CNN Prima News Afričan

Afričan

Výpis příspěvků ke štítku „Afričan“

Soud zamítl odvolání Afričana obžalovaného ze znásilnění. Trest mu zdvojnásobil

24. srpna 2020 09:30
Aktualizováno

Případ cizince afrického původu Abdallaha Ibrahima D., který podle obžaloby loni na Litoměřicku znásilnil nezletilou dívku, v pondělí projednával Krajský soud v Ústí nad Labem. Krajský soud zamítl odvolání Afričana a zpřísnil mu trest na 4 roky vězení. Rozsudek je pravomocný. Cizinec nastoupí z vazby do výkonu trestu do věznice s ostrahou.

Afričan se odvolal proti trestu za znásilnění na Litoměřicku

8. července 2020 16:57

Afričan obžalovaný ze znásilnění nezletilé na Litoměřicku se odvolal proti dvouletému trestu vězení. Ve středu o tom informovala Česká televize. Už dříve se proti rozsudku litoměřického okresního soudu odvolala státní zástupkyně. Případem se bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem. Soud muži mimo jiné uložil ústavní léčbu.

Francie připravila seznam Afričanů, po kterých může pojmenovat ulice a náměstí

4. července 2020 18:14

Francouzské ministerstvo obrany sestavilo seznam Afričanů, kteří se na straně Francie vyznamenali v bojích druhé světové války. Katalog má být radnicím inspirací při výběru jmen pro ulice a náměstí, informovala agentura AFP. Ministerstvo se netají tím, že iniciativa je reakcí na protesty proti rasismu, které vyvolala smrt amerického černocha George Floyda.