CNN Prima News adopce

adopce

Výpis příspěvků ke štítku „adopce“

Kvůli samotě urvala i řetěz: Žíhaná Bella hledá domov

3. února 2022 15:44

Bella je šestiletá fenka Cane corso. Ve starověkém Římě tyto psy nasazovali do bitev. Je to velmi inteligentní, ochranářské plemeno, které je oddané svému majiteli. V případě této krásná žíhané dámy je její láska k lidem vlastně její největší překážkou k nalezení nového domova. Ale lze se divit po tom, co prožila, že se od lidí, kteří jsou na ni konečně hodní, nechce hnout?

Jeden z těch vyvolených: Z Adiho se zvedl žaludek i nejotrlejší psí záchranářce

3. února 2022 08:30

Práce zvířecích záchranářů, kteří pomáhají v místech, kde je psů téměř jako lidí, je takovou Sophiinou volbou. Členové a dobrovolníci organizace Heart for Romanian dogs z. s. pravidelně při svých cestách do Rumunska navštěvují tamní děsivé státní útulky, odkud vybírají pejsky, které převezou do tamního soukromého azylu, kde o ně bude postaráno. Buď se vyberou přímo při výpravě, a potom se čeká cca pět týdnů po očkování, než mohou odejít, nebo se naočkují dopředu a potom se během cesty rovnou převezou do azylu. Průměrně jde vždy jen o pár vyvolených. Tři, maximálně patnáct šťastlivců.

Ostrá hádka Lásky a Čunka. Politici se neshodli na adopci dětí homosexuálními páry

16. prosince 2021 06:43

České soudy nebudou uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. „Česko v tomto ohledu zaostává za světem,“ říká senátor Václav Láska (Senátor 21). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že tito lidé při příjezdu do Čech de facto přestávají být rodiči těchto dětí. Současný stav by naopak zachoval další senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Láska nepochodil. Osvojování dětí homosexuálními páry v cizině Česko uznávat nebude

15. prosince 2021 19:30

Senátoři odmítli novelu, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí homosexuálními páry v cizině. Podle kritiků by novela o mezinárodním právu znamenala zásah do občanského zákoníku. Václav Láska (Senátor 21) jako autor novely proto ve středu slíbil, že do jara příštího roku předloží komplexní novelu českého práva.