Petr Fiala

Nejnovější příspěvky k tématu

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník
Politika

Tiskárna lživých cenin. Babiš s Fialou si přišli pro krev svého oponenta, říká odborník

Premiér Petr Fiala (ODS) neměl v úmyslu situaci uklidnit, ale vyprovokovat. S Andrejem Babišem (ANO) se nepřišli dohodnout a vyjednávat, pánové si přišli pro krev svého oponenta. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl profesionální mezinárodní vyjednavač Radim Pařík. Zdůraznil, že politici obecně jsou mistři světa ve lhaní. V duelu v Partii lidé podle něj po celou dobu sledovali „tiskárnu lživých cenin“.

Babišův pohled šelmy a nahrbený Fiala čekající útok. Expertka rozebrala gesta v Partii

5. června 2023 12:47

Jak se lidé rozloučí, tak se příště setkají. Podle expertky na nonverbální komunikaci Noemi Zárubové-Pfeffermannové byl duel v Partii Terezie Tománkové mezi předsedy Petrem Fialou (ODS) a Andrejem Babišem (ANO) pokračováním jejich shledání u prezidenta. Zpočátku nahrbený premiér podle ní vyčkával na útok. Ten následně od Babiše s pohledem šelmy přišel. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradila, co ji na politicích v poslední debatě překvapilo.

Babišovi s Fialou se práší od úst. Měli by oba prosit Boha a občany za odpuštění, míní expert

5. června 2023 11:41

Za aktuální problémy s veřejnými financemi nese vinu jak expremiér Andrej Babiš (hnutí ANO), tak současný premiér Petr Fiala (ODS). Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli komentátorka Karolína Stonjeková a politolog Lukáš Valeš. Podle něj se oběma pánům práší od úst a měli by odejít na pověstné smetiště dějin.

Fiala bez empatie nevysvětlil úsporný balíček. Babiš ale nenabídl řešení, hodnotí expert

5. června 2023 10:47

Petr Fiala (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS nedokázal vysvětlit smysl konsolidačního balíčku a jeho dopady na veřejnost, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek s tím, že premiér nepředvedl žádnou empatii vůči lidem, na které opatření dopadnou. Bývalému premiérovi Andrej Babišovi pak vytkl, že nepřišel s žádnou alternativou a mluvil pouze o svých minulých úspěších. Oba politici se podle něj namísto věcné debaty jen kamenovali anekdotami.

Tisíc zachráněných Čečenců i rčení babiček. Nejlepší hlášky z Partie s Babišem a Fialou

5. června 2023 07:14

Vyhrocenou diskusi, souboj grafů i několik přeřeknutí. To vše přinesla ostře sledovaná debata s premiérem Petrem Fialou (ODS) a expremiérem Andrejem Babišem (ANO). Někdejší předseda vlády se v Partii Terezie Tománkové nechtěně pochlubil, že „zachránil tisíc Čečenců“, šéf občanských demokratů mu připomněl moudrá pořekadla našich babiček. Podívejte se, co všechno padlo v nedělním vysílání na CNN Prima NEWS.

Experti: Babiš chtěl ukázat, že je král opozice, ale ztrácí své kouzlo. Fiala naskočil na vlnu

4. června 2023 20:46

Byla to plichta a ukázka charakteru, v němž je česká politika. Premiér Petr Fiala (ODS) však k radosti všech trochu ožil a nebyl tak kožený. Naopak předseda ANO Andrej Babiš pomalu ztrácí své kouzlo. Tak v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS hodnotili duel těchto politiků komentátor deníku Právo Thomas Kulidakis, reportér Seznam Zpráv Václav Dolejší a šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek. Politolog Jan Kubáček dodal, že pro Babiše bylo důležité ukázat, že je králem opozice.

Babiš na Fialu vytáhl vtip s hodinami. Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe, opáčil premiér

4. června 2023 18:10

Premiér Petr Fiala (ODS) lže ráno, na oběd i večer. Jeho hodiny, které se při každé lži pohnou, používá svatý Petr jako větrák, řekl v Partii Terezie Tománkové někdejší premiér Andrej Babiš (ANO) s odkazem na lehce upravený vtip ze sociálních sítí. „Člověk si ty série lží a nesmyslů nemůže zapamatovat,“ kontroval Fiala na CNN Prima NEWS. Oba politici si donesli do studia své papíry s grafy, aby ukázali, v čem má každý z nich pravdu.

