Psychika

Nejnovější příspěvky k tématu

Pokus o sebevraždu není přiznáním viny, říká psycholog. Co se ve Ferim mohlo odehrávat?

28. května 2022 21:02

Každý neúspěch může zhoršovat psychický stav, což může vést ke zkratu. Pokud se u bývalého poslance Dominka Feriho potvrdí informace o údajném pokusu o sebevraždu, je pravděpodobné, že čin souvisí s obviněním, kterému čelí. I to ve vysílání CNN Prima NEWS řekl forenzní psycholog a soudní znalec v oboru forenzní psychologie Karel Netík.

Dítěti ublíží jen zlomek pedofilů, nemoc to není, říká sexuolog. Co radí rodičům?

15. dubna 2022 16:07

Pedofil nemůže za to, že ho přitahují děti, ale musí se celý život kontrolovat. Pokud nespolupracuje, nedokážeme mu pomoci, říká sexuolog Vladislav Chvála z Liberce. Jen zlomek pedofilů podle něj ale skutečně ublíží dítěti. Aktuálně řeší policisté kauzu právě v Liberci, kde pedofil dvakrát odsouzený za znásilnění dítěte zaútočil i potřetí. Ke své oběti se přitom dostal prostřednictvím spolku na pořádání táborů, kroužků a hlídání dětí, který sám založil.

Deprese i bolesti. Řada lidí s postcovidovým syndromem si sáhla na život

19. března 2022 23:02

Lidé trpící postcovidovým syndromem, kteří nenachází pomoc u lékařů, jsou natolik zoufalí, že občas nevidí jiné východisko, než svůj život ukončit. Sebevraždu spáchala například slavná holywoodská scénáristka, britská vědkyně, ale i řada lidí v Česku. Dopady koronaviru navíc mohou být i u dětí dlouhodobější, než se původně předpokládalo.

Hitler byl na konci války odtržen od reality. Putinovi hrozí to samé, říká psycholog

1. března 2022 08:24

Adolf Hitler byl na konci druhé světové války zcela odtržen od reality. A bylo by zvláštní, kdyby se ruský prezident Vladimir Putin stal výjimkou. U vůdců a diktátorů se jedná o přirozený jev, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský psycholog Daniel Štrobl. Přiblížil také projevy posttraumatického stresu u uprchlíků z Ukrajiny.

Jak dítěti vysvětlit smrt? Určitě ho nezkoušejte chránit před pravdou, říká terapeutka Stretti

19. prosince 2021 15:56

V koronavirové éře se děti mnohem častěji potýkají s trápením po náhlém úmrtí blízkého člověka. Jak jim vysvětlit, co je to smrt? Proč je chyba nenechat je vyplakat? Jak bojovat s jejich strachem? A proč bychom neměli říkat „odešel“ místo „zemřel“? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje terapeutka Sylvie Stretti, ředitelka Poradny Vigvam, která se specializuje na pomoc pozůstalým.

Malé děti pandemii nechápou. Na realitu je připravit musíme, říká psycholožka a radí jak

11. prosince 2021 15:31

Vysvětlovat dětem pandemii a vše, co s ní souvisí, je složité. Rodiče proto mnohdy trápí otázka, jak jim situaci přiblížit. Klinická psycholožka Zuzana Čepelíková radí, aby mysleli na věk svého potomka. „Vždy vysvětlujme věci podle věku dítěte, například tříleté žije hrou a pohybem,“ podotkla v pořadu 360° a poradila, jak postupovat.

Hlavní zprávy

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane
Ekonomika

Odhady inflace? Děsivé, zadlužujeme naše děti. Horská řekla, kdo pomoc státu zřejmě nedostane

Mnozí experti kritizují vládu, že lidem v současné ekonomické krizi dostatečně nepomáhá. S tím částečně souhlasí i ekonomka Helena Horská. „Současná situace je velmi tíživá pro všechny domácnosti, zejména pro ty nízkopříjmové. Pomoc státu musí být cílená,“ vyjádřila v pořadu Nový den a některé rodiny varovala, že se jim pomoci státu nedostane.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
11:23

V Přibyslavi někdo napsal protiukrajinský text na pomník padlým na náměstí

11:00

Ukrajinci aktualizovali ruské ztráty

10:38

Aktuální situace na Ukrajině

10:14

Česko v neděli stejně jako v sobotu neudělila ukrajinským běžencům žádné dočasné vízum

Psychika

V této rubrice najdete články na téma psychologie a psychické zdraví. Rozhovory s odborníky, rady jak kvalitně žít i tipy jak čistit mysl a zůstávat v psychické pohodě.