CNN Prima News Andrej Plenković

Andrej Plenković

Výpis příspěvků ke štítku „Andrej Plenković“

Ať Chorvatsko vstoupí do schengenského prostoru. Uděláme pro to všechno, slíbil Fiala

7. července 2022 15:32

Česko bude dělat vše pro to, aby během předsednictví v Radě Evropské unie padlo rozhodnutí o vstupu Chorvatska do schengenského prostoru. Po jednání s chorvatským premiérem Andrejem Plenkovičem to na tiskové konferenci řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS). Země podle něj splňuje všechny podmínky. Plenkovič zopakoval, že Chorvatsko chce vstoupit do schengenského prostoru volného pohybu zboží a osob v lednu 2023.

Chorvatsko novým opatřením políčilo na turisty. Jak při cestě na dovolenou ušetřit?

21. června 2022 13:52

Chorvatská vláda se kvůli enormnímu zdražování pohonných hmot rozhodla zastropovat jejich ceny. Opatření je zkušební, platí už od úterý a bude trvat dva týdny. Týká se ale pouze čerpacích stanic, které se nachází mimo dálnice. Podle premiéra má tento krok přispět k ochraně životní úrovně občanů a zároveň umožnit intenzivní turistickou sezónu.

Dron, který spadl v Záhřebu, nesl leteckou pumu. Chorvati znají výsledky vyšetřování

24. března 2022 19:08

Vojenský bezpilotní letoun, který se před dvěma týdny zřítil v Chorvatsku, nesl leteckou pumu s rozbuškou. Není ale jasné, zda puma obsahovala výbušninu, uvedl ve čtvrtek web Balkan Insight, který citoval první závěry vyšetřování. Chorvatská média tento týden informovala, že odborníci v troskách dronu nenašli stopy výbušniny.

Zkorumpovaná Ukrajina do NATO nepatří. Držme se od ní dál, šokoval chorvatský prezident

26. ledna 2022 15:02

Chorvatský prezident Zoran Milanović v úterý prohlásil, že na Ukrajině se vláda nezměnila demokraticky, nýbrž pučem a že pro tuto zemi není v NATO místo. Podle jeho názoru Chorvatsko, které je členem aliance od roku 2009, by se v nynějším dění kolem Ukrajiny nemělo nijak angažovat, informovala chorvatská média. Ukrajinské ministerstvo zahraničí dalo v reakci najevo „hluboké zklamání“, zatímco chorvatský premiér Andrej Plenković vyjádřil údiv a Ukrajincům se omluvil.