reklama

Afričan dostal za znásilnění dívky ochranné psychiatrické léčení a dva roky vězení

Za znásilnění nezletilé dívky dostal cizinec afrického původu Abdallah Ibrahim D. ochranné psychiatrické léčení. Až ho absolvuje, zamíří na dva roky do vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek dopoledne litoměřický soud. Rozsudek je nepravomocný, obhájce i státní zástupce si nechali lhůtu pro případná odvolání.

reklama

„Byl zpracován znalecký posudek, který v první části shledal obžalovaného jako duševně nemocného s tím, že má schizofrenii. Jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti byly podle tohoto posudku vymizelé. S ohledem na komunikační problém s obžalovaným ovšem připustil, že u něj může být i simulace onemocnění,“ uvedla soudkyně Alexandra Šetková.

Za tímto účelem zamířil muž na pozorování do ústavu. Tam znalec dospěl ke stejnému závěru, tedy, že u něj nemoc graduje, a v době činu jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti byly mizivé. „Soud přibral do řízení znalecký ústav z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, který se znovu zabýval duševním stavem obžalovaného. Shodli se, že skutečně trpí schizofrenií, neshodli se však, že byly jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti v době činu vymizelé,“ informovala soudkyně Alexandra Šetková.

Soud nakonec shledal, že přestože trpí schizofrenií, ovládací a rozpoznávací schopnosti u něj v době činu zcela nevymizely a shledal ho tak trestně odpovědným. Soud přihlédl k výrazně snížené příčetnosti, a tak inkasoval nejnižší možný trest, původně mu hrozilo až 10 let vězení.

Cizinec čelí obžalobě, že loni v červnu na poli u obce Lukavec na Litoměřicku znásilnil nezletilou dívku, když se vracela ze školy. Ukrást jí přitom měl také mobilní telefon. Po napadení skončila dívka v nemocnici. Sám obžalovaný tvrdí, že dívku žádal o pomoc a na konkrétní dotazy, jak se na její tělo dostalo jeho DNA, obvykle odpověděl, že si nic nepamatuje. Do Česka přijel vlakem ve stejný den, co ho propustili v Drážďanech z vězení. Tam si odpykával trest kvůli jízdě načerno.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama