CNN Prima News Aspergerův syndrom

Aspergerův syndrom

Výpis příspěvků ke štítku „Aspergerův syndrom“

Jitku život tvrdě zkouší. Přišla o blízké i manžela, syn trpí Aspergerovým syndromem

18. září 2022 08:39

Osud k Jitce nebyl vlídný. V krátké době přišla o oba rodiče, poté zemřela její starší sestra. Nakonec zůstala sama se svým synem Matyášem – tomu však záhy lékaři diagnostikovali Aspergerův syndrom. Štěstí našla ve svém manželovi Ondřejovi, s nímž se potkala před pěti lety. Nedávno však přišla další rána – Ondřej tragicky zemřel. Jitčina kamarádka se proto rozhodla, že jejím jménem požádá o pomoc.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

3. prosince 2021 20:29

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Trpím Aspergerovým syndromem, oznámil miliardář Elon Musk

9. května 2021 18:18

Podnikatel a miliardář Elon Musk má lehkou poruchu autistického spektra. Oznámil to v americké komediální show Saturday Night Live (SNL), kterou sám moderoval. Porucha šéfovi automobilky Tesla a zakladateli vesmírné společnosti SpaceX mimo jiné ztěžuje vytváření sociálních kontaktů.