CNN Prima News Alexej Žuravljov

Alexej Žuravljov

Výpis příspěvků ke štítku „Alexej Žuravljov “

Nacistická k*rvo, zabijeme vás. Ruský politik vyhrožoval německému novináři kvůli Ukrajině

Ruský poslanec Alexej Žuravljov se znovu opřel do Západu. Tentokrát šéf ultranacionalistické strany Rodina a blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina vyhrožoval v živém vysílání ruské státní televize Rossija 1 německému reportérovi Björnu Stritzelovi, který z místa pravidelně informuje o válce na Ukrajině, že Rusové jeho a jemu podobné všechny zabijí. Bizarní výrok přišel přehnaný i prokremelskému moderátorovi.

Zastřelte ty šmejdy. Kulky pošlete jejich rodinám, vyzývá ruský politik k popravě Britů

Ruský poslanec Alexej Žuravljov požaduje exemplární popravu Britů Aidena Aslina a Shauna Pinnera, kteří na Ukrajině padli do ruského zajetí. Soud v tzv. Doněcké lidové republice (DLR) už oba odsoudil k trestu smrti. To ale šéfovi strany Vlast přijde málo a navrhuje, aby byli muži zastřeleni britskými zbraněmi, a použité náboje chce poslat jejich rodinám, informují ostrovní média.

CNN: Přikázal ostřelovat Charkov děsivou municí. Ruský generál sloužil v Československu

Kazetová munice. Zbraň, která po dopadu do cílové oblasti vypustí ničivou submunici a drobnými šrapnely zasáhne vše, co se nachází na ploše o velikosti fotbalového hřiště. Mnoha zeměmi zakázaný typ střely dopadl v prvních dnech války i na ukrajinské město Charkov. Podle informací americké stanice CNN rakety vypálili Rusové. Povolení k použití kazetové munice ve střelách navíc udělil ruský generál Alexandr Žuravljov, který působil v Sýrii během nejkrvavějšího období tamější občanské války a dříve také v Československu.