reklama

Psychika

Nejnovější příspěvky k tématu

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr
Interview

Poruchy spánku i úzkosti. Lidí s postcovidovým syndromem přibývá, říká psychiatr

Lidí z postcovidovým syndromem je hodně a bude jich ještě přibývat, myslí si primář Centra duševní pohody Modrá laguna Jan Cimický. Jak uvedl v pořadu CNN Prima NEWS Interview, onemocnění může následně způsobit úzkostné stavy, záchvaty paniky nebo i roztěkanost a poruchy spánku. K léčbě by kromě psychologických terapií doporučil i další alternativní možnosti.

Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník

4. března 2021 18:38

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zaujímá Česká republika sedmé místo v žebříčku nejobéznějších zemí v Evropě. Do roku 2030 by měla obezitou trpět více než polovina evropské populace. Obézní lidé přitom násobně častěji trpí vysokým krevním tlakem, cukrovkou, kardiovaskulárními komplikacemi, infarkty či mozkovými příhodami a jsou také rizikovou skupinou onemocnění COVID-19.

Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla

3. března 2021 10:23

Velmi dobře funguje u pacientů s roztroušenou sklerózou a má antidepresivní či protirakovinné účinky. To jsou přednosti kanabidiolu (CBD), který se vyskytuje v konopí, uvedl v pořadu Nový den CNN Prima NEWS zakladatel sítě konopných lékáren Jiří Stabla. Na rozdíl od THC nemá psychoaktivní účinky. Podle Stably může být CBD zajímavé pro sportovce, kterým pomůže zklidnit se a lépe regenerovat.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

18. února 2021 00:20

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Psycholog: Společnost se chová tak, jak je vedena. Divím se, že se lidé nechovají hůř

17. února 2021 23:17

Společnost je vedena chaoticky a nedůvěryhodně, proto je div, že se lidé nechovají ještě hůř. Jsou zahnaní do kouta a nevědí, co dělat, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl ale podotkl, že vidí světlo na konci tunelu.

Studenti mají kvůli on-line výuce psychické potíže, ukázal průzkum. Neudrží pozornost

19. ledna 2021 10:07

Řada žáků a studentů nezvládá distanční výuku. Stěžují si na příliš mnoho on-line hodin, při kterých je náročné udržet pozornost. Nedostatek sociálního kontaktu, zahlcení úkoly a chaotický systém výkladu se pak negativně odráží na jejich psychice. V Novém dni na CNN Prima NEWS o tom mluvila 2. místopředsedkyně České středoškolské unie Erika Kubálková.

Otrokem telefonu aneb Když se zábava změní v závislost. Nomofobik může být každý

27. prosince 2020 08:57

Ztráta mobilu nebo vybitá baterie jsou noční můrou každého nomofobika – člověka, který je doslova upnutý na svůj telefon. Místo toho, aby trávil čas s přáteli, oddává se například nekonečnému prohlížení nových příspěvků na sociálních sítích. Pojem je starý zhruba osm let a podle odborníků postihuje tento fenomén všechny věkové kategorie.

Školy v době koronavirové: Termokamera u vstupu a rozdělení na skupiny

7. prosince 2020 09:30

Studenti středních škol se v pondělí mohou vrátit do lavic. Své brány otevřelo i Gymnázium Františka Křižíka v Plzni, kde jsou studenti rozděleni do dvou skupin a termokamera u vstupu odhalí každého se zvýšenou teplotou. Podle ředitelky gymnázia Šárky Chvalové dětem chyběl sociální kontakt, osobní interakce a praktická výuka. Naučili se podle ní učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je dle Chvalové pořád málo.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí

1. prosince 2020 18:09

Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený exkluzivně zahrál v pořadu Nový den CNN Prima NEWS. „Hudba léčí a vytváří emoce, které v normálním světě nezažijeme,“ uvedl jeden z nejvýznamnějších současných houslistů, který nahrál nové album Way of Life. Svěcený v rozhovoru poukázal také na to, že řešíme epidemii, ale neřešíme psychiku, na kterou žádné roušky ani rozestupy nefungují.

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

Psychika

V této rubrice najdete články na téma psychologie a psychické zdraví. Rozhovory s odborníky, rady jak kvalitně žít i tipy jak čistit mysl a zůstávat v psychické pohodě.