reklama

Auto výstředního vynálezce je na prodej. Má unikátní dveře i obří sochu na přídi

Vypadá jako luxusní vůz pro úhlavního záporného hrdinu ze starého filmu s Jamesem Bondem. Ve skutečnosti jde o vzácný automobil Mohs SafariKar, který v roce 1973 stvořil výstřední vynálezce Bruce Baldwin Mohs. Téměř 50 let stará automobilová kreace se chlubí výsuvnými dveřmi, které mají chránit lovce divokých zvířat v Africe. Vzadu mají k dispozici pohodlné místo pro vyčkávání na kořist. Auto je aktuálně k mání v přepočtu za dva miliony korun.

reklama

Cílem Bruce Baldwina Mohse bylo postavit auto, které bude pohodlné pro lovce divé zvěře v Africe. Celkem vznikly tři prototypy a jeden z nich je nyní na prodej.

Američan Bruce Baldwin Mohs měl talent v mnoha směrech. Vynalezl například instantní mléčný nápoj, deflektory na dálnici, které měly chránit řidiče před smrtelnými nehodami, nebo speciální lak pro televizní lampy, jenž měl bránit jejich explozi. Vzhledem ke svému záběru se rozhodl zapojit také do automobilové branže.

Aby vás nesežral lev

Jako základ pro svůj vůz použil v té době poměrně rozšířený International Harvester Travelall. Na jeho rám nasadil výstřední karoserii vyrobenou hlavně z hliníku a wolframu. Hranatý design završila mohutná příď s masivní maskou chladiče a světla schovaná za zlatou mříží. Vpředu se tyčila velká socha ptáka, která měla vozu dodat majestát.

Unikátní systém měly dveře vozu. Ty se neotvíraly pomocí pantů, ale výsuvným systémem, což mělo usnadnit přechod lovců z třímístné kabiny vpředu na zadní plochu, aniž by byli ohroženi tím, že je během toho napadne divoká zvěř. Dveře tak vlastně fungovaly jako štít. Šlo přes ně i ve stoje střílet. Vzadu pak bylo také místo na to, aby se lovci postavili a počkali si na kořist.

Pod kapotou prodávaného vozu trůní výkonný benzinový osmiválec. Je vybaven rádiem pro příjem AM i FM a další CB jednotkou pro komunikaci v divočině. Auto má najeto pouhých 100 kilometrů, takže je i po 48 letech ve stavu nového vozu. K mání je na webu Bring A Trailer a aktuální cena je v přepočtu dva miliony korun. Dá se ale počítat s tím, že nadšení sběratelé budou ještě přihazovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Ubránili bychom se Hitlerovi? Prohráli bychom za pár týdnů, ale čestně, říká historik

Otázka, kterou si pravidelně pokládají historici i česká veřejnost – ubránilo by se Československo silám nacistického Německa? Podle vojenského historika Eduarda Stehlíka by Adolf Hitler určitě vyhrál, tuzemští vojáci by se ale dokázali bránit několik týdnů. Pro CNN Prima NEWS ale dodal, že jde o irelevantní otázku, jelikož by se Československo v případě agrese zvenku pochopitelně bránilo. Takovou možnost ale nakonec ani nedostalo – nikdo nezaútočil.

reklama