reklama

Australský policista škrtil na ulici ženu, protože neměla nasazenou roušku

Policista z australského Melbourne v pondělí násilně řešil případ 21leté ženy, která neměla na ulici nasazenou roušku. Na videu pořízeném svědkem je vidět muž v uniformě, který urputně drží mladou ženu pod krkem. „Běž ode mě, on mě sakra škrtí, do háje, slez ze mě!“ křičela vyděšená žena.

reklama

Na záběrech z incidentu je vidět policista, jak škrtí mladou ženu, a jeho kolegyně, která nečinně přihlíží. „Pojďme to vyřešit,“ říká policistka, ale nijak nebrání tomu, aby vyděšenou ženu kolega škrtil. Oběť pak strážnici kopla, když na ni sahala. Policista poté ženu srazil k zemi, klekl jí na břicho a snažil se ji obrátit. Když se mu to podařilo, klekl jí na záda. Stále ji ale držel za krk.

K tématu

Svědek na policistu křičel, že má žena omluvu na to, proč nemá roušku. Den předtím totiž navštívila lékaře a dostala výjimku. Přihlížející muž, který video natáčel, také vykřikoval, že policista škrtí dívku. Pomoc se ale nedostavila. Vyděšená oběť i svědek už nešli daleko ani pro sprostá slova. Celé video trvá asi osm minut, z toho přibližně pět minut byla mladá žena ve spárech agresivního strážníka.

„Policie se rozhodla zatknout ženu poté, co neposkytla svoji identifikaci a rovněž neuvedla, že má výjimku a roušku nosit nemusí. Potom začala být fyzicky agresivní a kopla policistku do horní části těla a dále se bránila zatčení, proto ji policista musel zpacifikovat na zemi. Policistka musela být převezena na kontrolu do nemocnice,“ stojí v úterním prohlášení místní policie.

Celý případ byl podle zpravodajského webu The Guardian předán internímu policejnímu orgánu k přezkoumání. Mladá žena byla ale obviněna z toho, že kladla policii odpor a útočila na ni. Za výjimku bez roušky jí ale pokuta uložena nebyla. Následně byla propuštěna na kauci a dostaví se až k soudu.

Další hlavní zprávy

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Další články
reklama
reklama