CNN Prima News domácí násilí

domácí násilí

Výpis příspěvků ke štítku „domácí násilí“

Proč jsou muži častěji hova*a, ptala se Šípová. Istanbulská úmluva to nezmění, podotkl Jirsa

Proč jsou muži častěji hova*a? Takovou řečnickou otázku v pořadu 360° na CNN Prima NEWS položila senátorka Adéla Šípová (za Piráty). Reagovala na tvrzení senátora Zdeňka Hraby, že ženy nejsou častějším terčem domácího násilí proto, že jsou ženy, nýbrž proto, že násilník je hova*o. Senátor Tomáš Jirsa (ODS) přesto dodal, že Istanbulská úmluva je nadbytečná. S tím Šípová nesouhlasila. Podle ní je třeba se vymezit proti násilí na ženách a zvýšit prevenci.

Drama při zásahu proti domácímu násilí ve Střekově: Týraná partnerka chtěla skočit z okna

Dramatickou záchrannou akci mají za sebou ústečtí policisté. Ve čtvrti Střekov zasahovali v bytě, kde řádil agresivní násilník. Krátce po zajištění muže však došlo k nečekanému vývoji. Z okna se totiž chystala vyskočit jeho partnerka. Na poslední chvíli však ženu jeden z policistů zachytil a zachránil jí tak život. Podle dat odborníků vyjíždějí hlídky k domácímu násilí běžně a zhruba tisícovka agresorů je následně z obydlí vykázána.

Policie v New Yorku přijela uklidnit hádku, usmrtila matku. Úřady teď zveřejnily záběry

Dramatické záběry incidentu, při němž newyorští policisté loni v dubnu zastřelili čtyřiatřicetiletou Jamie Feithovou, zveřejnil v úterý Americký Úřad pro zvláštní vyšetřování. Muži zákona tehdy zasahovali u nahlášeného domácího sporu. Během akce na ně Feithová vytáhla nůž. Policisté se proto uchýlili ke krajnímu rozhodnutí a na útočnici několikrát vystřelili. Aktuálně stále probíhá vyšetřování, zda byla jejich smrtící reakce opodstatněná. Informují o tom americká a britská média.

Šokující případ týrání malého Kamila v Polsku: Otčím ho poléval horkou vodou, chlapec zemřel

V nemocnici v Katovicích zemřel kvůli multiorgánovému selhání osmiletý chlapec z Čenstochové, kterého údajně týral otčím a matka se to snažila utajit, informují v pondělí polská média. Případ v uplynulých týdnech vzbudil v Polsku velkou pozornost i kvůli tomu, že malému Kamilovi nepomohli jiní dospělí, kteří s ním žili, ani úřady nebo škola.

Fackoval mě a nadával do ku*ev. Miss Karnižová popsala brutální útok moderátora Drahoše

Slovenský moderátor a raper Tomy Kotty, který měl minulý týden brutálně zbít svou bývalou přítelkyni Ráchel Karnižovou, je obviněn z přečinu ublížení na zdraví. Informuje o tom deník Nový Čas. Zároveň se dle médií ukazuje, že Ráchel není jediná přítelkyně, kterou Tomy týral. Vztah jedenadvacetileté missky a o deset let staršího Tomáše Drahoše měl být sice bouřlivý vždy, ale až po poslední strašlivé hádce se influencerka rozhodla jít s pravdou ven. Na Instagramu promluvila o domácím násilí, kterým si procházela.