CNN Prima News Andrea Pfeffer Ferklová

Andrea Pfeffer Ferklová

Výpis příspěvků ke štítku „Andrea Pfeffer Ferklová“

Ruských majitelů nemovitostí v Karlových Varech ubývá. Město ale přesto naráží na problém

Počty nemovitostí v Karlových Varech, které patří ruským majitelům, klesají. Shodují se na tom realitní makléři i vedení města. Určit ale, komu nemovitosti ve skutečnosti patří, není jednoduché, řada z nich je napsaná na firmy nebo na lidi, kteří žijí v jiných zemích, než je Rusko. I přes úbytek ale ve městě zůstává řada nemovitostí s vazbami na Rusko.

Hokejisté z Karlových Varů mají nové majitele. Klub přebírá dvojice podnikatelů

Hokej v Karlových Varech čekají velké změny. Dlouholetý majitel tamního klubu Karel Holubek se po třiceti letech rozhodl ustoupit do pozadí a zůstat jen sponzorem. Kormidla Energie se nově ujali podnikatelé Dušan Šenkypl a Daniel Tobolka s 50procentním podílem. Město Karlovy Vary hodlá mít také v klubu podíl. Vše ale musí ještě 6. září posvětit zastupitelstvo města.

Karlovarský festival se přesouvá na srpen. Přijedou filmové hvězdy do covidové země?

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Pořadatelé to ve čtvrtek uvedli v tiskové zprávě. Z tradičního termínu na přelomu června a července akci přesunuli s ohledem na situaci související s vývojem pandemie koronaviru. Loni festival nahradila v termínu akce čtyřdenní přehlídka filmů v českých kinech napříč republikou, zamýšlená podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila vůbec.