reklama

Muž v Utahu držel známému nůž u krku. Policisté vyjednávali krátce, pak ho zastřelili

Policie z amerického města Salt Lake City zveřejnila videozáznam z červnového zásahu dvou policistů proti Andrewu Jacobu Preecemu, který na ulici držel nůž pod krkem jinému muži. Incident rychle vyústil ve střelbu, po varovných výstřelech strážnici Preeceho usmrtili. Podle místního deníku Salt Lake Tribune v roce 2020 ve státě Utah zabili policisté 16 lidí, což je už o jednoho více než v roce 2019.

reklama

Policisté ze Salt Lake City byli 25. června přivoláni k hádce dvou mužů, která začala v obchodě s potravinami, přičemž jeden z nich měl v ruce nůž. Prodavač podle záznamu hovoru na tísňovou linku 911 vypověděl, že muži přišli společně a byli nejspíš pod vlivem alkoholu. „Nedokážou ani chodit rovně,“ hlásil. Pak se mezi zákazníky strhla hádka, která dál pokračovala na parkovišti.

K tématu

Když strážníci dorazili na místo, Preece vzal druhého muže jako rukojmího a přiložil mu nůž, podle svědků dlouhý jako předloktí, ke krku. Oba strážníci se s ozbrojeným Preecem pokoušeli vyjednávat a přesvědčovali ho, aby nůž odhodil.

Ani výhrůžka, že bude paralyzován taserem, ani pár výstražných výstřelů ale jeho chování nezměnily. Dál držel nůž u krku druhého muže. Po dalším neuposlechnutí výzvy k odložení nože ho jeden z policistů několikrát střelil. Rukojmímu se nic nestalo.

Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut déle

Rodina zastřeleného 34letého Andrewa Jacoba Preeceho je z unáhleného jednání policie silně znepokojena. Na internetových stránkách stanice FOX13 Salt Lake City se objevilo vyjádření příbuzných: „Vnímáme to tak, že kroky, které policie při hádce přijala, byly zbytečné. Andrew se nezachoval správně, ale nikdy by nechtěl nikomu ublížit. Měl už sice problémy se zákonem, ale to z něj nedělá hned špatného člověka. Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut nebo i o hodinu déle nebo tolik, kolik by bylo potřeba. Podle našeho názoru ten muž nebyl rukojmí. Jednalo se spíš o nějakou kamarádskou oporu, protože se zdá, že byl Andrew nějakým způsobem zraněný. Mohli tomu incidentu věnovat trochu víc času a radši s ním déle mluvit než hned střílet. Toto se musí změnit.“

Na sociálních sítích ale mnoho lidí rychlý zásah policie a osvobození rukojmího oslavuje. Jednání policistů prověří jejich kolegové při nařízeném vyšetřování.

Tagy: střelba Utah americká policie USA Salt Lake City Andrew Jacob Preece rukojmí

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí rozvolňuje. Otevřou všechny obchody, služby či hotely

Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru, otevřít budou moci všechny obchody. Stane se tak poprvé po čtyřech měsících zpřísňování. Po předchozím zlepšení epidemické situace v zemi budou moci kromě obchodů začít fungovat například také provozy služeb i hotely či penziony a lidé budou moci vyrazit do přírody i mimo okres svého bydliště. Novinářům to řekl ministr financí a expremiér Igor Matovič.

Jan Hamáček

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro Blesk Zprávy uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky a nedorazí na jednání Sněmovny, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se navíc i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Krimi

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka

Muž venčící psa, který v Praze 1. dubna vážně zranil dítě, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na webu policie to v úterý oznámila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. Potvrdila také, že stejný pes jen několik dní před napadením dítěte údajně zaútočil i na dalšího člověka a jeho psa. Státní veterinární správa nyní na podnět policie rozhoduje, zda bude pes odebrán ženě, které patří. Majitelce psa by hrozil postih, pokud by se prokázalo, že byla při některém z útoků také přítomna, dodal Siřišťová.

Jiří Schelinger byl hodný kluk se sklony k melancholii, říká zpěvákova neteř
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
Krevní sraženiny po vakcíně Johnson & Johnson. Úřady chtějí pozastavit očkování
Bombastická výměna Vrány do Detroitu: Musí se naučit prohrávat, ale trejd mu pomůže
reklama
reklama
Prymula: Opatření musíme vydržet ještě dva měsíce, pak epidemie začne ustupovat

Nový den

Domácí zpravodajství

Zaorálek kultuře úplně nerozumí. Jsme ale ve schizofrenní situaci, říká Šporcl
Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat
Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
Další články
reklama
reklama