho za každou cenu pomazlit. Taky není ideální pouštět k cizímu psovi na vodítku vlastního mazlíčka, kterého máte na volno. Že je váš Rexík v pohodě, neznamená, že mu pes na vodítku neurve hlavu. Prosím, než se vrhnete na cizího psa, ptejte se. Pro klid všech.

2. „Neber si osobně, když se nechce mazlit"

Někteří lidé jsou přesvědčení, že psi jsou naši plyšáci (čtěte odevzdané oběti), jejichž povinností je se s námi mazlit a být nám po vůli pokaždé, kdy si zamaneme. Někteří si to dokonce myslí i o cizích psech! Ale je to blbost. Možná moc smrdíte cibulí, možná se až moc kámošíte s kočkama, každopádně když k vám pes nechce, tak k vám prostě nechce. Dejte mu pokoj, a pořiďte si vlastního, který vás třeba bude mít rád.

3. „Nekrm mého psa bez dovolení"

Když pomineme to, jak moc je to drzé, tak si pojďme říct, že ne každý pes je popelnice. Mazlíčci mohou taky trpět alergiemi. Kousek sýra z nich pak udělá vzducholoď nebo jim pěkně zamotá střeva. To samé může platit o klobásce, pečivu nebo třeba sušence. A že na vás koukal, jako že by si dal? Aha, on má asi sám vědět, co může sníst. Nemáte spíš vy oplývat větší inteligencí než pes?

4. „Chceš mluvit o mém psovi? Můžu celou věčnost!"

Pokud vás zajímá vymačkávání análních žlázek, zacuchávání chlupů, věčný smrad, slintání a počasí, můžete s pejskařem klábosit klidně hodiny, protože to všechno se týká středobodu jeho světa - psa. 

5. „Prosím, přestaň mi radit"

Ovšem něco jiného je to v případě, že jste chytří jak rádio a snažíte se do pejskařů hustit, co mají dělat. Troufáme si tvrdit, že zodpovědného pejskaře (až na výjimky) poznáte na první pohled (nespouští oči ze psa, pes není zavřený v autě, zvíře má evidentně plné bříško, normálně chodí…), takže pokud má jeho pes například demodex, což není nic pěkného, věřte, že dělá maximum pro to, aby se to vyřešilo. Netřeba mu to připomínat. Ovšak pokud potkáte v tramvaji páníka, vedle kterého stojí pes s fixačním náhubkem nebo před vámi psa brutálně napadne, platí opačný přístup - to mu klidně poraďte tak, že si to za rámeček nedá!

6. „Chlupy jsou všude. My to víme a jsme s tím v pohodě"

Jestli vám to vadí, tak se příště můžete potkat u vás, kde není žádný pes, takže ani zábava a bezpodmínečná láska. Nebo se prostě smiřte s tím, že budete chlupatí. Pro jednou se z toho nezblázníte. Navíc většina pejskařů má na chodbě k dispozici váleček. Místo toho, abyste ze sebe se znechuceným obličejem sundávali chlupy, se stačí zeptat.

7. „Pokud pes žije většinu týdne jinde než ty, nemáš psa!"

Prosím, netvrďte pejskařům, že máte taky psa, když se o jeho průjmy, očkování a plnou misku stará někdo úplně jiný. Tím, že dáte psa k babičce, se z něj nestane váš pokrevní příbuzný. Se psem buď na denní bázi zažíváte to dobré i zlé, nebo NEMÁTE PSA!

8. „Pejskaři drží při sobě"

Teda pokud se tato de facto sekta nezačne handrkovat mezi sebou. To je pak horší než Válka světů. Ale v případě, že se jako nepejskař pustíte do pejskaře, buďte si jistí, že se zpoza rohu vyhrnout zástupy dalších členů této zvířecí sociální skupiny a zadupou vás do země. Spojuje je totiž mocná síla - láska ke psům.

9. „Něco tě zajímá? Zeptej se!"

Proč má žlutou mašli? Proč má náhubek? Proč mě jenom viděl a schoval se za tebe? Ptejte se na všechno, co vás napadne! Milovníci psů vám trpělivě zodpoví i sebehloupější otázku. Opět platí bod čtyři.

10. „Psi jsou pro nás na prvním místě. Smiř se s tím"

Pokud máte v plánu začít balit protějšek, co má na druhém konci vodítka nějakou chlupatou potvoru, buďte už dopředu smíření s tím, že jste VŽDYCKY až na druhém místě! Budete dostávat horší jídlo, budete méně mazleni a budete se muset přizpůsobit novým spacím návykům.

Tagy:

Hlavní zprávy

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?
Fotbal

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama

Domácí zpravodajství

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

Kolář: Konflikt Ruska s Ukrajinou? Česko si stranu už vybralo, nemůžeme jednat samostatně

Ve sporu mezi Ruskem a Ukrajinou má Česká republika podle místopředsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Koláře (TOP 09) jasně přidělenou stranu. „Česko si nemusí vybírat, máme vybráno. Jsme součástí NATO a Evropské unie (EU). Není to o tom, že si budeme házet kostkou a říkat, ke komu se přikloníme,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

reklama