reklama

Muž v Utahu držel známému nůž u krku. Policisté vyjednávali krátce, pak ho zastřelili

Policie z amerického města Salt Lake City zveřejnila videozáznam z červnového zásahu dvou policistů proti Andrewu Jacobu Preecemu, který na ulici držel nůž pod krkem jinému muži. Incident rychle vyústil ve střelbu, po varovných výstřelech strážnici Preeceho usmrtili. Podle místního deníku Salt Lake Tribune v roce 2020 ve státě Utah zabili policisté 16 lidí, což je už o jednoho více než v roce 2019.

reklama

Policisté ze Salt Lake City byli 25. června přivoláni k hádce dvou mužů, která začala v obchodě s potravinami, přičemž jeden z nich měl v ruce nůž. Prodavač podle záznamu hovoru na tísňovou linku 911 vypověděl, že muži přišli společně a byli nejspíš pod vlivem alkoholu. „Nedokážou ani chodit rovně,“ hlásil. Pak se mezi zákazníky strhla hádka, která dál pokračovala na parkovišti.

K tématu

Když strážníci dorazili na místo, Preece vzal druhého muže jako rukojmího a přiložil mu nůž, podle svědků dlouhý jako předloktí, ke krku. Oba strážníci se s ozbrojeným Preecem pokoušeli vyjednávat a přesvědčovali ho, aby nůž odhodil.

Ani výhrůžka, že bude paralyzován taserem, ani pár výstražných výstřelů ale jeho chování nezměnily. Dál držel nůž u krku druhého muže. Po dalším neuposlechnutí výzvy k odložení nože ho jeden z policistů několikrát střelil. Rukojmímu se nic nestalo.

Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut déle

Rodina zastřeleného 34letého Andrewa Jacoba Preeceho je z unáhleného jednání policie silně znepokojena. Na internetových stránkách stanice FOX13 Salt Lake City se objevilo vyjádření příbuzných: „Vnímáme to tak, že kroky, které policie při hádce přijala, byly zbytečné. Andrew se nezachoval správně, ale nikdy by nechtěl nikomu ublížit. Měl už sice problémy se zákonem, ale to z něj nedělá hned špatného člověka. Dalo se tomu zabránit, kdyby s ním mluvili jen o pár minut nebo i o hodinu déle nebo tolik, kolik by bylo potřeba. Podle našeho názoru ten muž nebyl rukojmí. Jednalo se spíš o nějakou kamarádskou oporu, protože se zdá, že byl Andrew nějakým způsobem zraněný. Mohli tomu incidentu věnovat trochu víc času a radši s ním déle mluvit než hned střílet. Toto se musí změnit.“

Na sociálních sítích ale mnoho lidí rychlý zásah policie a osvobození rukojmího oslavuje. Jednání policistů prověří jejich kolegové při nařízeném vyšetřování.

Tagy: střelba Utah americká policie USA Salt Lake City Andrew Jacob Preece rukojmí

Další hlavní zprávy

reklama
Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů
Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama