reklama

Australský policista škrtil na ulici ženu, protože neměla nasazenou roušku

Policista z australského Melbourne v pondělí násilně řešil případ 21leté ženy, která neměla na ulici nasazenou roušku. Na videu pořízeném svědkem je vidět muž v uniformě, který urputně drží mladou ženu pod krkem. „Běž ode mě, on mě sakra škrtí, do háje, slez ze mě!“ křičela vyděšená žena.

reklama

Na záběrech z incidentu je vidět policista, jak škrtí mladou ženu, a jeho kolegyně, která nečinně přihlíží. „Pojďme to vyřešit,“ říká policistka, ale nijak nebrání tomu, aby vyděšenou ženu kolega škrtil. Oběť pak strážnici kopla, když na ni sahala. Policista poté ženu srazil k zemi, klekl jí na břicho a snažil se ji obrátit. Když se mu to podařilo, klekl jí na záda. Stále ji ale držel za krk.

K tématu

Svědek na policistu křičel, že má žena omluvu na to, proč nemá roušku. Den předtím totiž navštívila lékaře a dostala výjimku. Přihlížející muž, který video natáčel, také vykřikoval, že policista škrtí dívku. Pomoc se ale nedostavila. Vyděšená oběť i svědek už nešli daleko ani pro sprostá slova. Celé video trvá asi osm minut, z toho přibližně pět minut byla mladá žena ve spárech agresivního strážníka.

„Policie se rozhodla zatknout ženu poté, co neposkytla svoji identifikaci a rovněž neuvedla, že má výjimku a roušku nosit nemusí. Potom začala být fyzicky agresivní a kopla policistku do horní části těla a dále se bránila zatčení, proto ji policista musel zpacifikovat na zemi. Policistka musela být převezena na kontrolu do nemocnice,“ stojí v úterním prohlášení místní policie.

Celý případ byl podle zpravodajského webu The Guardian předán internímu policejnímu orgánu k přezkoumání. Mladá žena byla ale obviněna z toho, že kladla policii odpor a útočila na ni. Za výjimku bez roušky jí ale pokuta uložena nebyla. Následně byla propuštěna na kauci a dostaví se až k soudu.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje

Na svátek 28. října se v Praze uskuteční další demonstrace. Organizátoři „Manifestace za svobodu a pravdu“ chtějí protestovat proti vládním opatřením, ale neplánují se omezovat nařízenými pravidly o rozestupech a maximální účasti sta lidí. Jeden z organizátorů, ekonom Luděk Tesař, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS potvrdil své obavy z provokatérů a mluvil také o údajném vyhrožování ze strany magistrátu.

reklama
ŽIVĚ Finální střet Trumpa a Bidena: Sledujte dabovanou debatu i on-line reportáž
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama