CNN Prima News Airbnb

Airbnb

Výpis příspěvků ke štítku „Airbnb“

Berlín hlídá majitele bytů. Schvaluje i barvu nových kachliček, sleduje se délka dovolené

Bydlení v berlínské původní zástavbě, takzvané chráněné oblasti, už delší dobu podléhá přísným regulacím, a to i v případě, že je člověk nejen nájemník, ale také majitel bytu. Úřady například prakticky zakazují lidem rekonstrukce, protože bytové jednotky mají držet původní ráz. Berlín tím chce zabránit zdražování bydlení, které by se tak stalo nedostupným.

Amsterdam spustí odstrašující kampaň. Omezí turistiku za alkoholem, drogami a sexem

Amsterdam na jaře zahájí odstrašující kampaň, s jejíž pomocí chce bojovat proti turistům, kteří do nizozemské metropole cestují za alkoholem, drogami a sexem. Zahraničních výtržníků se chce zbavit pomocí cílené reklamy a nových omezení. Informoval o tom list The Times, podle nějž se město nejprve zaměří na britské cestovatele, které považuje za hlavní hrozbu pro klid a pohodu v ulicích a na kanálech ze 17. a 18. století.

Vypuzení Středočechů a 150 kilometrů metra. Pražští kandidáti hýří před volbami nápady

Volby na pražský magistrát se kvapem blíží a s tím nabírá na obrátkách také předvolební kampaň jednotlivých politických uskupení. Kandidáti se nebrání velkolepým nápadům, jako je podkopání centra města tunely za účelem zprovoznění 150 km dlouhého metra S či vybudování okružního metra O. Emoce vzbudil také lídr pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, který vytáhl do boje proti středočeským řidičům blokujícím parkovací místa v Praze. S jakými nápady kandidáti přišli?

Zaplatíme ubytování, ale nepřijedeme. Lidé z celého světa kuriózně pomáhají Ukrajincům

Jak pomoci Ukrajincům sužovaným válkou? Svět posílá zbraně, oblečení, potraviny, léky, ale objevuje se také jiná – nečekaná – forma solidarity. Lidé ze zahraničí prostřednictvím známé služby Airbnb ve velkém rezervují apartmány v různých městech napadeného státu. Ne, že by plánovali výlet do epicentra bojů. Jen si zamluví termín, zaplatí a na Ukrajinu nikdy nepřijedou.

Žádné regulace a rychlejší výstavba. Piráti otočili v návrhu řešení nedostupného bydlení

Soukromý sektor i obce musí stavět více bytů. Vláda by měla podporovat výstavbu v regionech, aby se lidé nechtěli jen stěhovat do Prahy, města a obce mají mít možnost regulovat Airbnb. To jsou pilíře, jimiž chce pirátský kandidát na ministra pro místní rozvoj Adam Zábranský řešit otázku bydlení. „Regulace nájmů není řešením,“ řekl Zábranský v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Volební program Přísahy: Jak Šlachta vyřeší drahé bydlení a komu zvedne daně?

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a jasně a přehledně poskládali jejich odpovědi. V následujícím měsíci se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů všech stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech.