reklama

ADAC

Výpis příspěvků ke štítku „ADAC“

Spolehlivými ojetinami jsou Audi, BMW, ale i Škoda. Od kterých raději ruce pryč?

5. května 2021 19:02

Německý automotoklub ADAC uveřejnil svůj každoroční index spolehlivosti ojetých vozů. Výsledné statistiky vzešly z počtu výjezdů jeho „žlutých andělů“ a z množství závad, které se u porouchaného auta vyskytly. Nejlépe se dařilo modelům značky Audi, BMW, ale i Škoda. Naopak velmi špatné výsledky zaznamenali korejští a francouzští výrobci.

Do povinné výbavy auta přibydou i roušky. Uzákonit to chtějí v Německu

11. února 2021 11:48

Ve světě už vznikla řada nejrůznějších opatření proti koronavirové pandemii. Některá se setkala s převážně pozitivními reakcemi, jiná zase vyvolala vlnu rozepří a protestů. V Německu teď jednají o zavedení povinnosti vozit s sebou v autě dva kusy roušek nebo respirátorů. A to i po skončení pandemie. Ne každý si však myslí, že je to dobrý nápad, navíc když by za porušení hrozila pokuta.

Čínský elektromobil podstoupil crashtest. I jízdní kolo vypadá bezpečněji

25. ledna 2021 22:21

Čínští výrobci všeho možného jsou známí svojí zálibou v kopírování západních vzorů a v celkovém efektu jim tato taktika už dlouho přináší velké úspěchy. Když se ale do něčeho pustí ryze na vlastní pěst, výsledky tak oslnivé nebývají. Jedním z nejnovějších důkazů budiž konfrontace do Evropy nedováženého čínského elektromobilu Suda SA01 s tvrdým betonem při nárazové zkoušce.

reklama