CNN Prima News agresivita

agresivita

Výpis příspěvků ke štítku „agresivita“

Honička s opilým řidičem skončila překvapením policistů. Ukázal jim řidičák na loď

27. prosince 2022 18:19

S agresivním řidičem měli v sobotu co do činění policisté v Praze 9. Muž za volantem bílého osobního auta nejdříve najížděl na chodníky. Proto ho chtěla hlídka zastavit. Muž však v tu chvíli sešlápl plyn. Během honičky ohrožoval na silnici ostatní řidiče, dokonce objel i policejní zátaras. Nakonec ho policisté ale přece jen zastavili a nestačili se divit.

Ředitelka školy v Bílině: Někteří rodiče se o děti nestarají, ochranka rozbíjí party

20. května 2022 09:41

Základní školu Za Chlumem v Bílině provází problémy. Navštěvuje ji několik desítek agresivních žáků, kteří terorizují své spolužáky a dokonce i učitele. Dnes ji hlídá ochranka a má napilno. Ředitelka Barbora Schneiderová v pořadu 360° na CNN Prima NEWS říká, že aby se situace plně vyřešila, bude to práce na několik let.

Tvrdší tresty pro agresivní řidiče: Experti chtějí úpravu zákona. Má to ale háček

14. května 2022 22:39

Dopravní experti požadují tvrdší postihy za projevy agresivity na silnicích. Rozjeli kampaň, v níž chtějí oslovit poslance i ministerstvo dopravy, aby po vzoru několika dalších evropských zemí v zákoně jasně popsali agresivitu v silničním provozu a stanovili přísné postihy. Podle dopravní police bude ale těžké najít definici použitelnou v praxi.

Už toho mám dost! Jak číst psí řeč těla a jak se bránit při nečekaném útoku psa

8. května 2022 15:00

V reportáži jsme se zaměřili na psí řeč těla. Často totiž svým mazlíčkům nerozumíme a přehlížíme signály, kterými nám dávají najevo své rozpoložení. Pokud je opomíjíme dlouho, jejich frustrace pak může přerůst až v útok. Již totiž vyčerpali všechny možné prostředky, jak nám dát najevo, že nemají zájem o kontakt.

Víme, kde bydlíš: Školu v Bílině terorizují problémové děti. Učitele i žáky hlídá ochranka

4. května 2022 11:14

Situace na základní škole Za Chlumem v Bílině je natolik vážná, že ředitelka musela najmout pracovníky bezpečnostní agentury. Ti dohlížejí na bezpečnost žáků, ale i pedagogů, které ohrožuje přibližně 30 těžko zvladatelných školáků. Že je situace ve škole extrémní, připustil i ministr školství Petr Gazdík (STAN) a chystá se na inspekci.

Diagnóza: Nenávidím zvuk. Když vám mlaskání druhých vadí tolik, že rozdáváte facky

12. dubna 2022 10:04

Poslouchat skřípání nehtů po tabuli není příjemné nikomu. Jsou ale lidé, kteří u ostatních nesnesou ani zvuk mlaskání, žvýkání, polykání, zívání či dýchání. Trpí při tom natolik, až propadají psychickým problémům, vede je to k agresivitě, dokonce i k fyzickým útokům. Alergie na konkrétní zvuk má své jméno, říká se jí misofonie. Libor Černý z Foniatrické kliniky 1. LF UK v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, kde se v nás bere.