CNN Prima News akumulátor

akumulátor

Výpis příspěvků ke štítku „akumulátor“

Dálnice zůstává Achillovou patou elektromobilů. Udávaný dojezd neodpovídá realitě

Jestliže v městských aglomeracích platí elektromobily za ideální dopravní prostředky, dálniční provoz zásadním způsobem zkracuje jejich dojezd a nutí řidiče k nekomfortním improvizacím. Renomovaný magazín Auto Evolution zjistil, že u některých elektromobilů se dojezd na jedno nabití může při jízdě po dálnici snížit o více než polovinu oproti výrobcem udávaným hodnotám.

Český internetový obchod prodává historickou jugoslávskou Zastavu na baterky

Už dříve začal internetový obchod Alza nabízet řadu elektromobilů, jako jsou BMW i3s, Jaguar I-PACE nebo třeba Nissan Leaf. Nyní však přišel s něčím jedinečným. Na svém serveru začal prodávat slavné veterány s čistě elektrickým pohonem. Zatímco vzhled vozů zůstal takřka beze změn, technika prošla radikálními proměnami. Ceny startují na částce 639 900 Kč.

Mercedes v boji za lepší životní prostředí. Elektromobily jsou tou správnou cestou

Doprava patří mezi nejrychleji se rozvíjející a zároveň nejdůležitější sektory národního hospodářství. Přeprava osob, ale i zboží je však v současnosti závislá na spalovaní ropy, při němž dochází k uvolňování emisí a prachových částic do ovzduší. To má samozřejmě negativní dopad na životní prostředí a zdraví obyvatelstva. Skleníkové plyny z dopravy se rovněž podílejí na změně klimatu. I proto se stále více hovoří o záměně spalovacích motorů za elektrický pohon. Otázkou ale zůstává, zda jsou elektromobily opravdu ekologičtější než dieselové či benzinové agregáty.