Petr Fiala

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda prodloužila nouzový stav do konce června. K čemu slouží?
Vláda

Vláda prodloužila nouzový stav do konce června. K čemu slouží?

Vláda ve středu prodloužila nouzový stav o dalších 30 dnů, tedy do konce června. Sněmovna na prodloužení stavu nouze kývla minulý týden ve čtvrtek na mimořádné schůzi. Zásadním argumentem byl fakt, že je nutný i kvůli naplnění zásobníků s plynem. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) tehdy ujistil, že kabinet požádal o tento krok naposled.

V září se zvednou důchody v průměru o 700 korun. Mimořádnou valorizaci schválila vláda

25. května 2022 15:53

Průměrný starobní důchod se má v září zvýšit o 699 korun. Vláda ve středu schválila nařízení o mimořádné valorizaci penzí. Zásluhová část všech starobních, invalidních a pozůstalostních důchodů se má od září podle návrhu zvednout kvůli vysoké inflaci o 5,2 procenta. Na přidání bude stát do konce roku potřebovat 7,8 miliardy korun.

Hřibova kritika? Ultimáta a výkřiky do médií nefungují. Musíme spolupracovat, říká Fiala

20. května 2022 13:24

Premiér Petr Fiala (ODS) mluvil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o situaci s ukrajinskými uprchlíky v Česku. Mimo jiné si rýpnul do pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který minulý týden vládě vzkázal, že Praha uzavře své asistenční centrum ve Vysočanech, pokud kabinet do pěti dnů nezahájí práce na vytvoření systému rozdělení utečenců do krajů. Spor mezi vládou a vedením Prahy se podle Fialy už uklidnil.

Zeman schválil vstup 103 Čechů do ukrajinské armády. Čeká se na Fialův podpis

11. května 2022 16:38

Premiér Petr Fiala (ODS) spolupodepíše vstup Čechů do ukrajinských ozbrojených sil ve všech případech, kdy žádost podpořily všechny příslušné úřady. Sdělil to mluvčí vlády Václav Smolka. Hrad ve středu informoval, že prezident Miloš Zeman schválil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 českým občanům. Nutná je ovšem kontrasignace předsedy vlády.

Zákaz dovozu ruské ropy do EU podpoříme, řekl Fiala. Musí se ale navýšit kapacita ropovodů

4. května 2022 14:16

Česko je připraveno podpořit zákaz dovozu ruské ropy do EU, pokud bude navýšena kapacita ropovodů, které ji mohou do Česka dopravit. Ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle ministra obchodu a průmyslu Jozefa Síkely (STAN) má kabinet krizový plán pro případ ostřižení od ruského plynu. Pro domácnosti, nemocnice i kritickou infrastrukturu „bude vždy plynu dost“, zdůraznil.

Fiala: Babišova vláda zanedbala energetickou bezpečnost. Polsko je připravené lépe

29. dubna 2022 12:26

Premiér Petr Fiala (ODS) vyčetl kabinetu svého předchůdce Andreje Babiše (ANO), že Česku nezajistil energetickou bezpečnost. V současné době, kdy podle všeho hrozí, že Rusko odstřihne od svého plynu další státy Evropské unie, je podle Fialy například Polsko připraveno podstatně lépe než my. Český předseda vlády to řekl před odletem na oficiální návštěvu právě do Polska, kde se setká se svým protějškem Mateuszem Morawieckim. S tím má jednat kromě války na Ukrajině a uprchlících právě také o energiích a plynu.

Hlavní zprávy

Češi pokračují ve čtvrtfinále v přesilovkové show. Třetí gól dal Němcům Krejčí
MS v hokeji 2022

Češi pokračují ve čtvrtfinále v přesilovkové show. Třetí gól dal Němcům Krejčí

 • Aktualizováno
 • Sedm skupinových zápasů je pryč a začíná se od nuly. Hokejový šampionát ve Finsku vstupil do vyřazovací fáze a česká reprezentace by ráda po 10 letech ukořistila některou z medailí. Čtvrtfinálovou překážkou je pro tým kapitána Romana Červenky Německo. Klíčové utkání začalo v Helsinkách v 15:20 a Češi vedou ve třetí třetině zásluhou gólů Davida Pastrňáka. Romana Červenky a Davida Krejčího 3:0.

  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci
  Ukrajina

  Živě
  ON-LINE: Ostřelování Charkova si vyžádalo čtyři mrtvé. Zůstaňte v krytech, prosí Ukrajinci

  Invaze na Ukrajinu trvá už přes tři měsíce. Zelenskyj nechce postoupit území obsazené Ruskem, označil to za mnichovanství. Rusové dobyli 95 procent Luhanské oblasti, oznámil gubernátor. Ostřelování Charkova si vyžádalo 4 mrtvé a 7 zraněných. Podle Moskvy z přístavu v Mariupolu už odplulo pět cizích lodí. Kadyrov vyhrožuje Polsku. Putin prohlásil, že sankce Rusko posílily a stalo se největším vývozcem pšenice.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  16:58

  Sovětský maršál Koněv přestal být čestným občanem Prahy, rozhodli zastupitelé

  16:41

  Náměstek ministra obrany: Rusové útočí na ukrajinské pozice současně v různých oblastech

  16:28

  Ukrajinští vojáci připouštějí potíže, žádají o zbraně proti ruské převaze

  16:09

  Rusko zintenzivňuje útok na východě Ukrajiny, během jediného dne ostřeluje více než 40 osad a ohrožuje klíčové průmyslové město

  Petr Fiala

  Petr Fiala je předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny PČR. Působil jako rektor a prorektor Masarykovy univerzity v Brně a za vlády Petra Nečase byl i ministrem školství, mládeže a tělovýchovy. S manželkou Janou má tři děti.