reklama

Afričan dostal za znásilnění dívky ochranné psychiatrické léčení a dva roky vězení

Za znásilnění nezletilé dívky dostal cizinec afrického původu Abdallah Ibrahim D. ochranné psychiatrické léčení. Až ho absolvuje, zamíří na dva roky do vězení. Rozhodl o tom ve čtvrtek dopoledne litoměřický soud. Rozsudek je nepravomocný, obhájce i státní zástupce si nechali lhůtu pro případná odvolání.

reklama

„Byl zpracován znalecký posudek, který v první části shledal obžalovaného jako duševně nemocného s tím, že má schizofrenii. Jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti byly podle tohoto posudku vymizelé. S ohledem na komunikační problém s obžalovaným ovšem připustil, že u něj může být i simulace onemocnění,“ uvedla soudkyně Alexandra Šetková.

Za tímto účelem zamířil muž na pozorování do ústavu. Tam znalec dospěl ke stejnému závěru, tedy, že u něj nemoc graduje, a v době činu jeho rozpoznávací a ovládací schopnosti byly mizivé. „Soud přibral do řízení znalecký ústav z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, který se znovu zabýval duševním stavem obžalovaného. Shodli se, že skutečně trpí schizofrenií, neshodli se však, že byly jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti v době činu vymizelé,“ informovala soudkyně Alexandra Šetková.

Soud nakonec shledal, že přestože trpí schizofrenií, ovládací a rozpoznávací schopnosti u něj v době činu zcela nevymizely a shledal ho tak trestně odpovědným. Soud přihlédl k výrazně snížené příčetnosti, a tak inkasoval nejnižší možný trest, původně mu hrozilo až 10 let vězení.

Cizinec čelí obžalobě, že loni v červnu na poli u obce Lukavec na Litoměřicku znásilnil nezletilou dívku, když se vracela ze školy. Ukrást jí přitom měl také mobilní telefon. Po napadení skončila dívka v nemocnici. Sám obžalovaný tvrdí, že dívku žádal o pomoc a na konkrétní dotazy, jak se na její tělo dostalo jeho DNA, obvykle odpověděl, že si nic nepamatuje. Do Česka přijel vlakem ve stejný den, co ho propustili v Drážďanech z vězení. Tam si odpykával trest kvůli jízdě načerno.

Další hlavní zprávy

360°

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Neslavme společně Vánoce a Silvestra. Zabráníme třetí vlně, vyzývá imunolog Hořejší

Ministr zdravotnictví Jan Blatný nevylučuje třetí vlnu koronaviru. Ta by do Česka mohla dorazit začátkem příštího roku. Podle imunologa Václava Hořejšího by si lidé měli odpustit společné oslavy vánočních svátků a Silvestra. V pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové uvedl, že nebezpečí třetí vlny vidí „padesát na padesát“. Šéf podnikatelských odborů Radomil Bábek varoval, že pokud vláda opět vypne ekonomiku, pro malé obchodníky to bude znamenat ránu do vazu.

Evropská unie

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

EU neproplatí dotaci 100 milionů korun Agrofertu. Holding peníze vracet nehodlá

Evropská Unie neproplatí evropskou dotaci 100 milionů korun, kterou holding Agrofert již získal od ČR na modernizaci pekárny. Auditoři z Bruselu si stojí za tím, že projekt nebyl inovativní, uvedl iROZHLAS.cz. Daný typ projektu totiž již zrealizovala jiná firma, která pod Agrofert spadá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka CNN Prima NEWS řekl, že dotaci Agrofert vracet nehodlá. Agrofert vložil do svěřenských fondů premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama
V pondělí přibylo 4 377 nakažených, skóre PES zůstává na 57, to je třetí stupeň
Retro v NHL: Kluby se s dresy vydávají do historie. Co obléknou Voráček a další?
Čtvrtý operátor ani 5G sítě v Česku ještě dlouho nebudou, kritizuje expert Havlíčka
Piráti mají jasno. Koalici se STAN dali zelenou, podpořilo ji 81 procent hlasujících
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Zájem o těžbu kryptoměn rapidně roste
reklama
reklama
Otevřou obchody už příští týden? Vláda o tom bude mimořádně jednat v neděli

Vláda

Domácí zpravodajství

Čeští muži nejčastěji trpí rakovinou prostaty, prevence zachraňuje život
Další články
reklama
reklama