CNN Prima News Airbnb

Airbnb

Výpis příspěvků ke štítku „Airbnb“

Vypuzení Středočechů a 150 kilometrů metra. Pražští kandidáti hýří před volbami nápady

20. července 2022 07:50

Volby na pražský magistrát se kvapem blíží a s tím nabírá na obrátkách také předvolební kampaň jednotlivých politických uskupení. Kandidáti se nebrání velkolepým nápadům, jako je podkopání centra města tunely za účelem zprovoznění 150 km dlouhého metra S či vybudování okružního metra O. Emoce vzbudil také lídr pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, který vytáhl do boje proti středočeským řidičům blokujícím parkovací místa v Praze. S jakými nápady kandidáti přišli?

Bydlení v pronájmu se prodraží. Ceny rostou kvůli vysoké inflaci i uprchlíkům

17. dubna 2022 08:46

Lidé, kteří žijí v pronájmech, se musí připravit na citelné navýšení cen, především pak ve velkých městech. Může za to hned několik faktorů. Zaprvé je to rušení pandemických opatření znamenající návrat studentů do větších měst či turistů, zadruhé příchod stovek tisíc prchajících Ukrajinců hledající bydlení, a v neposlední řadě vysoká inflace.

Zaplatíme ubytování, ale nepřijedeme. Lidé z celého světa kuriózně pomáhají Ukrajincům

6. března 2022 16:57

Jak pomoci Ukrajincům sužovaným válkou? Svět posílá zbraně, oblečení, potraviny, léky, ale objevuje se také jiná – nečekaná – forma solidarity. Lidé ze zahraničí prostřednictvím známé služby Airbnb ve velkém rezervují apartmány v různých městech napadeného státu. Ne, že by plánovali výlet do epicentra bojů. Jen si zamluví termín, zaplatí a na Ukrajinu nikdy nepřijedou.

Žádné regulace a rychlejší výstavba. Piráti otočili v návrhu řešení nedostupného bydlení

14. září 2021 23:03

Soukromý sektor i obce musí stavět více bytů. Vláda by měla podporovat výstavbu v regionech, aby se lidé nechtěli jen stěhovat do Prahy, města a obce mají mít možnost regulovat Airbnb. To jsou pilíře, jimiž chce pirátský kandidát na ministra pro místní rozvoj Adam Zábranský řešit otázku bydlení. „Regulace nájmů není řešením,“ řekl Zábranský v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Volební program Přísahy: Jak Šlachta vyřeší drahé bydlení a komu zvedne daně?

13. září 2021 12:01

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a jasně a přehledně poskládali jejich odpovědi. V následujícím měsíci se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů všech stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech.

Rozhodnuto soudem. Krátkodobý pronájem Airbnb by se měl danit, ovlivní to tisíce bytů

24. srpna 2021 05:33

Městský soud v Praze minulý týden rozhodl, že krátkodobý pronájem přes platformy typu Airbnb spadá pod ubytovací služby a měl by se danit jako podnikatelská činnost. O rozhodnutí soudu píšou dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí může podle HN výrazně ovlivnit majitele tisíců bytů, kteří v nich poskytují ubytování skrze platformu Airbnb a Booking.com.

Skomírající hotely se snad dočkají otevření. Mnohé z nich už ale sezona nezachrání

12. května 2021 18:49

Ubytovací zařízení by se mohla otevřít 24. května. Původně se mluvilo o výrazném omezení jejich kapacity, hoteliéři se proto dokonce obrátili na Nejvyšší správní soud. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) ale slíbil, že bude na vládě usilovat o to, aby zařízení mohla provoz obnovit v plném rozsahu. Hoteliéři ovšem nečekají, že by se turisté vrátili v takové intenzitě, na jakou byla například Praha v předcovidovém období zvyklá.

Nájmy v Praze klesají. Za byt 2+kk zaplatíte zhruba o tisícovku méně než před rokem

27. března 2021 06:17

Ačkoli ceny domů a bytů v Česku navzdory koronavirové krizi rostou, nájemní bydlení v Praze u většiny bytů zlevňuje. Meziročně se nájmy v metropoli snížily v průměru o 14 procent. Vyplývá to z aktuálních údajů realitní společnosti RE/MAX. Developeři zároveň zvyšují počet bytů, které namísto prodeje nabízejí právě k pronájmu.