reklama

Petr Fiala

Nejnovější příspěvky k tématu

Události kolem Zemana? Strašné, jde o obrovskou krizi důvěry ve stát, říká Fiala

17. října 2021 13:28

Je strašné, co se děje kolem prezidenta Miloše Zemana, nelíbí se lídrovi vítězné koalice Spolu Petru Fialovi. V Otázkách Václava Moravce na České televizi prohlásil, že se mu nelíbí, že kolem zdravotního stavu prezidenta nejsou žádné informace a jde o obrovskou krizi důvěry ve stát. Podle Fialy je potřeba respektovat, že je Zeman nemocný, ale do 8. listopadu musí být jasné, zda je schopen vykonávat svou funkci.

Sledujte ZÁZNAM: První jednání pětikoalice o vládě. Na čem se dohodla Spolu s PirSTAN?

13. října 2021 13:23

Koalice Spolu a Piráti se STAN se poprvé sešly na schůzce o společném programu pro případnou budoucí vládu. Pět stran by se také mohlo dohodnout na obsazení vedení Sněmovny. Řešit personální obsazení ministerstev je však podle nich zatím předčasné. Tisková konference je hlášená na 14:00 a na webu CNN Prima NEWS ji budete moci sledovat živě.

OBRAZEM: Radost, smutek i kroje. Co všechno provázelo druhý volební den?

9. října 2021 23:22

Co přinesl druhý volební den? Koalice Spolu, která se skládá z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, podle propočtů vyhrála letošní sněmovní volby. Hnutí ANO skončilo druhé před koalicí Pirátů se Starosty. Policisté také prošetřují podezření na obchodování s hlasy. Jedna z komisí je zavolala do volební místnosti, v níž si volič vytrvale odmítal nasadit roušku.

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál
360°

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

reklama

Petr Fiala

Petr Fiala je předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR. Působil jako rektor a prorektor Masarykovy univerzity v Brně a za vlády Petra Nečase byl i ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. S manželkou Janou má tři děti.