reklama
CNN Prima News alergie

alergie

Výpis příspěvků ke štítku „alergie“

V létě hrozí častější bodnutí hmyzem, horší alergie mají starší lidé. Jak se připravit?

8. srpna 2021 14:54

Letní radovánky jsou mnohdy plné nástrah, se kterými je třeba počítat. Patří mezi ně i nepříjemné hmyzí bodnutí, které může u některých lidí vyvolat i velmi vážné alergické reakce. Jak se zachovat v případě, že se alergie na hmyzí bodnutí objeví a kdy je potřeba vyhledat pomoc lékaře? CNN Prima NEWS se ptala alergoložky a imunoložky Martiny Vachové.

PŘEHLED: Indická mutace mění příznaky covidu. Jaké potíže je třeba nepodcenit?

8. července 2021 23:19

Zapomeňte na ztrátu čichu nebo suchý kašel. Příznaky nové a nakažlivější varianty koronaviru delta, která už dorazila i do České republiky, jsou podle odborníků jiné. Znepokojující může být, že člověk nakažený indickou mutací má například rýmu nebo ho bolí v krku. Jenže to jsou symptomy, které doprovází například i nachlazení nebo alergii a lidé je proto často neberou příliš vážně.

Alergické reakce na vakcínu mohou být častější, než se myslelo, varují úřady v USA

20. prosince 2020 05:12
Aktualizováno

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) prověřuje pět případů z tohoto týdne, kdy lidé dostali po očkování proti covidu alergickou reakci. Problémy se objevily po aplikaci vakcíny, kterou vyvinula americká společnost Pfizer ve spolupráci s německou firmou BioNTech. Na tiskové konferenci to podle agentury Reuters v pátek večer uvedl jeden z čelních představitelů FDA Peter Marks. Varování před nežádoucími účinky vydalo také Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí.

Další alergická reakce na vakcínu proti covidu. Zdravotnice z USA nemohla dýchat

17. prosince 2020 13:36

U zdravotnické pracovnice na Aljašce se po očkování vakcínou firmy Pfizer proti COVID-19 objevila alergická reakce. Po prvních deseti minutách od vakcinace byla zarudlá, později trpěla podle lékařů vedlejšími příznaky – dušností nebo zvýšenou srdeční frekvencí. Podle tamních lékařů nejde u nové vakcíny o nic nečekaného. Informoval o tom web CNN.

Petráš: Alergie na vakcínu není obvyklá. Postižení Britové věděli, co obsahuje

9. prosince 2020 15:28

Britská média zavalila informace o tom, že u dvou zdravotníků naočkovaných koronavirovou vakcínou od firmy Pfizer se objevila alergická reakce. Dvojice už v minulosti trpěla na silné alergie. Český vakcinolog Marek Petráš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že taková odpověď organismu sice není obvyklá, přesto ale nevidí důvod k tomu, předčasně prohlašovat vakcínu od Pfizeru za vadnou.

reklama