reklama
CNN Prima News alergie

alergie

Výpis příspěvků ke štítku „alergie“

PŘEHLED: Indická mutace mění příznaky covidu. Jaké potíže je třeba nepodcenit?

Zapomeňte na ztrátu čichu nebo suchý kašel. Příznaky nové a nakažlivější varianty koronaviru delta, která už dorazila i do České republiky, jsou podle odborníků jiné. Znepokojující může být, že člověk nakažený indickou mutací má například rýmu nebo ho bolí v krku. Jenže to jsou symptomy, které doprovází například i nachlazení nebo alergii a lidé je proto často neberou příliš vážně.

Alergické reakce na vakcínu mohou být častější, než se myslelo, varují úřady v USA

Aktualizováno

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) prověřuje pět případů z tohoto týdne, kdy lidé dostali po očkování proti covidu alergickou reakci. Problémy se objevily po aplikaci vakcíny, kterou vyvinula americká společnost Pfizer ve spolupráci s německou firmou BioNTech. Na tiskové konferenci to podle agentury Reuters v pátek večer uvedl jeden z čelních představitelů FDA Peter Marks. Varování před nežádoucími účinky vydalo také Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí.

Petráš: Alergie na vakcínu není obvyklá. Postižení Britové věděli, co obsahuje

Britská média zavalila informace o tom, že u dvou zdravotníků naočkovaných koronavirovou vakcínou od firmy Pfizer se objevila alergická reakce. Dvojice už v minulosti trpěla na silné alergie. Český vakcinolog Marek Petráš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že taková odpověď organismu sice není obvyklá, přesto ale nevidí důvod k tomu, předčasně prohlašovat vakcínu od Pfizeru za vadnou.

Sendvič zabil patnáctiletou dívku v letadle. Měla alergickou reakci

Patnáctiletá Natasha Ednan-Laperouseová zemřela během letu na alergickou reakci po snězení sendviče. Od této události uplynuly čtyři roky. „Nedokážete si představit, jaké to je, když vám vaše dcera zemře v náruči,“ řekl otec o smrti své dcery. Tragédie inspirovala britské politiky, aby prosadili zákon zavazující výrobce k vypsání všech potravinových alergenů na obaly. Tento zákon vejde v platnost od října příštího roku.

reklama