Konsolidační balíček? Tlakům neustoupíme. Opatření jsou nepopulární, ale rozumná, tvrdí Fiala

4. června 2023 15:38

Za konsolidačním balíčkem si stojíme i přes těžká a nepopulární opatření. Pro budoucnost České republiky je důležitý, s takovými dluhy žít nemůžeme, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v Partii Terezie Tománkové. Zopakoval, že nehodlá ustupovat zájmovým skupinám, kterým se škrty ze strany pětikoaličního kabinetu nelíbí. V očekávané debatě s Andrejem Babišem (ANO) na CNN Prima NEWS podotkl, že si klade za cíl ukončit dotační byznys. „Není to jednoduché, všichni jsou na ně zvyklí desítky let,“ prohlásil premiér v Partii.

Fiala k Babišovi: Zlevněte potraviny, pomůžete lidem. Nechte Agrofert na pokoji, zuřil šéf ANO

4. června 2023 11:44

Prohrál jste tři volby po sobě. Chápu, že se vám výsledky nelíbí, rýpnul si premiér Petr Fiala (ODS) do Andreje Babiše (ANO) v Partii Terezie Tománkové. Odmítl, že by kabinet pětikoalice pochybil při řešení inflační a energetické krize. Babišovi ve vysílání CNN Prima NEWS poradil, jak sám může pomoct občanům České republiky – třeba tak, že coby „druhý největší producent potravin v zemi sníží marže“. „Dejte pokoj Agrofertu,“ opáčil šéf hnutí ANO.

Babiš: Vláda si vymýšlí bankrot, bere lidem peníze. Inflaci jste rozpoutal vy, opáčil Fiala

4. června 2023 11:24

Vláda Petra Fialy (ODS) si inflaci vymyslela, předali jsme zemi s nízkým dluhem, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš. Premiér oponoval, že růst cen, se kterým se země potýká, rozpoutal naopak Babišův kabinet. „Neudělali jste s inflací nic, ani s důchodovou reformou. My snižujeme deficit minulé vlády,“ prohlásil Fiala. Pozvaní politici si pak ve studiu navzájem ukazovali grafy a tabulky, které si vzali s sebou do očekávané debaty.

Babiš je lídr, Fiala napravuje nezodpovědné kroky, hodnotí osobnosti. Kdo uspěje v debatě?

3. června 2023 05:52

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je svým životním příběhem lídr a současný předseda vlády Petr Fiala zase našel politickou odvahu k předložení důchodové reformy. Tak hodnotí osobnosti české politiky oba státníky před tím, než se poprvé v tomto volebním období střetnou v televizním duelu. Na televizi Prima a CNN Prima NEWS vám dlouho očekávanou debatu nabídneme v Partii Terezie Tománkové v neděli 4. června od 11 hodin.

Neprali jsme se a dárky se nepředávaly. Pavel jednal s Fialou a Babišem, řešili i Ukrajinu

2. června 2023 19:19

Premiér Petr Fiala (ODS) a lídr opozice Andrej Babiš (ANO) ocenili schůzku s prezidentem Petrem Pavlem o zahraniční politice. Řešili na ní mimo jiné rozšiřování EU a NATO o Ukrajinu. Všichni účastníci se shodli na tom, že se setkání neslo v přátelském duchu a že by měla proběhnout i další. Babiš Pavlovi na setkání nepředal žádný dárek, jak bývalo jeho zvykem při schůzkách s Milošem Zemanem.

Petr Fiala je od konce roku 2021 premiérem České republiky a od roku 2014 předsedou ODS. Před tím byl také ministrem školství a místopředsedou poslanecké sněmovny. Původní profesí je politolog a vysokoškolský pedagog, působil i jako rektor a prorektor Masarykovy univerzity v Brně. S manželkou Janou, bioložkou, má tři děti.