reklama

Muž v Utahu držel známému nůž u krku. Policisté vyjednávali krátce, pak ho zastřelili

Policie z amerického města Salt Lake City zveřejnila videozáznam z červnového zásahu dvou policistů proti Andrewu Jacobu Preecemu, který na ulici držel nůž pod krkem jinému muži. Incident rychle vyústil ve střelbu, po varovných výstřelech strážnici Preeceho usmrtili. Podle místního deníku Salt Lake Tribune v roce 2020 ve státě Utah zabili policisté 16 lidí, což je už o jednoho více než v roce 2019.

reklama

Policisté ze Salt Lake City byli 25. června přivoláni k hádce dvou mužů, která začala v obchodě s potravinami, přičemž jeden z nich měl v ruce nůž. Prodavač podle záznamu hovoru na tísňovou linku 911 vypověděl, že muži přišli společně a byli nejspíš pod vlivem alkoholu. „Nedokážou ani chodit rovně,“ hlásil. Pak se mezi zákazníky strhla hádka, která dál pokračovala na parkovišti.

Když strážníci dorazili na místo, Preece vzal druhého muže jako rukojmího a přiložil mu nůž, podle svědků dlouhý jako předloktí, ke krku. Oba strážníci se s ozbrojeným Preecem pokoušeli vyjednávat a přesvědčovali ho, aby nůž odhodil.

Ani výhrůžka, že bude paralyzován taserem, ani pár výstražných výstřelů ale jeho chování nezměnily. Dál držel nůž u krku druhého muže. Po dalším neuposlechnutí výzvy k odložení nože ho jeden z policistů několikrát střelil. Rukojmímu se nic nestalo.

Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut déle

Rodina zastřeleného 34letého Andrewa Jacoba Preeceho je z unáhleného jednání policie silně znepokojena. Na internetových stránkách stanice FOX13 Salt Lake City se objevilo vyjádření příbuzných: „Vnímáme to tak, že kroky, které policie při hádce přijala, byly zbytečné. Andrew se nezachoval správně, ale nikdy by nechtěl nikomu ublížit. Měl už sice problémy se zákonem, ale to z něj nedělá hned špatného člověka. Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut nebo i o hodinu déle nebo tolik, kolik by bylo potřeba. Podle našeho názoru ten muž nebyl rukojmí. Jednalo se spíš o nějakou kamarádskou oporu, protože se zdá, že byl Andrew nějakým způsobem zraněný. Mohli tomu incidentu věnovat trochu víc času a radši s ním déle mluvit než hned střílet. Toto se musí změnit.“

Na sociálních sítích ale mnoho lidí rychlý zásah policie a osvobození rukojmího oslavuje. Jednání policistů prověří jejich kolegové při nařízeném vyšetřování.

Tagy:
střelba Utah americká policie USA Salt Lake City Andrew Jacob Preece rukojmí

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama