ADAC

Výpis příspěvků ke štítku „ADAC“

TEST zimních gum pro rodinná SUV: Za kvalitu se platí, ale ani levnější kusy nezklamou

12. října 2022 09:32

Německý test sedmnácti zimních pneumatik rozměru 215/60 R16 ukázal, že namíchání té nejlepší směsi a spojení s ideální geometrií vzorků něco stojí. Vítězi velkého srovnání jsou značky Continental, Dunlop a Goodyear. Na chvostu zůstaly Falken či Matador. Žádný trapas se však nekonal. Ani obutí od posledních jmenovaných nemusí být nutně špatnou volbou.

Řidiči, pozor! Čas zimních pneumatik je tu. Kdy musíte přezout a jaké gumy vybrat?

31. října 2021 13:24

Od začátku listopadu do konce března byste neměli vyjíždět s autem na silnici bez zimního obutí. Ať už kvůli riziku pokuty, nebo, a to především, z důvodu nepoměrně větší bezpečnosti vaší jízdy. Je prokázáno, že při poklesu teploty pod 7 stupňů zimní pneumatiky mají nepoměrně lepší vlastnosti než jejich letní „sestry“. Kdy přezout a jak vybrat ty správné?

Tohle jsou nejspolehlivější auta podle britských motoristů. Dařilo se i Škodovce

18. srpna 2021 14:32

Kupovat ojetý vůz je často jako kupovat zajíce v pytli. Mnohdy ani pořádně nevíte, jak je vámi vybraný model spolehlivý, a zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Na internetu sice najdete spousty odborných recenzí, ale nikdo nedokáže daný vůz ohodnotit tak, jako jeho majitel. Proto se britský časopis Autoexpress každoročně dotazuje tisíců vlastníků, aby zjistil, jaký ojetý vůz je tedy doopravdy nejspolehlivější.