reklama

Vyhrála 30 milionů, peníze si ale neužila. Manžel ji i dceru zabil, pak zastřelil sebe

Město Calera v Oklahomě zasáhla velká tragédie. Dvaačtyřicetiletý John Donato tam zastřelil svou manželku Tiffani Hillovou a jejich roční dceru Leanne, poté obrátil zbraň i proti sobě. Krvavý incident se odehrál devět měsíců poté, co Hillová vyhrála v loterii 1,4 milionů dolarů (přibližně 30 milionů korun).

reklama

Tragédie se odehrála v rodinném domě 30. července krátce před pátou hodinou odpolední. V době útoku se v domě nacházely další tři děti, těm se ale naštěstí nic nestalo. Podle tamních úřadů malá Leanne byla ještě nějakou dobu na živu, svým zraněním podlehla až v tamní nemocnici.

Tiffani vyhrála v kalifornské loterii loni v listopadu, za Johna se provdala o několik měsíců později. Po svatbě se spolu s ním a svými dětmi přestěhovala na oklahomský venkov. Podle webu Mirror.uk mohly být právě peníze jádrem konfliktu mezi dvojicí.

„Zda byly peníze příčinou tragédie, se nikdy nedozvíme. Víme však, že mezi nimi vyvolávaly časté hádky,“ řekla právnička Theresa McGeheeová, která zastupuje rodinu zesnulé Tiffani.

Podle McGeheeové mohlo být motivem vraždy také to, že Tiffani prý plánovala manžela opustit. „O radu ohledně problémů žádala rodinu. Zajímalo by mě, jestli by to dopadlo jinak, kdyby se obrátila na krizové centrum,“ zamyslela se. Donato totiž údajně svou partnerku týral. Tiffani se před smrtí své rodině svěřila, že už s ním nechce žít.

Příbuzní Hillové se rozhodli o této tragédii veřejně promluvit, aby varovali ostatní, kteří čelí domácímu násilí. „Nejvíce ze všeho si přejeme, aby se z této tragické smrti poučily další oběti. Doufáme, že nás slyšíte a uvědomíte si, že to příště můžete být vy nebo vaše dítě,“ uvedli.

Rodina zesnulé založila sbírku na webu GoFundMe, která má posloužit na pohřeb a pozůstalým dětem. Všechny tři se nyní nachází ve státní péči. „Tiffani byla dobrosrdečná a krásná osoba. Své děti velmi milovala. Stěží by je spustila z očí. Jejím hlavním cílem na tomto světě byla snaha něco změnit,“ řekla její sestra Jamie Kern.

Tagy:

Hlavní zprávy

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert
Doprava

Cyklisti jsou pro řidiče lovnou zvěří. Odstup 1,5 metru místy není možný, říká expert

V některých případech nebude možné dodržet 1,5metrovou vzdálenost při předjíždění cyklistů, jak požaduje kontroverzní novela zákona. Na silnicích chybí ohleduplnost, jinak by nebylo třeba psaných pravidel, řekl dopravní expert Martin Kořán. Zatímco se cyklisté mnohdy nevěnují řízení a ani nemusí absolvovat zkoušky, aby mohli na komunikace, řidiči motorových vozidel naopak vnímají lidi na kolech jako „lovnou zvěř“, dodal ve Zprávách+ na CNN Prima NEWS.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš
Volby 2021

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

Sledujte ŽIVĚ debatu mezi Ringo Čechem a Petrem Pavlem: Jak podle nich dopadnou volby?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ debatu mezi Ringo Čechem a Petrem Pavlem: Jak podle nich dopadnou volby?

Volby do Poslanecké sněmovny se velmi rychle blíží. Hosté pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik! mají k politice velmi blízko. Komentují ji a byli, jsou nebo v ní ještě budou aktivní. Jedná se o hudebníka, textaře, baviče a malíře Františka Ringo Čecha a Petra Pavla, generála české armády ve výslužbě. Jejich debatu můžete od 18:00 sledovat i v tomto článku.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Reportáž: Sudety volí Okamuru a Babiše, komunisté v pohraničí ztrácejí

Všemi zapomenuté vesnice v severovýchodním pohraničí čekají spásu od populistů či extremistů. Ve Svatoňovicích v okrese Opava vyhrála poslední parlamentní volby v roce 2017 strana SPD, když získala 32 procent hlasů. V obci má volební právo 222 občanů, budou i druhý víkend v říjnu opět volit Okamuru? „Samozřejmě,“ říká 50letý Petr Valový. SPD, ANO a KSČM mají nadstandardní popularitu i v okolních obcích, které reportér CNN Prima NEWS také navštívil.

Šubrtová: Přístup policie k sebevraždě mé sestry je skandální. Nenecháme to vyšumět

Přístup policie ve věci sebevraždy policistky Kristýny Litomerické je skandální, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS sestra zesnulé Markéta Šubrtová. Kdyby její kolegové konali, tak tu podle ní její sestra ještě mohla být. Rodina je připravena nenechat celou situaci být a plánuje dát podnět k prošetření toho, co se Litomerické ve Varšavě během mise na Frontexu skutečně stalo a zda byla obětí šikany ze strany kolegů.

reklama

Domácí zpravodajství

Berlín vyvlastní byty, zmínil Pirát. Držte si výpisy z katastru, rýpla si Schillerová

Poprask na sociálních sítích způsobil pirátský poslanec František Kopřiva, když si rýpl do konzervativních příznivců Západu. Připomněl, že Berlíňané v referendu rozhodli o vyvlastnění čtvrt milionu bytů od místních developerů. Kopřiva sklidil kritiku a jeho tweet využila i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Pirátský poslanec začal svůj tweet vzápětí vysvětlovat.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exkluzivní průzkum: Drtivá většina Čechů se bojí o důchody. Na řešení se neshodnou

Důchodový systém je ve špatném stavu a je potřeba to urychleně napravit, myslí si valná většina Čechů napříč ideologickým spektrem. Dvě třetiny dospělých si na důchod spoří. V souvislosti s penzijní reformou by lidé nejčastěji souhlasili s výraznější změnou daní, u dalších možných řešení už se ale neshodnou a dochází ke generačnímu střetu, ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS.

Kocoura strčil do pytle a dal na silnici na Českolipsku. Minimálně jednou ho přejelo auto

Krutý způsob, jak sprovodit se ze světa kočku, zvolil zatím neznámý člověk na Českolipsku. Zhruba tříletého kocoura zavázal do pytle a položil na silnici. Pak už jen čekal, až nějaké auto pytel přejede, protože jej umístil hned za zatáčku. Zřejmě proto, aby řidič nestačil reagovat. Přestože minimálně jedno auto pytel přejelo, kocour měl neuvěřitelné štěstí a přežil.

reklama