Australský policista škrtil na ulici ženu, protože neměla nasazenou roušku

Policista z australského Melbourne v pondělí násilně řešil případ 21leté ženy, která neměla na ulici nasazenou roušku. Na videu pořízeném svědkem je vidět muž v uniformě, který urputně drží mladou ženu pod krkem. „Běž ode mě, on mě sakra škrtí, do háje, slez ze mě!“ křičela vyděšená žena.

Na záběrech z incidentu je vidět policista, jak škrtí mladou ženu, a jeho kolegyně, která nečinně přihlíží. „Pojďme to vyřešit,“ říká policistka, ale nijak nebrání tomu, aby vyděšenou ženu kolega škrtil. Oběť pak strážnici kopla, když na ni sahala. Policista poté ženu srazil k zemi, klekl jí na břicho a snažil se ji obrátit. Když se mu to podařilo, klekl jí na záda. Stále ji ale držel za krk.

Svědek na policistu křičel, že má žena omluvu na to, proč nemá roušku. Den předtím totiž navštívila lékaře a dostala výjimku. Přihlížející muž, který video natáčel, také vykřikoval, že policista škrtí dívku. Pomoc se ale nedostavila. Vyděšená oběť i svědek už nešli daleko ani pro sprostá slova. Celé video trvá asi osm minut, z toho přibližně pět minut byla mladá žena ve spárech agresivního strážníka.

„Policie se rozhodla zatknout ženu poté, co neposkytla svoji identifikaci a rovněž neuvedla, že má výjimku a roušku nosit nemusí. Potom začala být fyzicky agresivní a kopla policistku do horní části těla a dále se bránila zatčení, proto ji policista musel zpacifikovat na zemi. Policistka musela být převezena na kontrolu do nemocnice,“ stojí v úterním prohlášení místní policie.

Celý případ byl podle zpravodajského webu The Guardian předán internímu policejnímu orgánu k přezkoumání. Mladá žena byla ale obviněna z toho, že kladla policii odpor a útočila na ni. Za výjimku bez roušky jí ale pokuta uložena nebyla. Následně byla propuštěna na kauci a dostaví se až k soudu.

Tagy: